Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Ką iš pėdų galima pasakyti apie jūsų sveikatą?

Anot gydytojų, nekreipdami dėmesio į tai, kaip atrodo mūsų pėdos, galime praleisti įvairių ligų atsiradimą. Gal dažnai šąla ar tinsta pėdos? Naktį kojas traukia mėšlungs? O gal ant pėdų yra nereikšminga, bet ilgai negijanti žaizdelė? Šie ir kiti požymiai praneša apie galimas ligas ir negalavimus.

Taip pat skaitykite: Gražūs nagai yra tokie pat svarbūs, kaip ir depiliuota bikinio zona

„Spalvotos“ pėdos

Jeigu galūnės iš pradžių pabąla, vėliau pamėlsta ir galiausiai parausta, galima įtarti Reino ligą, kuri dažniausiai pasireiškia šaltuoju oru, kai kojų kraujagyslės jautriai sureaguoja į žemą temperatūrą. Nors liga sukelia nemalonių pojūčių, ji nėra pavojinga. Kartais pakanka tiesiog pašildyti kojas ir tokiu būdu apsisaugoti nuo nemalonių kraujagyslių spazmų.

Retais atvejais, siekiant palengvinti Reino ligos simptomus, gydytojas gali skirti kraujagysles plečiančių vaistų.

Neužgyjanti žaizda ant pėdos

Ši, atrodytų, menka problema yra labai reikšmingas ženklas, įspėjantis apie diabetą. Padidėjęs cukraus kiekis kraujyje pažeidžia nervus pėdose ir todėl bet koks įbrėžimas, nutrynimas ar nuospauda nesukels jums didesnio diskomforto, bet gali sukelti uždegimą. Negydomos, užleistos, šlapiuojančios žaizdelės yra ypač pavojingos, nes gali sukelti infekcijas, atvedančias net iki amputacijos.

Kiti diabeto požymiai: nuolatinis troškulys, svorio netekimas, dažnas šlapinimasis. Beje, diabetikai privalo kasdien apžiūrėti pėdas.

Deginimo pojūtis pėdų srityje

Deginimo pojūtis pėdų srityje, kuris taip pat dažnai apibūdinamas kaip „šaudantis“, „badantis“, „duriantis“, dažniausiai kankina dienos pabaigoje bei naktį ir atsiranda po ilgo vaikščiojimo, bėgojimo ar stovėjimo. Geliantį skausmą kojose ir pėdose, kuris dažai neleidžia net užmigti, gydytojai vadina „pavargusių“ (neramių) kojų sindromu.

Jeigu patiriate panašius pojūčius, tikėtina, kad organizmui trūksta B grupės vitaminų, folio rūgšties, geležies. Į gydytojus reikėtų kreiptis tuomet, kai deginimo pojūtis tęsiasi ilgai, pereina į stiprų skausmą arba nejautrą kojų pirštų ar pėdų srityje.

Pėdų mėšlungis

Siekdami išvengti mėšlungio priepuolių, prieš eidami miegoti, palankstykite, pamasažuokite pėdas ir išgerkite stiklinę šilto pieno. 

Kojų ir pėdų mėšlungio priežastys yra įvairios, nuo rimtų kraujotakos problemų iki dehidratacijos ar netinkamos mitybos. Jeigu aktyviai sportuojate, gerkite pakankamai vandens, nes jo trūkumas gali sukelti raumenų spazmus. Mėšlungį taip pat gali sukelti magnio, kalcio, kalio, vitaminų B trūkumas. Beje, mėšlungis dažnai kankina nėščias moteris trečiąjį nėštumo mėnesį dėl padidėjusio kraujo kiekio ir sutrikusios kraujotakos pėdose.

Siekdami išvengti mėšlungio priepuolių, prieš eidami miegoti, palankstykite, pamasažuokite pėdas ir išgerkite stiklinę šilto pieno. Jeigu kojų mėšlungis vargina gana retai, nevertėtų pernelyg nerimauti. Tačiau jeigu priepuoliai kartojasi dažnai, kreipkitės į gydytoją patarimo. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Trijų s galia – ne tik naujam „aš“, bet ir sveikoms akims!
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas