Taip pat skaitykite: Gražūs nagai yra tokie pat svarbūs, kaip ir depiliuota bikinio zona
„Spalvotos“ pėdos
Jeigu galūnės iš pradžių pabąla, vėliau pamėlsta ir galiausiai parausta, galima įtarti Reino ligą, kuri dažniausiai pasireiškia šaltuoju oru, kai kojų kraujagyslės jautriai sureaguoja į žemą temperatūrą. Nors liga sukelia nemalonių pojūčių, ji nėra pavojinga. Kartais pakanka tiesiog pašildyti kojas ir tokiu būdu apsisaugoti nuo nemalonių kraujagyslių spazmų.
Retais atvejais, siekiant palengvinti Reino ligos simptomus, gydytojas gali skirti kraujagysles plečiančių vaistų.
Neužgyjanti žaizda ant pėdos
Ši, atrodytų, menka problema yra labai reikšmingas ženklas, įspėjantis apie diabetą. Padidėjęs cukraus kiekis kraujyje pažeidžia nervus pėdose ir todėl bet koks įbrėžimas, nutrynimas ar nuospauda nesukels jums didesnio diskomforto, bet gali sukelti uždegimą. Negydomos, užleistos, šlapiuojančios žaizdelės yra ypač pavojingos, nes gali sukelti infekcijas, atvedančias net iki amputacijos.
Kiti diabeto požymiai: nuolatinis troškulys, svorio netekimas, dažnas šlapinimasis. Beje, diabetikai privalo kasdien apžiūrėti pėdas.
Deginimo pojūtis pėdų srityje
Deginimo pojūtis pėdų srityje, kuris taip pat dažnai apibūdinamas kaip „šaudantis“, „badantis“, „duriantis“, dažniausiai kankina dienos pabaigoje bei naktį ir atsiranda po ilgo vaikščiojimo, bėgojimo ar stovėjimo. Geliantį skausmą kojose ir pėdose, kuris dažai neleidžia net užmigti, gydytojai vadina „pavargusių“ (neramių) kojų sindromu.
Jeigu patiriate panašius pojūčius, tikėtina, kad organizmui trūksta B grupės vitaminų, folio rūgšties, geležies. Į gydytojus reikėtų kreiptis tuomet, kai deginimo pojūtis tęsiasi ilgai, pereina į stiprų skausmą arba nejautrą kojų pirštų ar pėdų srityje.
Pėdų mėšlungis
Siekdami išvengti mėšlungio priepuolių, prieš eidami miegoti, palankstykite, pamasažuokite pėdas ir išgerkite stiklinę šilto pieno.
Kojų ir pėdų mėšlungio priežastys yra įvairios, nuo rimtų kraujotakos problemų iki dehidratacijos ar netinkamos mitybos. Jeigu aktyviai sportuojate, gerkite pakankamai vandens, nes jo trūkumas gali sukelti raumenų spazmus. Mėšlungį taip pat gali sukelti magnio, kalcio, kalio, vitaminų B trūkumas. Beje, mėšlungis dažnai kankina nėščias moteris trečiąjį nėštumo mėnesį dėl padidėjusio kraujo kiekio ir sutrikusios kraujotakos pėdose.
Siekdami išvengti mėšlungio priepuolių, prieš eidami miegoti, palankstykite, pamasažuokite pėdas ir išgerkite stiklinę šilto pieno. Jeigu kojų mėšlungis vargina gana retai, nevertėtų pernelyg nerimauti. Tačiau jeigu priepuoliai kartojasi dažnai, kreipkitės į gydytoją patarimo.