Tai, ką apie sveikatos būklę atskleidžia nagai ir veidas, jau rašėme. Pats metas panarstyti plaukus – jų smarkus slinkimas, galų skilinėjimas, plaukų sausėjimas ar riebalavimasis liudija apie tam tikras problemas.
Plaukai smarkiai riebaluojasi
Dėl to gali būti kalti hormonai – jei vartojate kontraceptikus, oda ir plaukai gali riebaluotis labiau nei įprastai, ypač jei kaitaliojate kontraceptines piliules. Jei tai sukelia problemų, pasikalbėkite su ginekologe, galbūt ji pasiūlys mažesnę estrogenų dozę turinčius kontraceptikus.
Sprendimas: galvą trinkite riebiems plaukams skirtu šampūnu, o plaukų galus pamaitinkite drėkinamuoju balzamu. Kartą per savaitę plaukus palepinkite kauke, tik netepkite jos ant plaukų šaknų – antraip šaknys dar labiaus susiriebaluos, o skalpas gali pradėti pleiskanoti.
Plaukai silpni, negyvybingi
Gali būti, kad gaunate nepakankamai jiems reikalingų medžiagų. Pavyzdžiui, jums gali trūkti mononesočiųjų riebalų ir omega-3 riebalų rūgščių. Šios medžiagos pamaitintų jūsų plaukų šaknis, plaukai taptų gyvybingesni, pradėtų žvilgėti. Oda, ypač veido, irgi atgautų sveiką spindesį. Negana to, pagerėtų nuotaika ir atmintis, jaustumėtės energingesnės. Juk viskas glaudžiai susiję.
Sprendimas: valgykite riebios žuvies – lašišos, skumbrės, tuno, vartokite sėklų – ispaninio šalavijo, linų sėmenų, kanapių. Taip pat vartokite riešutų, alyvuogių aliejaus, avokadų, žalios spalvos šviežių daržovių.
Plaukai labai išsausėjo
Vasarą, kai plaukus kaitina saulė, maudomės sūriame jūros vandenyje, sunku išvengti plaukų išsausėjimo.
Vasarą, kai plaukus kaitina saulė, maudomės sūriame jūros vandenyje, sunku išvengti plaukų išsausėjimo. Kaip ir tuo atveju, jei nuolat juos šviesinate, tiesinate ar garbanojate, džiovinate džiovintuvu ir kitaip jiems kenkiate.
Vis tik jei plaukai labai išsausėjo, jie lūžinėja, galai skilinėja, tai liudija apie suprastėjusią sveikatą. Tai gali būti mažakraujystės požymis arba kad sutriko jūsų skydliaukės veikla.
Sprendimas: jei plaukų būklė smarkiai pablogėjo, kreipkitės į gydytoją, išsitirkite kraują – pasidarykite įprastą kraujo tyrimą, taip pat galite išsitirti skydliaukės kraują. Bet kuriuo atveju teks nukirpti suskilinėjusius galus ir labiau prižiūrėti plaukus – juos drėkinti, saugoti nuo saulės, jūros ar baseino vandens, rečiau kankinti plaukų formavimo priemonėmis.
Plaukai labai slenka
Jeigu pastebėjote, kad plaukai labai slenka, surišta kasa ar uodega suplonėjo, tai gali būti ženklas, kad gaunate nepakankamai geležies ir baltymų. Vasarą norisi mažiau mėsos, todėl minėtų maistinių medžiagų jūsų mityboje tikrai gali trūkti.
Dar vienas variantas – patyrėte daug streso, išgyvenote sunkų periodą, ir nors galbūt jis jau praėjo, pasekmes jaučiate iki šiol – kankina nuovargis, prasta nuotaika, slenka plaukai. Mat organizmas į ilgalaikį stresą gali sureaguoti ne iškart arba pradžioje jis dar pajėgia jam priešintis.
Sprendimas: jei nesate vegetarės, vartokite mėsos. Taip pat tinka žalios lapinės daržovės, ankštinės daržovės, riešutai, uogos.
Plaukai gali slinkti porą mėnesių ir turėtų sugrįžti į normalią slinkimo fazę. Jei taip nenutiktų, kreipkitės į gydytoją, galite įsigyti ir kokybiškų maisto papildų plaukams.