„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Ką svarbu žinoti apie kojų sveikatą? Pateikite klausimą kraujagyslių chirurgui

Vieni dejuoja, kad galvos skausmas yra tikras vargas, kiti sunkiai pakelia dantų gėlimą, o treti stengiasi, kad neužkluptų kojų skausmas. Šįkart – būtent dėmesys kojų sveikatai. Į Ji24.lt skaitytojų klausimus atsakys kraujagyslių chirurgas Donatas Inčiūra.
Sutraukė mėšlungis
Kojos. / „Shuterstock“ nuotr.

Pateikite klausimus, jei norite, pridėkite ir nuotrauką su problemine vieta – specialistas Jums atsakys, o atsakymus į Jūsų klausimus skelbsime Ji24.lt portale. Klausimus siųskite adresu ji24.lt@ji24.lt.


O čia pateikiama dažniausiai užduodamus klausimus apie kojų išvaizdą, nuovargį bei skausmą.

– Kaip atpažinti venų nepakankamumą?

– Pirmasis venų ligos požymis gali būti patinusios kojos, kol dar neišryškėjo varikozinės venos ar kiti matomi požymiai. Durstymas, dilgčiojimas ir niežėjimas kojose gali reikšti, kad prasidėjo venų liga ar kad venos nusilpusios. Jei pastebite, kad kojos kiekvieną vakarą patinsta nepaisant to, ką darėte per dieną, ar jei po ilgos kelionės ištinsta čiurnos, jūsų venos jau gali būti nusilpusios ir laikas pradėti veikti.

– Ar galima sulėtinti venų nepakankamumo vystymąsi?

Kai kurie žmonės turi genetinį polinkį venų varikozei, todėl patinusios bei skaudančios kojos vargina net ir jaunus asmenis (dažniausia moteris). 

– Venų nepakankamumas ima vystytis tada, kai kojos nuolat būna sunkios, patinusios ir skausmingos. Patinimas atsiranda dėl to, kad kojose susikaupęs kraujas didina spaudimą venose ir aplinkiniuose audiniuose, todėl sutrinka kraujotaka ir limfos tekėjimas.

Norėdami tam pasipriešinti, turite stimuliuoti kapiliarų kraujotaką, pavyzdžiui, tepdami tam tikromis priemonėmis. Kojų raumenis taip pat reikia stiprinti, nes jie svarbūs palaikant sveiką kraujotaką. Pasiteisinęs būdas yra kompresinių kojinių dėvėjimas. Kuo anksčiau pradėsite veikti, tuo geriau.

– Ar gali venų varikozė užklupti jaunus žmones?   

– Kai kurie žmonės turi genetinį polinkį venų varikozei, todėl patinusios bei skaudančios kojos vargina net ir jaunus asmenis (dažniausia moteris). Įprastai pamažu ši liga progresuoja. Vėlesnėse ligos stadijose venų ligų specialistas (flebologas) kartu su jus gydančiu gydytoju atlikęs išsamius medicininius tyrimus, nuspręs, kaip reikėtų gydyti (pvz., operuoti).

– Kaip sumažinti šlaunyse matomą plonų melsvų kraujagyslių tinklą?

– Tai vadinamasis venų tinklelis, kurį sudaro pačiame odos paviršiuje esantys ploni, rausvi ar melsvi kapiliarai. Dažniausiai ši problema yra ne medicininė, bet kosmetinė. Būklę pagerinti ir naujų kapiliarų atsiradimo išvengti gali padėti visos priemonės, skatinančios mikrocirkuliaciją kapiliaruose, pavyzdžiui, reguliari kojų mankšta, sportas, normalaus kūno svorio palaikymas. Labai ryškų venų tinklelį galima išoperuoti – atlikti skleroterapiją arba paveikti lazeriu.


Turite daugiau klausimų dėl kojų būklės? Siųskite adresu ji24.lt@ji24.lt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“