Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ką vilkėti miegant, kad pailsėtumėte geriausiai?

Vienas tyrimas atskleidžia, kad vilnonės pižamos galėtų padėti jums išmiegoti 15 minučių ilgiau. Tik ne visi su tuo sutinka.
Lovoje
Lovoje / 123RF.com nuotr.
Temos: 3 Vilna Pižama Miegas

Kaip skelbia portalas Theguardian.com, gal visai ir nenuostabu, kad tyrimas, kurį rėmė vilnos industrija, priėjo išvadą, jog geriausia medžiaga miego drabužiams yra vilna, tačiau nereikėtų būti tokiems kritiškiems šiuo atveju. Sidnėjaus universiteto tyrimas atskleidė, kad vilkėdami vilnos pižamas, o ne medvilnines, galite išmiegoti 15 minučių ilgiau.

Vilna, pasirodo, geriau sureguliuoja kūno temperatūrą ir išlaiko kūną „šilumos komforto zonoje“, o tai padeda geriau išsimiegoti. Vilna taip pat naudinga tiems, kurie naktimis linkę prakaituoti. Nacionalinis miego fondas, nevyriausybinė organizacija, vilną įtraukusi į rekomenduojamų medžiagų miego drabužiams sąrašą (tačiau pažymi, kad kai kuriems ši medžiaga gali sukelti niežulį).

Vilna taip pat naudinga tiems, kurie naktimis linkę prakaituoti.

Fondas tarp rekomenduojamų taip pat įvardija ir šilką, kurį vadina termoreguliatoriumi, tačiau perspėja, kad jis gali būti „slidus“ ir brangus. Apie miegojimą nuogiems šis fondas nekalba, tačiau kaip galimas miego drabužiams medžiagas įvardija flanelę ir bambuką.

Anot apklausos, vykdytos praėjusį rudenį, 40 proc. suaugusiųjų Jungtinėje Karalystėje lovoje vilki pižamas, 20 proc. – apatinius ir trečdalis miega nuogi. Bet spėkit? Ši apklausa taip pat buvo remiama vilnos industrijos, kad būtų išpopuliarinti produktai iš šios medžiagos. Todėl iš esmės vilnos pramonė pageidauja, kad sektume paskui tai, ką jie siūlo – lyg avys.

Gerai žinoma, kad nerimas neigiamai veikia ir mūsų miegą. Taigi nestresuoti yra kur kas geresnis patarimas nei tai, kokia turėtų būti pižamos medžiaga. Beje, odos priežiūros specialistai bando mums įteigti, kad medvilninės pagalvės dėl trinties išprovokuoja raukšles.

Vis dėlto dėl pižamos medžiagos jie rekomendacijų nepateikia. Jų higienos gidas nurodo, kad miegant kambario temperatūra turėtų siekti 18–24 laipsnius šilumos, taip pat, kad kambaryje turėtų būti storos užuolaidos, kad naktį būtų visiškai tamsu. Be to, telefonus, kompiuterius ir kitokią techniką patariama palikti už miegamojo ribų. Taigi vilkėkite tai, ką norite – ir šis patarimas galioja ne tik miegant.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų