„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kad šventės ir miegamajame būtų šventės: vyrų potencijai padės priemonė iš gamtos

Žiemos švenčių laikotarpis – ypatingas metas poroms. Ir ne tik dėl eglutės puošimo ar keitimosi dovanėlėmis, bet ir malonaus šildymosi lovoje. Tačiau dėl potencijos sutrikimų veiksmas miegamajame ne visada vyksta pagal planą ar norus. Taigi, ko imtis, kad seksualinis gyvenimas žiemos metu būtų toks pat aktyvus?
Pora
Pora / Projekto partnerio nuotr.

Moksliniai tyrimai rodo, kad dažniausiai seksualinio gyvenimo kokybei koją kiša, žinoma, tikrai ne noro trūkumas, o vyrų potencijos sutrikimai. Potencijos sutrikimai statistiškai vis dažnesni ir tai patiria vis jaunesni vyrai. Urologas prof. Balys Dainys atskleidžia, kad vyrams po 30-ies vyriško hormono testosterono kiekis organizme kasmet sumažėja po maždaug 1 proc., taigi šį amžių pasiekę vyrai jau turėtų susirūpinti savo seksualine sveikata.

Nesveiko gyvenimo būdo padariniai

Potencijos sutrikimo pagrindinė priežastis – dėl prostatos ligų sumažėjęs testosterono kiekis. Vis dėlto, gydytojas atskleidžia, kad nesveikas gyvenimo būdas – rūkymas (net ir cigarų), alkoholio vartojimas, prasta mityba – taip pat daro didelę įtaką testosterono sumažėjimui. Kaloringi šventiniai patiekalai ir didesnis alkoholio suvartojimas žiemos švenčių metu toli gražu neįeina į sąvoką „sveikas gyvenimo būdas“, todėl šiuo laikotarpiu ne vienas vyras skundžiasi suprastėjusia seksualinė sveikata.

„Bene didžiausią įtaką potencijai daro sutrikusios prostatos funkcijos, – teigia B.Dainys. – Tačiau alkoholis, rūkymas, dėl riebaus ir kaloringo maisto padidėjęs blogojo cholesterolio kiekis ir pasikimšusios kraujagyslės yra pagrindinės potencijos sumažėjimo šventiniu laikotarpiu priežastys.“

Žinoma, prie Kalėdų stalo atsisakyti tetos firminės keptos kiaulienos papilvės su grietinėlės padažu ar Napoleono torto greičiausiai nepavyks, kaip ir naujametinio vakarėlio su draugais, suplanuoto jau prieš gerą pusmetį. Taigi, ko imtis, kad seksualinė sveikata švenčių laikotarpiu vis dėlto būtų stipri?

Projekto partnerio nuotr./Urologas prof. Balys Dainys
Projekto partnerio nuotr./Urologas prof. Balys Dainys

Ir gydymui, ir profilaktikai

Jau nuo seno rytų medicinoje vyriškumui, lytinei galiai bei libido palaikyti buvo vartojami gulsčiosios ragužės (lot. Tribulus terrestris) preparatai. Gulsčioji ragužė – tai augalinės kilmės vaistas. Atlikti tyrimai rodo, kad vartojant šio augalo preparatus padidėja testosterono kiekis vyro organizme.

„Kai į mane kreipiasi vyrai atsiradus nedideliems potencijos sutrikimams, skiriu būtent tokius preparatus. Gulsčioji ragužė veikia kaip afrodiziakas, didina ištvermę, atstato energinius resursus, palaiko gerą lytinę funkciją, padidėja pasitikėjimas savimi, atsiranda daugiau jėgų. O ko vyrui daugiau reikia, kad seksas vyktų puikiai?“ – apie šį gydymo būdą pasakoja B.Dainys.

Gulsčiosios ragužės preparatų poveikis organizmui – itin gausus. Vartojant preparatą palaikoma gera lytinė funkcija, padidėja lytinis potraukis, gerėja širdies, kvėpavimo sistemos darbas. Gydytojas sako, kad dauguma vyrų savo potencijos problemas suverčia stresui, tačiau, anot B.Dainio, šis veiksnys nėra pagrindinis.

„Pažiūrėkite į studentus, kuriems ant nosies žiemos sesija: atrodo, studentams turėtų kilti daug streso, tačiau prie eglutės vis tiek renkasi daugybė laimingų, besibučiuojančių jaunų porelių. Taigi, stresas nėra lemtingas potencijos sutrikimų veiksnys, tačiau, aišku, iš dalies prie jų gali prisidėti. Gulsčioji ragužė taip pat ramina nervus, taigi šios medžiagos preparatai gali padėti patiriantiems daug streso“, – tvirtina gydytojas.

Urologas šį preparatą taip pat rekomenduoja vartoti ir sveikiems vyrams kaip profilaktinę priemonę: „Pajutę, kad seksualinės funkcijos silpnėja, vyrai neturėtų delsti, o jų moterys – rekomenduoti savo vyrams naudoti gulsčiosios ragužės preparatus. Juk kartais ir sveiki vyrai ima jaustis prastai, tampa mieguisti, tuomet galima įtarti, kad organizme sumažėjo testosterono kiekis. Taip pat šios medžiagos preparatus rekomenduoju vartoti ir profilaktiškai. Jauniems vaikinams tai nebūtina, bet vyrams nuo 30–40 m. tikrai nepakenks.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“