Plaukite šiltu, o ne karštu vandeniu
Viena iš pagrindinių taisyklių - rankas reikia plauti ne per karštu vandeniu, kitaip pažeidžiamas apsauginis odos barjeras, oda išsausėja ir dėl to lengvai gali sudirgti ar sutrūkinėti. Jeigu apsauginis odos barjeras yra pažeistas, įtrūkimai gali sukelti odos uždegimą. Kad to išvengtumėte, naudokite odą maitinančius ir drėkinančius tepalus.
Jeigu rankų oda jau sutrūkinėjusi ir įtrūkimai gilūs ir kraujuojantys, reikia juos prižiūrėti kaip įprastas žaizdas: valyti, dezinfekuoti, prireikus naudoti priešuždegiminį kremą (pavyzdžiui, jodo turintį tepalą) ir uždengti pleistru ar bintu. Kai įtrūkimai rimti, atliekant buities ir sodo darbus vertėtų dėvėti apsaugines pirštines (jeigu pirštinės guminės, po apačia reikia dėvėti ir medžiagines).
Naudokite bešarmį muilą
Rankas tausoja ir specialios prausimosi priemonės, sukurtos būtent jautrios, alergiškos, labai sausos ir atopinės odos kasdienei higienai. Pavyzdžiui, bešarmis muilas saugo odą nuo kieto vandens ir padeda gyti odos pažeidimams. Jo sudėtyje yra ir omega-3, omega-6 ir omega-9 riebalų rūgščių, kurios atstato keramidus ir hidrolipidinį sluoksnį.
Nusiplovę rankas, nepamirškite jų patepti kremu
Nuplovus rankas ar panaudojus antiseptinę priemonę, svarbu naudoti drėkinantį ar maitinantį kremą ar tepalą. Vakare, prieš einant miegoti, rankas reikėtų gausiai ištepti maitinančiu ir drėkinančiu tepalu arba kremu ir apsimauti medvilnines pirštines. Kai rankas plaunate ypač dažnai, patariama rinktis labai sausai odai skirtus kremus ir tepalus.
Apsaugoti odą ir palaikyti gerą jos būklę gali padėti B grupės vitaminų kursas. Esant odos pažeidimams, rekomenduojama vartoti vitaminą C: mat jeigu jo nepakankamai gaunama su maistu, žaizdos gyja lėčiau.
Jeigu, nepaisant šių patarimų, situacija negerėja, reikėtų kreiptis į gydytoją, nes tai gali būti psoriazės, egzemos ar grybelinės ligos požymiai.