Kaip išvengti nemalonios ligos – nagų grybelio?

Manote, kad pageltę nagai nieko tokio? Tačiau pasak specialistų, net 50 proc. atvejų, kai nagai pakeičia spalvą, gali būti susiję su nagų grybeliu.
Pedikiūras
Pedikiūras / Fotolia nuotr.

Nagų grybelis – itin nemaloni liga. Jos pažeisti nagai ne tik atrodo

neestetiškai, bet ir ne taip lengvai pasiduoda gydymui – tenka ilgai laukti, kol nagas nuaugs. O jeigu dar jūsų imuninė sistema susilpnėjusi, propaguojate nesveiką gyvenimo būdą, gali būti, kad organizmui su grybeline infekcija kovoti bus sunkiau.

Kaip išvengti šios nemalonios ligos?

Stebėkite ženklus

Anot Nacionalinio Amerikos sveikatos instituto, grybelis dažniausiai pažeidžia būtent kojų, ne rankų nagus ir niekuomet staigiai neišplinta ant visų nagų. Verta žinoti, kad dažniausia grybelinės infekcijos suvešėjimo vieta – didžiojo kojos piršto nagas, rašo livescience.com. Atkreipkite dėmesį, jeigu nagai staiga pagelto, pabalo, atsirado tamsių dėmių, jie tapo labai stori, „banguoti“, pradėjo lūžinėti ar labai suplonėjo, apsilankykite pas gydytoją.

Laikykite savo rankas ir kojas sausai

Pelėsiai ir grybeliai puikiausiai dauginasi drėgnoje aplinkoje, todėl kruopščiai išvalykite kojų tarpupirščius po dušo ar vonios procedūrų. Sintetinės kojinės, pėdkelnės taip pat sukuria drėgną aplinką, todėl stenkitės jas rinktis natūralių audinių. Pėdas, tarpupirščius, batus galite pabarstyti specialia pudra, sugeriančia drėgmę ir veikiančia dezinfekuojančiai, taip pat keiskite reguliariai kojines.

Kojines plaukite dezinfekuojančiu skysčiu

Skalbdami kojines ir pėdkelnes galite perskalauti skystu dezinfektantu, t. y. įpilti jo vietoj skalbinių minkštiklio, pataria podiatrijos medicinos daktarė Teresa G. Conroy. Arba pamirkykite kojines kelias minutes šiame skystyje prieš skalbdamos. Beje, dabar galite įsigyti ir tokių skalbimo miltelių, kurie veikia dezinfekuojančiai.

Sukurkite rūgštinę terpę

Matote, kad ant nagų formuojasi dėmės? Pamirkykite nagus vandens ir acto tirpale santykiu 5:1.

Apsaugokite nagus nuo traumų
Traumos taip pat gali turėti įtakos nagų grybelio formavimusi, pavyzdžiui, jeigu ant nagų užkrito koks nors sunkus daiktas, koja laikoma ankštai. Taigi, rinkitės patogius batus, kurie nespaustų, juose būtų pakankamai vietos. Jeigu nagus šveičiate šepetėliu, nepersistenkite ir pasistenkite jų nepažeisti.

Taip pat skaitykite: Gražių nagų paslaptys: naudingi patarimai

Stiprinkite imuninę sistemą

Nusilpusi imuninė sistema gali reikšti, kad organizmas lengviau pasiduos grybelinėms infekcijoms. Todėl stenkitės kontroliuoti stresą, rinktis aktyvų gyvenimo būdą, meditacijas, pakankamai laiko skirti miegui, sveikai maitintis.

Išbandykite

Specialiu prietaisu tiek kojų nagai, tiek pėdų odos sukietėjimai yra nušlifuojami, taip išvengiama bet kokios tikimybės užsikrėsti grybeliu.

Druskos tirpalas padeda dezinfekuoti odą, žaizdas, jas greičiau užgydo, mažina kojų prakaitavimą, sukuria priešišką grybeliui aplinką, padeda geriau veikti visoms priešgrybelinėms gydomosioms procedūroms. „Taigi, mirkykite kojas šiltame druskos tirpale nuo 5 iki 10 minučių (1 l reikia 4 arbat. š. druskos)“, – pataria podiatrijos chirurgė Suzanne M. Levine.

Su odelėmis elkitės atsargiai

Jeigu persistengiate karpydamos odeles, gali būti, kad pažeisite nagą ir dėl to užsikrėsite nagų grybeliu, pasigausite infekciją, o odelės ataugs vis storesnės ir storesnės. Verčiau naudokite odelių aliejų ir švelniai jas atstumkite.

Praktikuokite saugų pedikiūrą

Pasak specialistų, sausas pedikiūras yra kur kas pranašesnis, kadangi atliekamas be kojų mirkymo. Specialiu prietaisu tiek kojų nagai, tiek pėdų odos sukietėjimai yra nušlifuojami, taip išvengiama bet kokios tikimybės užsikrėsti grybeliu.

Tai saugus ir higieniškas variantas visiems tiems, kurie bijo turėti tokių problemų ir vengia eiti darytis pedikiūro manydami, kad gali pasigauti šią ligą. Taip pat šiais laikais galima sutvarkyti grybelio pažeistus nagus – tiek kojų, tiek rankų: nušlifuoti, sulyginti nago paviršių, ir, jeigu reikia, galima atlikti nago protezavimą. Jis atliekamas tada, kai nago plokštelė pažeista, t. y. nagas suformuojamas specialiu medicininiu geliu ir pritvirtinamas. Toks protezuotas nagas gražiai atrodo maždaug iki pusantro mėnesio.

Grožio salonuose galite paklausti, kokiomis priemonėmis yra naudojamasi, kad būtų galima išvengti nagų grybelio, ir lankykitės tik pas patikimą meistrę, kuri kruopščiai dezinfekuoja visus pedikiūrui skirtus įrankius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis