Kontrastinis dušas – nepamainomas sveikatos ir pasitikėjimo savimi šaltinis. Jis ypač veiksmingai žadina organizmą ryte, stiprina imunitetą, gražina odą, gerina savijautą bei ugdo valią. Užsigrūdinę žmonės išleidžia mažiau pinigų vaistams ir skiepams, nebijo peršalti, jaučiasi energingesni ir atkakliau siekia savo tikslų.
Grūdinimasis yra visiškai nemokamas, viskas ko tau reikia — vanduo ir valia. Pradėti grūdintis galima bet kur – sode, kaime, pajūryje ir, žinoma, vonioje
Grūdinimasis yra visiškai nemokamas, viskas ko tau reikia — vanduo ir valia. Pradėti grūdintis galima bet kur – sode, kaime, pajūryje ir, žinoma, vonioje.
Pradėti rekomenduojama bet kuriuo metų laiku, tačiau pastebėta, kad pradėjus grūdinti šiltuoju metų laiku, rezultatai yra geresni. Nereikia pamiršti, kad geriausias laikas — šiandien.
Svarbiausia — nusiteikimas. Prieš pradedant grūdintis reikia nusiteikimo, pasitikėjimo savimi. Būtina laikytis laipsniškumo principo, t. y. ilginti poveikio trukmę ir sieti ją su malonumu.
Kontrastinio dušo procedūrą geriausia atlikti ryte, po mankštos. Pradėkite karštu vandeniu. Įšilkite po karštu (arba nelabai) dušu. Šaltą vandenį reikia paleisti tik tada, kai kūnas gerai įšilo. Jokiu būdu negalima sušalti.
Kaitalioti karštą ir šaltą vandenį pakaks tris kartus. Po karštu dušu stovėkite 30–40 sekundžių. Po to 15–20 sekundžių pabūkite po šalto vandens srove. Procedūrą pakartokite 3 kartus. Kontrastinio dušo procedūrą rekomenduojama užbaigti šaltu vandeniu, tačiau pernelyg sušalti nereiktų. Jei kūno oda labai pašiurpsta, vadinasi, procedūrą reikia baigti. Po dušo apsitrinkite rankšluosčiu. Naudinga smarkiai ištrinti visą kūną šiurkščiu rankšluosčiu — tai ir masažas, ir kapiliarinės kraujotakos aktyvavimas.
Jei kontrastinio dušo procedūras atliksite teisingai, pastebėsite, kad tapote energingesni, žvalesni, jūsų neapleidžia lengvumo pojūtis, labiau pasitikite savimi. Šalto vandens teigiamas poveikis sveikatai — tai tik viena grūdinimosi privalumų pusė. Sėkmingi sportininkai ir verslininkai, pripažįsta, kad grūdinimosi iššūkiai padėjo jiems pasiekti aukštų rezultatų bei priimti svarbius gyvenimo sprendimus.
Grūdinimas — tai ne laikinas sveikatos gerinimas, o gyvenimo būdas.