Per Kalėdas skaitykite kartu. Prenumeratai -50%
Išbandyti

Kaip mus veikia spalvos

Ar susimąstote, kokią įtaką mūsų savijautai daro tam tikrų spalvų maisto produktai, interjero detalės ar drabužiai, kuriuos dažniausiai renkatės pagal nuotaiką?
Spalvos
Spalvos / Shutterstock nuotr.

 

Specialistų teigimu, spalvos, kaip ir kvapai, garsai, labai stipriai veikia mūsų emocijas, dvasinę ir fizinę savijautą. Turbūt pastebėjote, kad tamsiuoju metų laiku, kai aplinkui būna mažai spalvų, dažniau kamuoja niūrios mintys, stinga energijos. Tai tik dar vienas elementarus patvirtinimas, koks stiprus spalvų poveikis.

 

Neatsitiktinai, kai esame liūdni, blogai nusiteikę, dažniausiai norime likti nepastebimi ir stengiamės pasislėpti rengdamiesi niūrių spalvų drabužiais. O kai širdyje plevena džiaugsmas, mylime ir esame puikiai nusiteikę, pasauliui apie tai pranešame vilkėdami ryškių, vaiskių spalvų apdarais.

 

Spalvos
Spalvos

Aurasomos žinovai sako, kad kiekviena spalva turi platų poveikio spektrą. Štai raudona simbolizuoja stabilumą ir gyvybinę energiją. Jeigu mus nuolat kažkas kritikuoja, įgyjame kompleksų, tos spalvos pagrindas tarsi išmušamas iš po kojų. Atsiranda baimė, ima stigti valios, ryžto priimti sprendimus. Juoda spalva gali suteikti prabangos, paslaptingumo, tačiau, jei pastebėjote, kad visą laiką traukia tik tamsūs drabužiai, vadinasi, kažko jūsų trūksta gyvenime. Juk moters esmė – trykštančios emocijos, žaismingumas, švelnumas ir jautrumas. O tam sužadinti reikia ryškių spalvų.

 

Kiekviena spalva spinduliuoja tam tikrus energinius dažnius, todėl stimuliuoja ir papildo trūkstamos gyvybinės energijos (žmogaus čakros turi savo spalvą). Jeigu stinga pinigų, pasitikėjimo, stabilumo, vadinasi, mums trūksta raudonos spalvos (tai byloja apie sutrikusią pirmosios čakros veiklą). Ją sustiprinti, pasirodo, galima renkantis raudonus drabužius. Moterišką žavesį, seksualumą skatina oranžinė, valią ir ryžtą – geltona. Jeigu trūksta geranoriškumo, dažniau vilkėkite žalius drabužius. Kai sunku bendrauti, išreikšti save, gali padėti mėlyna spalva.

 

Pasak specialistų, žinodami, kaip spalvos veikia žmogaus psichiką ir emocijas, galime tuo net pasinaudoti. Pavyzdžiui, jei laukia dalykinis susitikimas ir norite padaryti įspūdį, kad lengviau užsimegztų pokalbis, patartina rinktis žalsvų ar melsvų tonų drabužius. Per pasimatymą seksualumo suteiks raudona, o žaismingumo – geltona ir oranžinė. Beje, geltona išduoda racionalią prigimtį, loginį mąstymą. Filosofinę prigimtį, polinkį kaupti žinias išduoda vadinamoji indigo (tamsiai mėlyna) spalva. Labai veiklūs, seksualūs ar prisirišę prie materialinių vertybių žmonės mėgsta raudoną. Žalią renkasi tie, kurie linkę pakovoti už teisybę, skleisti savo tiesą. Taigi, pasak specialistų, mėgstamos spalvos atskleidžia mūsų prigimtinę būseną. 

 

SPALVOS IR MAISTAS

Raudonuose ir vyšnių spalvos vaisiuose bei daržovėse (pomidoruose, paprikose, burokėliuose) yra daugiausia antioksidantų. Jie stiprina organizmą, šalina laisvuosius radikalus ir toksinus. Be to, ši spalva tonizuoja, kelia nuotaiką ir aktyvina organizmo funkcijas. Ypač gerina maisto medžiagų pasisavinimą, stiprina kraują ir padeda lieknėti, nes turi medžiagų, kurios skatina deginti riebalus. Raudona taip pat šildo ir skatina medžiagų apykaitą.

 

Žalios spalvos vaisiai ir daržovės spartina medžiagų apykaitą, gerina virškinimą ir padeda greičiau deginti riebalus. Žaliose lapinėse daržovėse ypač gausu liuteino, kurio poveikis panašus į antioksidantų: stiprina regėjimą, saugo nuo onkologinių ir kraujagyslių ligų. Žalia taip pat ramina, atkuria dvasios ir kūno pusiausvyrą, stiprina vegetacinę nervų sistemą ir imunitetą, slopina stresą. Jei nuolat patiriate stresą, dirbate įtemptą darbą, rinkitės žalios spalvos produktus.

 

Geltona žvalina, skatina protinę veiklą ir stiprina nervus. Jei amžinai būnate surūgusi, retai juokiatės, sunkiai prabundate, vargina mažas kraujospūdis, geltonos spalvos produktai kaip tik jums. Geltona taip pat skatina prakaitavimą, limfos tekėjimą, virškinimą ir tulžies išsiskyrimą.

 

Violetinės spalvos produktai skatina žarnyno veiklą ir riebalų apykaitą, todėl maistas geriau pasisavinamas. Juose daugiausia bioflavonoidų, kurie mažina alergijos, vėžio, kraujagyslių ligų ir uždegimo riziką. Ši spalva taip pat padeda atgauti emocinę pusiausvyrą, stabilizuoja psichiką, šalina skysčių perteklių organizme ir padeda šalinti šlakus. Kadangi violetinė šiek tiek slopina, tinka tiems, kuriuos kamuoja nemiga, taip pat agresyviems, nervingiems žmonėms.

 

Oranžinės spalvos vaisiai ir daržovės (morkos, mandarinai) stiprina imuninę sistemą, gerina kraujotaką ir virškinimą, teikia energijos, šildo ir stimuliuoja organizmą, didina protinį ir fizinį aktyvumą. Tai – geriausia spalva pesimistams, praradusiems gyvenimo džiaugsmą ir energiją.

 

Mėlynos spalvos vaisiuose ir daržovėse ypač daug augalinių pigmentų, stiprinančių širdies ir kraujagyslių veiklą, regėjimą, šalinančių iš organizmo skysčių perteklių. Jei nusilpę nervai, „streikuoja“ širdelė ar pablogėjo regėjimas, valgykite mėlynių, mėlynųjų vynuogių, juodųjų serbentų, slyvų. Ši spalva taip pat slopina nerimą, susijaudinimą, atpalaiduoja, vėsina, stiprina nervus, mažina temperatūrą. Mėlyna nepiktnaudžiaukite, jei esate linkusi į melancholiją ar depresiją – šios spalvos perteklius gali sukelti apatiją.

 

Balta. Vėsina, ramina, šiek tiek migdo.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis
Reklama
95 metų gimtadienį atšventusi „Astra LT“ į modernius sprendimus investavo kiek daugiau nei 600 tūkst. eurų