Kaip padovanoti džiaugsmą patiems artimiausiems? Atsako ajurvedos masažo meistras Darius Kauneckas

„Žmonėms, kurie nežino, kas tai yra ajurvedinis masažas, norėčiau pasakyti, kad masažas, visų pirma, reiškia meną liestis, tai yra labai sena tradicija, pradėjusi egzistuoti nuo pat žmogaus atsiradimo“, – teigia ajurveidnio masažo meistras, vienas iš ajurvedos centro „SPA Shanti“ įkūrėjų Darius Kauneckas. Ar sunku išmokti masažo paslapčių? Kiek trunka mokymai, ir kur juos galime panaudoti?
Vata Pitta Kapha masažas / „SPA Shanti“ nuotr.
Vata Pitta Kapha masažas / „SPA Shanti“ nuotr.

Apie ajurvedinio masažo paslaptis bei mokymosi gaires kalbamės su D.Kaunecku.

Darius Kauneckas / „SPA Shanti“ nuotr.
Darius Kauneckas / „SPA Shanti“ nuotr.

– Kaip ajurvedinis masažas tapo jūsų profesiniu pašaukimu?

– Ilgai ieškojau savęs. Iš pradžių mokiausi architektūros, taip pat buvau sukūręs įvairių verslų, tačiau širdis vis nerimo. Norėjosi rasti veiklą, kuri būtų miela širdžiai ir tuo pat metu leistų padėti žmonėms.

Taip nutiko, jog po pirmosios kelionės į Indiją, kuri buvo prieš penkiolika metų, atradau ajurvedinį masažą, kuris savo technika mane labai pakerėjo. Supratau, jog labai norėčiau išmokti jo paslapčių. Nuo to viskas ir prasidėjo.

Ilgainiui išbandžiau šiltuosius aliejus, susipažinau su ajurvedine filosofija ir ją atitinkančiu gyvenimo būdu. Man tai buvo ne tik gyvenimo, bet ir savęs pačio atradimas. Taigi, išmokęs vieno masažo, grįžau į Lietuvą, pradėjau ieškoti, kur galėčiau toliau mokytis šio masažo.

Deja, be vakarietiško, t.y: klasikinio, limfodrenažinio, švediško masažų, kurių išmokau, Lietuvoje ajurvedinio masažo niekas nemokė, todėl prabėgus metams vėl išvažiavau į Indiją. Sugrįžus į Lietuvą mano žmona ėmė siūlyti mano masažo paslaugas savo pažįstamiems, todėl pradėjau daryti masažus namuose.

Viskas pasikeitė, kai sudalyvavome Nomedos laidoje apie Indiją, kurios metu pasakojome savo įspūdžius apie šią šalį, kaip atšventėme vestuves bei parodėme keturių rankų masažą, kuris paliko didelį įspūdį žiūrovams.

Po tos laidos mes gavome darbo pasiūlymą iš Natūralios medicinos klinikos, po metų, kai klinika užsidarė, ėmėme ieškoti patalpų savarankiškai. Vilniuje, Šiaulių gatvėje, suradome patalpas ir įkūrėme Ajurvedinio masažo centrą „SPA Shanti“, kuris gyvuoja jau 15-ką metų. Reikėjo surinkti kolektyvą, vadinasi, man teko apmokyti ajurvedinio masažo technikos naujai atėjusius darbuotojus.

Laikui bėgant atsirado žmonių, kurie taip pat norėjo išmokti ajurvedinio masažo savo malonumui arba norėjo savo artimuosius nustebinti. Kai kurie iš jų netgi nuspręsdavo šita veikla užsiimti profesionaliai, mesdavo savo darbą ir ateidavo pas mus į ajurvedos „SPA Shanti“ centrą dirbti. Tokia yra istorijos pradžia.

– Kodėl masažas, Jūsų nuomone, yra svarbus kiekvieno iš mūsų gyvenime?

– Žmonėms, kurie nežino, kas tai yra ajurvedinis masažas, nėra girdėję apie tai, norėčiau pasakyti, kad masažas, visų pirma, reiškia meną liestis, tai yra labai sena tradicija, pradėjusi egzistuoti nuo pat žmogaus atsiradimo.

Ajurvedos teigia, jog žmogus neišsivystė iš beždžionės, jis atsirado savaime su iš anksto suteiktomis žiniomis, kaip reiktų gyventi ir netgi kaip liesti.

Juk visų mūsų atmintyje slypi prisiminimai apie tai, kaip mama mums glostydavo galvą, nugarą vaikystėje ir mums tai labai patikdavo, nes būtent vaikai meilę supranta per lietimąsi, ir dėl to jiems labai patinka masažas, ir jeigu vaikus tinkamai masažuoji, tai, tam tikra prasme, palieki jiems geros, malonios, raminančios būsenos antspaudą visam gyvenimui.

Jeigu vaikus tinkamai masažuoji, tai, tam tikra prasme, palieki jiems geros, malonios, raminančios būsenos antspaudą visam gyvenimui.

Kitas etapas yra, kada mes susirandame savo antrąją gyvenimo pusę, kurią irgi meiliai glostome įvairiose gyvenimo situacijoje. Šiais pavyzdžiais noriu pasakyti, jog žmogui būdingas natūralus poreikis liestis, o masažas yra technika, rodanti, kaip teisingai tai daryti.

Yra keletą masažo rūšių: gydomieji ir sveikų žmonių sveikatinimo masažai, pastarieji nereikalauja turėti medicininio išsilavinimo arba žinių apie žmogaus anatomiją, jų tikslas tiesiog palaikyti gerą sveikatą, todėl ajurvedinis masažas yra daromas tik sveikiems žmonėms, kurie neturi jokių rimtų, užkrečiamų, ūminių susirgimų.

Geriausias variantas yra tada, kaip pats žmogus sužino iš savo gydytojo, ar jam galima daryti atpalaiduojantį, raminantį masažą, ir gydytojas tada prisiima atsakomybę už savo žodžius tokiu būdu apsaugodamas patį masažuotoją nuo neigiamų padarinių.

– Kuo skiriasi vakarietiškasis masažas nuo ajurvedinio?

– Vakarietiško masažo metu į žmogų žiūrima kaip į anatominę sandarą: t.y. kaulai, kraujotaka, limfotaka, nervai ir t.t. Ajurvedinio masažo metu žmogus yra visuma, o tai yra kūno, proto ir sielos dermė.

Šis masažas atliekamas tik su gera nuotaika, kurią lydi meilė ir meditacija, ir jeigu masažuotojas blogai jaučiasi, jis neturi tuo metu atlikti masažo, kitu atveju ta bloga energija persiduoda masažuojamam žmogui.

Vakarietiškasis masažas to neakcentuoja, o ajurvediniuose masažo mokymuose viskas prasideda nuo tavo paties būsenos, kuri yra viso masažo šerdis. Masažuotojas turi nusiteikti meditacijai ir galvoti tik apie masažą ir ką tuo metu jaučiasi masažuojamasis.

Ajurvedinio masažo metu žmogus yra visuma, o tai yra kūno, proto ir sielos dermė.

Taip pat būtent ajurvedinio masažo metu naudojamas juodųjų sezamų aliejus. Išmokus derinti aliejus pagal mogaus prigimtį, galima naudoti ir migdolų ir kokosų bei kitus.

Ajurvedos gydytojai juokauja: „Ne aliejus talkina masažui, o masažas pasitarnauja aliejui“, – tuo norima pasakyti, kad aliejaus naudojimo tikslas yra ne tik sutepti kūną, kad būtų patogiau atlikti masažo judesius, o būtent masažo judesių dėka įtrinamas aliejus į kūną duodą didžiausią vertę masažuojamam žmogui.

Aliejus pasižymi įvairiomis savybėmis, palengviną stresą, padeda pagerinti virškinimą, pagreitina medžiagų apykaitą, padeda surinkti toksinus, kurie ilgainiui užsistovėję kūne, sukeldami sąnarių, raumenų skausmus, bei begale kitų naudų.

Be to, aliejus derinimas su švariais šveitikliais, net gi pasigamintais namų sąlygomis, masažo metu įgyja jau naują atliekamo masažo naudą, jeigu masažą darysite su ajerų šveitikliu-pudra, kūno oda įgis gražų spindesį, pašalins suragėjusį sluoksnį, sauso odos tipo žmonių oda tokiu būdu bus giliai sudrėkinta.

Juodųjų sezamų aliejus / „SPA Shanti“ nuotr.
Juodųjų sezamų aliejus / „SPA Shanti“ nuotr.

Jeigu darysite masažą su „Masala“ šveitikliu (red. „SPA Shanti“ centrų masažuose naudojamas rankų gamybos šveitiklis), jis bus stambesnio malimo, todėl labai tiks žmonėms, kurie turi viršsvorį, taip lengviau masažo ir tokio šveitiklio pagalba išjudinamas riebalinis sluoksnis, pagreitėja medžiagų apykaita, masažas tarsi „tinginio joga“ pasitarnauja.

Teorinėje savo ajurvedinio masažo mokymų dalyje aš pasakoju apie tai, kas yra ajurveda, kodėl ją verta žinoti ir kuo ajurvediniai masažai skiriasi nuo klasikinių masažų.

– Kiek trunka Ajurvedinio masažo kursai? Kiek žmonių dalyvauja mokymo grupėse? Kaip vyksta šie mokymai?

– Kursų trukmė priklauso nuo masažo rūšies ir atlikimo sudėtingumo. Yra segmentiniai masažai, kurie trunka tris dienas, pvz; nugaros, galvos, pečių, pėdų, veido. Viso kūno masažai trunka 4-7-ias dienas.

Mūsų tikslas yra, kad žmogus po mūsų mokymų sugebėtų savarankiškai daryti masažą, ir kad skirtas mokymuisi laikas būtų pakankamas pradinėms žinioms įsisavinti bei patirčiai susiformuoti.

Yra segmentiniai masažai, kurie trunka tris dienas, pvz; nugaros, galvos, pečių, pėdų, veido. Viso kūno masažai trunka 4-7-ias dienas.

Tobulam masažui atlikti reikia daugiau praktikos bei laiko. Tai gali trukti nuo pusės metų iki metų. Po mokymų yra laikomas egzaminas, kurio metu reikia atlikti masažą iš atminties, be jokių užrašų.

Žmonių grupėse būna įvairiai – nuo 4-ių iki 12-os. Tai priklauso nuo situacijos, kuri dažnai yra neprognozuojama. Mokymosi procesas yra paprastas: visi mokosi vieni ant kitų, tai duoda galimybę pajusti abipusiškumą t.y. būti masažuotoju ir masažuojam bei suvokti masažo metu patiriamą kūnišką sąveiką, greičiau įsisąmoninti masažo techniką bei visą masažo atlikimo eigą.

– Kaip pradedančiajam išsirinkti masažo kurso tipą?

– Masažo tipą siūlau rinktis pagal tai, kokią kūno dalį jums labiausiai patinka liesti. Juk vieniems patinka, veidas, kitiems nugara, tretiems pėdos ir t.t. Galima pradėti mokytis nuo lengvesnių t.y. segmentinių masažų, jie reikalauja mažiau energijos, ir tada galima eiti prie sudėtingesnių kursų, kaip pavyzdžiui Keralos masažo.

Neapsirinka ir tie, kurie savo mokymosi kelionę pradeda ir nuo viso kūno masažo, kai kuriems toks variantas dar priimtinesnis, nes suteikia galimybę išmokti pajausti visas kūno dalis – vienu metu suvokti tai kaip bendrą visumą.

Masažo tipą siūlau rinktis pagal tai, kokią kūno dalį jums labiausiai patinka liesti.

Viso kūno masažo metu žmogus išmoksta ir masažuoti pėdas, ir nugarą, ir veidą, ir galvą ir t.t. Pastaruoju metu vis daugiau mokinių ateina su aiškiais tikslais, vedini karjeros tikslų, pavyzdžiui, įsidarbinti ar jau bedirbantys Lietuvos ir užsienio SPA centruose, viešbučiuose.

Tokiu atveju populiariausi yra Relakasacinis masažas, masažas pagal tris žmogaus prigimtis „Vata/Pita/Kapha, žinoma Keralos, liekninamasis „Garšan“, nugaros bei pėdų.

Taip pat daug mokinių dabar ir yra jaunų studentų, kurie studijuoja ar ką tik pabaigę kinezetarapiją, mediciną, kosmetologiją, manikiūro kursus. Matyt žmonės nori padaryti savo paslaugas kuo patrauklesnes ateityje, galvodami apie savo verslą ar įsidarbinimo galimybes.

Neretas pas mus išmoksta masažuoti pėdas, nugarą, būna net ir kirpėjų profesijos atstovų, kurios mokosi galvos ar veido masažų, o tarp manikiūrininkių labai populiarus pėdų-kojų masažas. Žmonės kūrybiški šiais laikais, per 2000 tūkstančių mokinių įdomiausių istorijų.

Vieni mėgėjiškai ateina, kad namiškiams išmoktų daryti masažą, kiti praplečia savo įgytą profesiją. Visi pas mus laukiami, ir visi išlaiko puikiai egzaminą, įgyja sertifikatą lietuvių kalba, o prireikus ir anglų bei rusų kalbomis.

Nors būna ir kitokių atvejų, kai žmogus pageidauja pradėti mokytis nuo sunkiausiojo, ir jam puikiai sekasi tai daryti. Vadinasi, galbūt, masažo rūšį reiktų rinktis intuityviai.

Mūsų siūlomų įvairaus tipo masažų kursų metu, atėję žmonės, ne tik mokosi masažo technikos, meditacijos, lavina atmintį, bet ir patys gauna masažą, o po kursų savo išmokta ajurvedinio masažo technika nustebina ir artimuosius.

– Dariau, šiuo metu gyvenate Ispanijoje, kaip viską spėjate, kada būsite Lietuvoje, kokių paslapčių masažo mokysite?

– Viskas suderinama, kursų datos skelbiamos reguliariai ir iš anksto, viskas suplanuojama. Artimiausiu metu viešėsiu balandį, jau nuo balandžio 8-os dienos pradedam su Nugaros masažo kursais. Vėliau startuoja Relaksacinio masažo kursai Vilniuje. Liepa bus intensyvi, kursai vyks ir Vilniuje, o po to pajūryje – Klaipėdoje, tad kurortaujantys galės ne tik promogauti, bet ir išmokti naujų patirčių.

Liepos mėnesį turime „SPA Shanti“ jau tradiciškai organizuojamą 7-ių metai stovyklą suaugusiems ir šeimoms, čia taip pat stovyklos metu vyks kursai, joga, meditacija, įvairios kūrybinės pramogos, vieni leidžia laiką aktyviai, kiti sau skaitinėja knygą ežero pakrantėje, džiaugiasi artimojo draugija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų