Mums tikrai malonu, kai lūpų priežiūros priemonė maloniai, bet neįkyriai, kvepia, galbūt dar ir suteikia atspalvį. Graži pakuotė, geras kvapas, lūpų drėkinimas – rodos, ko daugiau iš balzamo reikia?
Drėkinimas ir apsauga
Vis tik, jei norite drėkinimo, tai ir ieškokite balzamų sudėtyje drėkinančių ir nuo neigiamų išorės veiksnių apsaugančių ingredientų. Pirmieji sugeriami lūpų, o antrieji padengia jas apsauginiu sluoksniu. Tai ne tik apsaugo nuo žvarbaus vėjo, bet ir sulaiko drėgmę lūpose, neleidžia jai išgaruoti.
Kaip „Prevention.com“ siūlo niujorkietė, Amerikos dermatologijos akademijos atstovė Diane Madfes, ieškokite lūpų balzamo, kurio sudėtyje yra taukmedžio sviesto („shea butter“), bičių vaško („beeswax“) ir/ar nakvišų aliejaus („primrose oil“).
Labai svarbu, kad lūpų balzamas, net ir naudojant jį žiemos sezonu, būtų su apsauginiu filtru – SPF. D.Madfes pataria rinktis balzamą su cinko oksidu („zinc oxide“), kuris blokuoja žalingus saulės spindulius.
Taip pat specialistė siūlo atkreipti dėmesį į tai, ar priemonės sudėtyje nėra šių medžiagų.
Kvapikliai
Dauguma žmonių turi alergijų ir kitų reakcijų kvapikliams, kurie dedami į lūpų balzamus.
Jeigu norite, kad lūpos būtų tikrai sudrėkintos, pamaitintos ir apsaugotos, nesirinkite balzamo, kurio sudėtyje yra kvapiklių. Kaip teigia D.Madfes, dauguma žmonių turi alergijų ir kitų reakcijų kvapikliams, kurie dedami į lūpų balzamus, siekiant, kad produktai truputį geriau kvepėtų ir būtų geresnio skonio. Ir tai sukelia lūpų sudirgimą.
Beje, vienas dažniausių alergizatorių – cinamono aromatą suteikiantis kvapiklis.
Mentolis ir fenolis
Šie ingredientai pasižymi vėsinamuoju, gaivinamuoju poveikiu, tačiau jie negydo. Tiek mentolis („menthol“), tiek fenolis („phenol“) gali paskatinti lūpų jautrumą, sudirginti jas.