Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Kaip pradėti medituoti?

Teoriškai visi žinome, kas tai – esą reikia iš galvos ištrinti visas mintis, atsiduoti akimirkos tėkmei, taisyklingai kvėpuoti... O ar bandėte? Variantų daugybė, bet kartais jie atrodo per daug sudėtingi niekada to nedariusiems. Siūlome vieną paprasčiausių būdų, įkandamų pradedanatiesiems.
Meditacija
Meditacija / Vida Press nuotr.

Norint išmokti medituoti, reikia... tiesiog medituoti. Ne skaityti apie meditaciją, ne žiūrėti video pamokas, ne leisti pinigus brangiems seminarams, ne laukti stebuklingo guru, kuris to išmokys. Netikėkite, jei jums sakys, kad tai sudėtinga technika. Viskas paprasta, tik reikia KASDIEN tam skirti 15-20 minučių.

1. Trukmė

Pradėkite nuo dviejų minučių. Pirmiausia – tai padės išvengti išsisukinėjimo, esą tam neturite laiko, pavargote, ar pradėsite nuo kitos savaitės. Kai meditacija taps tokia pat dienos dalimi kaip rytinis dušas, galėsite po truputį ilginti jos laiką. Po kelių savaičių tos 20 minučių jums jau nebebus problema.

2. Paros laikas

Pasiekti maksimalios koncentracijos būseną geriausia iškart pabudus arba vakare. Pasistenkite meditaciją įterpti į dienotvarkę šalia kokio nors nekintamo dienos ritualo, pavyzdžiui, prieš rytinį kavos puodelį ar prieš vakarinį knygos skaitymą. Tegul tai bus lašelis tylos ir ramybės chaotiškame jūsų gyvenime.

Vida Press nuotr./Meditacija
Vida Press nuotr.

3. Vieta

Raskite kampelį, kuriame jausitės jaukiai ir patogiai. Jei yra galimybė, susikurkite būste vietą, kuri asocijuosis su ramybe ir atsipalaidavimu. Jau vėliau, kai meditacija taps kasdienybės dalimi, galėsite medituoti bet kur ir bet kuriuo laiku: miesto transporte, stovėdama eilėje – tai tikrai geriau, nei nervintis, kad ji per lėtai eina ar mintyse sukti nepadarytų darbų sąrašus.

4. Poza

Meditacijos poza neturi kelti nepatogumo jausmo ar skausmų. Įsitaisykite taip, kad būtų patogu.

Naujokų klaida – netaisyklinga poza. Atsisakykite lotoso pozos, jei niekada nepraktikavote jogos ir jaučiate didelį diskomfortą. Meditacijos poza neturi kelti nepatogumo jausmo ar skausmų. Įsitaisykite taip, kad būtų patogu. Galite sėdėti ant kėdės krašto, o gal nugara atsiremti į sieną ir ištiesti kojas. Venkite tik vienos pozos – gulėti, nes kai atsipalaiduosite, galite lengvai užmigti.

Vida Press nuotr./Meditacija
Vida Press nuotr.

5. Poilsis

Meditacija – tai buvimas „čia ir dabar“, tai rimta praktika, taigi, neverta medituoti pervargus. Turite jaustis pailsėjusi, kitaip vos sumerkus akis, ims lenkti miegas ir greičiau lįs į galvą pašalinės mintys. Vakare neverta medituoti iškart grįžus namo po darbo, sugrįžus iš sporto klubo ar sukirtus sočią vakarienę.

6. Savistaba

Kvėpavimas – pats natūraliausias procesas, tačiau jam neskiriame pakankamai dėmesio. Pradėkite nuo kvėpavimo stebėjimo: kaip įkvepiamas oras lėtai per nosį slenka į jūsų plaučius, juos pripildo, pakelia diafragmą, kaip išsipučia pilvas. Įsivaizduokite, kaip prisipildote gyvybinės energijos. Sutelkite dėmesį į nedidelį kūno plotelį, pavyzdžiui, į viršugalvį ir stebėkite savo pojūčius. Gal po kurio laiko pajusite lengvą dilgčiojimą ar šilumą, tai reiškia, kad esate teisingame kelyje, kad pradedate tikrai giliai atsipalaiduoti ir atsiribojate nuo jus supančio chaoso.

Vida Press nuotr./Meditacija
Vida Press nuotr.

7. Mintys

Pirmoji kliūtis pradėjus medituoti – nenutrūkstamas minčių srautas: praeities nuotrupos, ateities planai, nerimas, nesibaigiantis savęs ir kitų vertinimas. Nekaltinkite savęs, juk galvoti yra normalu!

Jei jau mokomės kažko naujo, tai turime teisę klysti ir „atkristi“.

Norėdamos sustabdyti minčių srautą, įsivaizduokite, kad esate pašalinė jo stebėtoja, taigi jų nevertinkite, tik fiksuokite. Anksčiau ar vėliau mintys ims trūkinėti. Keletą kartų giliai įkvėpkite ir iškvėpkite, pabandykite labiau koncentruotis į kūno pojūčius. Ir būtinai save pagirkite už pačius mažiausius pasiekimus.

8. Dėkingumas ir meilė

Po meditacijos neskubėkite atsimerkti. Pajuskite visa apimančią meilę, mintyse ją dovanokite savo artimiesiems, kolegoms, kaimynams ir konkurentams, linkėkite jiems laimės. Pagalvokite, kam jūs jaučiatės dėkingi – sąrašas bus ilgesnis, nei manote... Pamatysite, kaip visą dieną po to jausitės puikiai, nes meditacija – tai ne bėgimas nuo kasdienybės, o būdas joje gyventi su džiaugsmu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos