„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kaip pradėti rytą, kad diena būtų sėkminga?

Esate „pelėda“? Jau verčiau nebaigtus darbus nudirbsite iki paryčių nei kelsitės kartu su savo katinu, kuris prieš šešias verčia iš lovos? Jau tris kartus spiegė ir vibravo mobilusis, nespėjote papusryčiauti ir vėl pavėlavote į darbą? Tada šis straipsnis – jums!
Moteris geria kavą
Moteris geria kavą / Vida Press nuotr.

Turbūt ir visą dieną jaučiatės taip, lyg bėgtumėte paskui kitus ir vis vien  nespėtumėte? Trūksta miego, sunku susikaupti ir dirbate lėčiau, nei iš ryto jau net pabėgioti spėję kolegos? Metas po truputėlį keisti įpročius...

Na, suprantama, kol kas jums keista, kai kažkas pasakoja, jog net savaitgaliais iš lovos išsirita apie septynias, ar ne? Bet kaip nustebsite, jei po kurio laiko jums tai visai nebeatrodys kankynė. Kodėl verta pabandyti? Verslo konsultantė Cathryna Lavery tikina, kad rytiniai įpročiai labai veikia visą mūsų gyvenimą ir netgi lemia sėkmę. 

Jei kažkas gali lengvai atsikelti ankstėliau – galite ir jūs, o „vieversiai“ ir „pelėdos“ čia niekuo dėti. 

Taigi, pirmiausia vertėtų išsiugdyti naujus įpročius, o svarbiausia – baigti save vadinti „pelėda“. Jei kažkas gali lengvai atsikelti ankstėliau – galite ir jūs, o „vieversiai“ ir „pelėdos“ čia niekuo dėti. Kai pamažu susikursite rytinį ritualą, pastebėsite, kad jus mažiau vargina tiek protinis darbas, tiek fizinė veikla, jūs mažiau nerimausite ir daug produktyviau dirbsite. 

Ypač svarbi pirmoji valanda ar pusantros, kai prabundate. 

1. Išgeriame stiklinę vandens

Naktį organizmas negavo skysčių, todėl iš pat ryto jie būtini. Svarbu atsigerti vandens – o ar jis bus ledinis, ar kambario temperatūros, ar šiltesnis – didelio skirtumo nėra.

2. Lengvai pasimankštiname (7 minutes)

Ypač rekomenduoti tempimo pratimai: šį tą galima pasiskolinti iš jogos, pilateso ar Tibeto pratimų.

TAIP PAT SKAITYKITE: Žymių žmonių rytas: tenisas, joga, žalioji arbata

3. Lendame po šaltu dušu (3 minutes)

Kai apie tai girdėdavote, turbūt net oda pašiurpdavo? Bet kai tai išbandai, taip baisu nebeatrodo! Kelias minutes teks prisiversti ir save nugalėti, bet po tokio dušo taip gerai jausitės, kad greitai nebeįsivaizduosite savo ryto be šios procedūros. 

Vida Press nuotr./Moteris prausiasi duše
Vida Press nuotr.

4. Valomės dantis ir rengiamės

5. Medituojame (7–12 minučių)

Tai vienas svarbiausių dalykų, kurio turėtumėte nepraleisti. Tarsi šluota iššluoti nereikalingas mintis iš galvos pradedantiesiems iškart nebus lengva, bet verta pabandyti nuraminti protą. Svarbu medituoti kasdien ir bent po truputį – o technikų yra įvairių, kaip ir informacijos apie meditaciją.

6. Geriame kavą

Kokią – skonio reikalas, bet net užkietėjusiems sveikuoliams vienas kavos puodelis ryte (ko vertas vien jos aromatas!) tikrai nepakenks. Lengvai užkandame.

Vida Press nuotr./Moteris geria kavą
Vida Press nuotr.

7. Skaitome (20 minučių)

Ką? Knygą, kuri jus įkvepia – tai gali būti naujas meilės romanas, detektyvas, saviugdos knyga. Net tos ir tie, kurie sako, kad skaitymui visai neturi laiko, tiek laiko gerai knygai gali skirti visada.

8. Rašome (15–20 minučių)

Ką tik norite: dienoraštį, eilėraštį, pastabas, tinklaraštį – tai itin skatina mūsų kūrybiškumą. Ir neatsikalbinėkite, kad „nemokate“ – tikrai sugebate bent jau lieti sąmonės srautą – o kaip tai darysite: popieriaus lape ar kompiuterio ekrane, jokio skirtumo.  

123rf.com/Mergina rašo dienoraštį.
123rf.com

9. Apmąstome tikslus (5 minutes)

Trumpai darbų kalendoriuje užsirašome, ko tikimės pasiekti ateityje. Pradedame nuo paties svarbiausio ir galbūt tolimiausio tikslo – jei jį rašysimės kasdien, niekada nepamiršime ir nenustumsime į dar tolimesnę ateitį. Tada užsirašome tris žingsnius, kurie, mūsų nuomone, veda prie tikslo ir kuriuos lengviau įgyvendinti. Nusistatome, ką galime padaryti dar šiandien.

10. Planuojame dienos darbus (3 minutes)

Numatome susitikimus, skambučius, itin skubius darbus. Pradedame nuo nemaloniausių reikalų – tegul jie bus atlikti pirmiausiai. Stengiamės didumą darbų atlikti pirmoje dienos pusėje, kai mūsų darbingumas didžiausias. 

Tegul jūsų prioritetu bus svarbiausi jūsų tikslai ir užduotys, o ne darbai, kurie gali palaukti.

Taigi, visi šie maži darbeliai atves prie reikšmingesnių dienos darbų. Svarbu nežvilgčioti į telefoną, elektroninį paštą, nenaršyti socialiniuose tinkluose, neskaityti portalų naujienų, kol didesnė dalis darbų nebus atlikta – kitaip išsiblaškysite ir nieko nebespėsite. Tegul jūsų prioritetu bus svarbiausi jūsų tikslai ir užduotys, o ne darbai, kurie gali palaukti.

Vida Press nuotr./Laiminga moteris
Vida Press nuotr.

Taigi, ryto ritualas, trunkantis tik valandą (jei turite vaikų, jis truks kur kas ilgiau...), padės jums vėliau nuveikti daugiau per trumpesnį laiką, o jį susikurti galite ir patys – tiesiog išbandykite, kas tinka konkrečiai jums, ką galima praleisti, o ką pridėti. Dėl to tikrai verta atsikelti anksčiau!

TAIP PAT SKAITYKITE: 7 įpročiai, kad rytas būtų geras

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs