Antioksidantai
Antioksidantai yra labai svarbios mūsų imuninei sistemai maisto medžiagos. Jie naikina laisvuosius radikalus, kurie organizme atsiranda dėl nuolatinio streso, užterštumo ir kitų aplinkos dirgiklių, taip pat antioksidantai stiprina ląstelių membranos, o šių tvirtumas svarbus apsisaugant nuo įsibrovėlių į organizmą.
Tad norėdami kuo mažiau kentėti nuo šienligės sukeliamų nemalonių simptomų, į mitybą įtraukite vaisių ir daržovių, žaliosios arbatos, ciberžolės, kadangi šiuose produktuose gausu antioksidantų. Taip pat mitybą praturtinkite produktais, kupinais cinko, seleno, vitaminų A, B, C.
Vitaminai A ir C
Vitaminai A ir C yra svarbūs, norint sutvirtinti nosies, gerklės, plaučių, virškinamojo trakto ląstelių membranas, kurios yra pirmosios gynybinės užtvaros, apsaugančios nuo įsibrovėlių į organizmą. Tikrojo vitamino A (retinolio, ne beta karoteno) trūkumas padidina infekcijų riziką. Retinolio yra gausu pieno produktuose, kepenyse, riebiose žuvyse.
Vitaminas C yra viena pagrindinių imuninės sistemos statybinių medžiagų. Juo mitybą praturtintise į savo racioną įtraukdami daugiau paprikų, krienų, kopūstų, juodųjų serbentų, žirnių, braškių, citrinų, kivių, apelsinų, greipfrutų, pomidorų.
Cinkas ir B12
Cinkas – irgi itin svarbi imuniteto statybinė medžiaga. Prastas skonio ar kvapo pojūtis, sumažėjęs apetitas, dažnos infekcijos gali būti cinko trūkumo požymiai, teigiama Mirror.co.uk. Cinko rasite avienoje ir jūros gėrybėse, taip pat pekano riešutuose, moliūgų sėklose.
Taip pat svarbu gauti ir pakankamą kiekį vitamino B12, kuris padeda palaikyti limfocitų kiekį. Jo gausu mėsoje, kiaušiniuose, sūryje.
Vitaminas D ir omega-3 rūgštys
Vitamino D organizmas pasigamina pats, tačiau tam reikia pakankamai saulės šviesos. O pastaruoju mūsų kraštas pasižymi tik vasarą, todėl ilgainiui imame jausti vitamino D trūkumą, todėl reikėtų stengtis šios medžiagos gauti iš maisto. Vitamino D rasime svieste, sūryje, riebiose žuvyse, sėklose.
Omega-3 rūgštys irgi labai svarbios, kadangi padeda stiprinti ląstelių apsaugą. Šių rūgščių rasime tune, lašišoje, skumbrėje, šalto spaudimo aliejuose, žaliose daržovėse. Ypač jo gausu yra saulėgražų bei sezamų sėklose.