„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kas labiausiai eikvoja energijos atsargas ir kaip to išvengti

Taupome pinigus, stengiamės neišlaidauti. Nešvaistome ir laiko veltui, norime kuo daugiau nuveikti. Bet su savo energija neretai elgiamės atsainiai, nemokame jos branginti. Kaip jos neiššvaistyti?
Temos: 2 Psichologija Laimė

Nepasiduoti pralaimėjus

Kiekviena nesėkmė – tai proga tobulėti. Tai gali patvirtinti daugelis pasaulinės sėkmės sulaukusių verslininkų, sportininkų ar menininkų. Sėkmė šypsosi atkakliausiems, tad niekada nenuleiskite rankų. Neeikvokite energijos gailesčiui ar liūdesiui, išanalizuokite nesėkmės priežastis ir toliau siekite tikslo.

Nebijoti vienatvės

Scanpix/Panthermedia nuotr./Moteris.
Scanpix/Panthermedia nuotr./Moteris.

Labai daug energijos netenkame, kai, nemokėdami būti su savimi, ilgimės draugo, mylimo žmogaus, kompanijos. Kai graužiamės, kodėl esame nemylimi, kas su mumis negerai, kai turime neišsipildžiusių lūkesčių. Sena išmintis byloja: joks žmogus, jokios aplinkybės negali suteikti jums laimės, nes jos šaltinis trykšta viduje, tereikia jį rasti. Mokykitės mėgautis ir džiaugtis savo draugija – ne tik sutaupysite energijos, bet ir greičiausiai pakeisite gyvenimo scenarijų, pritrauksite žmonių, kurių trokštate.

Nemanyti, kad pasaulis jums privalo ką nors duoti

Niekas niekam nieko neprivalo, kiekvienas davimo aktas turi būti pagrįstas nuoširdžiu noru, paskatos turi gimti iš meilės. Kuo mažiau tikėsitės iš kitų, tuo geriau jausitės. Dideli lūkesčiai sukelia didelius nusivylimus, tad geriausia džiaugtis tuo, ką turite, ir būti dėkingiems už tai.

Nesitikėti greitų rezultatų

Nekantrumas taip pat atima daug energijos. Nesvarbu, ką darytumėte, pradėtumėte sveikatingumo programą, naują verslą, stengtumėtės atsikratyti žalingų įpročių, turite žinoti, kad tikroms permainoms reikia laiko. Neskubinkite įvykių, nemeskite, ką esate pradėję, o svarbiausia – mėgaukitės procesu, ir rezultatų laukimas teiks džiaugsmą ir pakylėjimą.

Iš kur gauname energijos?

Paveldėta energija

Vieni žmonės turi didesnius energijos išteklius, kiti – mažesnius. Kiekvienam žmogui gamta suteikia tiek energijos, kad užtektų laimingai nugyventi gyvenimą, tačiau ne visiems jos užtenka naujai gyvybei užmegzti. Paveldima energija, pasak garsiojo austrų psichoanalitiko S. Freudo, pasireiškia seksualumu ir vaisingumu: kuo moteriai lengviau pastoti, o vyrui – apvaisinti partnerę, kuo didesnis fizinio artumo poreikis, tuo daugiau jie turi gyvybinės energijos atsargų.

Taip pat skaitykite: Kaip apsaugoti save ir tolimesnes giminės kartas nuo negatyvo bei įgyti stiprybės

Energija, kurią gauname nuolat

Maisto energija. Jos kiekis priklauso nuo virškinimo fermentų aktyvumo (kuo jie veiklesni, tuo veiksmingiau iš produkto pasisavinama energija) ir produkto kokybės. Energija, gaunama iš maisto, yra reikalinga fiziniam aktyvumui, taip pat teikia gerą nuotaiką.

Fotolia nuotr./Sveika gyvensena
Fotolia nuotr./Sveika gyvensena

Jei jos trūksta, organizmas blogai pasisavina maistą, sutrinka virškinimas. Tokiu atveju verta atlikti išsamius skrandžio, tulžies ir kasos tyrimus, laikytis dietos, išsivalyti organizmą.

Energijos gali trūkti ir dėl padidėjusio gliukozės kiekio kraujyje. Tuomet organizme pritrūksta ląsteles cukrumi aprūpinančio insulino. Jeigu gliukozės kiekis kraujyje per mažas, nuolat jaučiamas stiprus alkis.

Oro energija. Iš oro gauname gyvybiškai būtiną deguonį. Pasak kinų medicinos, kvėpavimo energija skirta mąstymui. Kuo jos daugiau, tuo žmogus išradingesnis, imlesnio proto ir geresnės atminties. Kuo daugiau laiko praleidžiate gryname ore, tuo daugiau pasisemiate kvėpavimo energijos.

Jei jos trūksta, nuolat jaučiate nuovargį, nerimą, blogai miegate, negalite susikaupti. Energijos gali pristigti ir dėl streso, kokių nors ligų. Verta atlikti išsamų kraujo tyrimą: gali būti, kad jame per mažai eritrocitų, hemoglobino, vadinasi, ląstelėms stinga deguonies.

Taip pat skaitykite: Žolininkė Dominika Balčiūnė: „Pats laikas išvalyti organizmą nuo kirmėlių“. Specialistės receptai

Apsaugos energija. Ji saugo mus nuo ligų, karščio ir šalčio, leidžia pasipriešinti likimo smūgiams, siekti tikslo, išsaugoti individualumą. Apsaugos energijos kiekis priklauso nuo toksinus iš organizmo šalinančių kepenų veiklos, nuo psichikos ir imuninės sistemos tvirtumo.

Jei jos trūksta, dažnai sergama infekcinėmis ir virusinėmis ligomis. Verta išsitirti leukocitų kiekį kraujyje: jei jų per daug, vadinasi, užpuolė infekcija, jei per mažai – organizmas nusilpęs. Nepakenktų ir kepenų veiklą rodantis biocheminis bei imunologinis kraujo tyrimas.

Pristigus apsaugos energijos, nebelieka ir dvasinių jėgų kovoti su sunkumais, nesiseka suimti save į rankas. Pirmiausia pamėginkite padėti sau patys, ieškokite dvasinės atramos: gal tai galėtų būti išmintingos knygos, o gal tikėjimas Dievu. Jei ne – kreipkitės pagalbos į draugus, specialistus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs