Radiologijos diagnostikos centras buvo pradėtas statyti 2010 m. pabaigoje ir baigtas per vienerius metus. Į naująjį, 3000 kvadratinių metrų ploto centrą persikels dalis Radiologijos klinikos – čia įsikurs Branduolinės medicinos bei Tomografijų skyriai.
Naujajame korpuse veiks kol kas vienintelis Lietuvoje 11 mln. litų vertės pozitronų emisijos tomografas, kitos, pažangiausios technologijos – naujos kartos 320 pjūvių kompiuterinis tomografas, vienintelis toks Lietuvoje bei magnetinio rezonanso aparatas, kurio išplėstos galimybės (papildomi režimai) leis atlikti taip pat ir širdies pakitimų tyrimus.
Radiologijos diagnostikos centre pacientus tirs multidisciplininė gydytojų komanda – radiologai, kardiologai, onkologai ir kiti specialistai. Vienu metu čia dirbs apie 20 gydytojų – dar tiek pat – radiologijos technologų. Per dieną visuose čia įsikūrusiuose skyriuose planuojama ištirti iki 100 pacientų.
Centre taip pat vyks ir intensyvus mokomasis darbas – įrengtose auditorijose ir mokymo kambariuose vyks paskaitos ir seminarai studentams, gydytojams rezidentams, radiologijos technologams, nuolat tobulinsis įvairių specialybių gydytojai radiologijos ir radiacinės saugos srityse iš visos Lietuvos.
Besiruošiant diegti naujausias ir pažangiausias technologijas, Kauno klinikų specialistai, Sveikatos apsaugos ministerijos lėšomis tobulinosi bei sėmėsi patirties daugelyje užsienio šalių – Didžiojoje Britanijoje, Šveicarijoje, Prancūzijoje, Suomijoje, Italijoje, Vokietijoje, Austrijoje ir kitose.
Europos sąjungos struktūrinių fondų investicijomis siekiama, kad visi šalies gyventojai gautų aukščiausius standartus atitinkančias sveikatos priežiūros paslaugas.
Kaip ir kitose Europos šalyse, didžiausius Lietuvos gyventojų sergamumo ir mirštamumo rodiklius sąlygoja širdies ir kraujagyslių bei onkologinės ligos. Šiomis ligomis sergančiųjų pacientų išgyvenamumo rodiklius ženkliai įtakoja ankstyva ligų diagnostika ir diagnostinių metodų, tarp jų ir pozitronų emisijos tomografijos (PET) galimybės.
Šiuo metu jau įrodyta neabejotina PET reikšmė onkologijoje, o kardiologijoje PET/CT miokardo perfuzijos tyrimas laikomas tiksliausiu ir specifiškiausiu tyrimo metodu, diagnozuojant koronarinį širdies nepakankamumą.
Naujojo Radiologijos diagnostikos centro atidaryme dalyvaus Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministras Raimundas Šukys, Seimo nariai Algis Čaplikas, prof. Vida Marija Čigriejienė, Arimantas Dumčius, Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas, kiti garbingi svečiai.
Taip pat rugsėjo 3 dieną į naujai statomą Skubiosios pagalbos centrą bus įdėta kapsulė su tekstu – kaip simbolinė pradžia centro, atspindėsiančios naują, XXI amžiaus reikalavimus atitinkantį požiūrį į skubią pagalbą traumuotiems pacientams Lietuvoje.
Naujai pradedamas statyti centras užims 14 000 kvadratinių metrų plotą, joje veiks suaugusiųjų ir vaikų priėmimo, reanimacijos bei Mišrių traumų skyriai, vienu metu čia bus gydoma iki 200 pacientų. Skubios pagalbos centro statybas planuojama baigti 2014 – aisiais metais.
Programoje:
8.40 val – Kapsulės padėjimas į Skubiosios pagalbos centro pamatus (Kauno klinikų teritorijoje).
9.00 val – Radiologijos diagnostikos centro atidarymas.