Ramunes suskaičiavo agentūros „Factum“ atstovai. „Jau penktadienį surinkę iš mokyklų ir darželių ramunes, žinojome, kad pagerinsime pagamintų gėlių rekordą, tada jų jau buvo 8401, o antradienį jų jau turėjome 12 099. 2013 m. Šiauliuose buvo pagaminta 2014 ramunių, tada jos buvo skirtos papuošti miestą, o mes norėjome atkreipti žmonių dėmesį į ligą ir nudžiuginti mažuosius ligoniukus. Jie ligoninėje atsibudę per langą pamatė tūkstančius baltų ramunių“, – džiaugėsi akciją surengusio labdaros fondo „Saulės smiltys“ vadovė Marija Dubickienė.
Tenka ištverti mėnesius vienatvės
Kauno klinikinės ligoninės Vaikų ligų II skyriaus vedėja Dalia Steponavičienė sakė, kad vaikai sunkiai išgyvena tuberkuliozės gydymą. „Mėnesių mėnesius jie priversti gydytis vienvietėse palatose, o artimiausiais žmonėmis tuo metu jiems tampa gydytojai“, – kalbėjo medikė.
Kauno klinikinės ligoninės Vaikų ligų II skyriaus vedėja Dalia Steponavičienė sakė, kad vaikai sunkiai išgyvena tuberkuliozės gydymą.
Taip pat akcijos metu norėta sugriauti su tuberkulioze susijusius stereotipus, supažindinti visuomenę su ligos simptomatika bei gydymo procesu.
Popierines gėles gamino Kauno mokyklų ir darželių vaikai. Vien Kauno Jono Pauliaus II gimnazijos gimnazistai pagamino 1800 ramunių. Prie akcijos daug prisidėjo pilietiškai aktyvaus jaunimo organizacija „Baltai Juoda“.
Po renginio visos ramunės pasklido po Kauno senamiestį. Vaikai jomis nukabinėjo meno galerijų, kavinių ir kitų įstaigų, aukosiančių gintarus vitrinas.
Kurs Gintarinę palatą
Fondas „Saulės smiltys“ jau keliolika metų rūpinasi Kauno klinikinėje ligoninėje gydomų vaikų gerove. Fondo pastangomis buvo įrengta 12 palatų, kur taikomos įvairios meno terapijos formos: molio, teatro, muzikos.
Šiemet fondas ketina Kauno klinikinėje ligoninėje įrengti Gintarinę palatą (projekto vadovė Ieva Randytė), kur mažiesiems ligoniukams būtų taikoma ir gydantį poveikį turinti gintaro terapija.
„Gintarinės palatos idėja kilo gintaro terapijos puoselėtojai Reginai Randienei ir Kauno menininkams. Ji mums visiems patiko, tokia lietuviška, artima kiekvieno širdžiai“, – sakė M.Dubickienė.
Geradariai jau paaukojo 5 kilogramus gintaro, bet jo reikėtų bent keturis kartus daugiau. „Rekordu siekiame ne tik atkreipti visuomenės dėmesį į tuberkuliozę, bet ir paskatinti žmones paaukoti jiems nereikalingų gintarų, kad menininkai galėtų įgyvendinti visas mūsų idėjas įrengiant Gintarinę palatą", – kalbėjo M.Dubickienė.
Ligoniukai atsidurs tarsi pasakoje
Palatą apipavidalins dizainerė Vaida Rimašauskienė ir tapytojas Šarūnas Šarkauskas. Teigiama, kad gydo net gintaro šviesa, todėl palatoje bus įrengtas gintaro liejinių apšvietimas, bus ir akvariumas su gintaro gabalėliais, pagerinančiais paciento motoriką, ir net gintaro takelis, kuriuo ligoniukai galės vaikščioti.
„Kad palatoje vaikas nesijaustų visiškai vienišas, menininkė Jurgita Rancevienė ruošia knygelę, kurią skaitydamas ir vartydamas vaikas galės atskleisti savo pasaulėlį“, – pasakojo M.Dubickienė.
Vaikas toje pasakoje atras jį supančius gintarinius dalykus, tarsi jis pats gyventų gintaro laše, – sumanymą atskleidė M.Dubickienė.
Knygelėje bus aprašoma berniuko ir mergaitės istorija, kai jie patenka į pasaulį, telpantį gintaro laše. Tame pasaulėlyje bus ir gintarinis skliautas, ir gintaro takelis, ir gintaro medis – viskas, kas bus ir palatoje. „Vaikas toje pasakoje atras jį supančius gintarinius dalykus, tarsi jis pats gyventų gintaro laše“, – sumanymą atskleidė M.Dubickienė.
Medikai teigia, jog žaismingumas ir įvairios terapijos formos pagerina mažųjų pacientų psichologinę jauseną, nes, pavyzdžiui, atvira tuberkuliozės forma sergantys vaikai būna izoliuoti nuo išorinio pasaulio kelis mėnesius. Pasitaiko, kai gydymas tęsiasi daugiau nei vienerius metus.
Kauno klinikinė ligoninė per 25 metus įgijo didelę patirtį gydant vaikų tuberkuliozę. Sunkiausiomis tuberkuliozės formomis sergantys vaikai vežami būtent į šią gydymo įstaigą.