Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kaune atidaryta pirmoji Lietuvoje privati onkologijos klinika

Kaune atidaryta pirmoji Lietuvoje privati Šiuolaikinės onkologijos klinika. Čia pacientai gali rasti sukoncentruotą specializuotą onkologinę pagalbą vienoje vietoje, gydytojai rūpinasi ne tik ligos diagnostika, gydymu, bet ir psichologine pagalba, pirmine ir antrine profilaktika, švietimu. Kaip pranešime žiniasklaidai teigia klinikos įkūrėjas Egidijus Žilinskas, tai – klinika, kurioje bus kovojama už gyvenimą, o ne prieš vėžį, klinikos įkurta „Gyvenimo su vėžiu mokykla“ sieks suteikti pacientams svarbias žinias.
Kaune atidaryta pirmoji Lietuvoje privati onkologijos klinika
Kaune atidaryta pirmoji Lietuvoje privati onkologijos klinika / Asmeninio arch. nuotr.

Šiuolaikinės onkologijos klinika po vienu stogu šiuo metu yra sutelkusi būrį kompetentingų specialistų, kurių pagalbos gali prireikti diagnozę išgirdusiems pacientams.

„Siekiame pasiūlyti pacientams visapusišką pagalbą ir geriausių Lietuvos specialistų žinias. Kartu norime griauti gajų mitą, kad vėžys – nuosprendis. Taip tikrai nėra. Laiku išgirsta diagnozė, tinkamas gydymas gali padėti gyventi kokybišką gyvenimą“, – įsitikinęs E. Žilinskas.

Klinikoje taip pat bus taikomas gydymas chemoterapija. Ši paslauga padės onkologiniams pacientams, išgirdusiems diagnozę pradėti gydymą greičiau. E. Žilinskas įsitikinęs, kad šis gydymo etapas yra sudėtingas procesas, kuris kelia nerimą ir pacientams, todėl šiuolaikiška klinikos aplinka padės bent iš dalies palengvinti šį kelią.

Šiuo metu gydytojų komandoje žinomi savo srities ekspertai, tarp kurių onkologas chemoterapeutas Alvydas Česas, onkologė chemoterapeutė doc. dr. Sigita Liutkausnienė, onkologė chemoterapeutė dr. Laura Kairevičė, hematologė Lina Neverbickienė, psichiatras Leonas Kačinskas, chirurgas prof. dr. Giedrius Barauskas, gastroenterologė, dietologė, psichoterapeutė doc. dr. Aida Žvirblienė, gastroenterologas prof. dr. Kęstutis Adamonis, akušerė onkoginekologė prof. dr. Daiva Vaitkienė, plastikos ir rekonstrukcijos chirurgas prof. dr. Rytis Rimdeika, dermatologė, dermatovenerologė Daiva Stanienė, biomedicinos mokslų dr. Tomas Vaičiūnas, chirurgė, onkologė dr. Ieva Ceslevičienė, akušeris ginekologas, onkonigekologas prof. dr. Adrius Gaurilcikas.

Tiesa, klinikos įkūrėjas E. Žilinskas priduria, kad šis ekspertų sąrašas tikrai nėra baigtinis ir bus siekiama pacientams sutelkti plačią ekspertų komandą. „Siekiame, kad klinikos pacientai jaustųsi užtikrintai ir galėtų savo kelią eiti lydimi plataus spektro ir geriausių kompetencijų gydytojų. Medicinos ekspertai yra pasiruošę atsakyti į visus pacientams kylančius klausimus, kurių išgirdus diagnozę ir einant gydymo keliu tikrai kyla, tam veiks „Gyvenimo su vėžiu mokykla“, kurioje įvairūs medicinos ekspertai ar žmonės jau įveikę šią ligą dalysis savo patirtimi. Kaskart planuojamos paskaitos vis kita tema. Norime, kad pacientai tai rastų po vienu stogu, skiriant konsultacijai ir dėmesio, ir laiko“, – tvirtina E. Žilinskas.

Asmeninio arch. nuotr./Kaune atidaryta pirmoji Lietuvoje privati onkologijos klinika
Asmeninio arch. nuotr./Kaune atidaryta pirmoji Lietuvoje privati onkologijos klinika

Paskatino asmeninė istorija

Klinikos įkūrėjas neslepia, kad asmeniškai teko susidurti su onkologiniams pacientams tenkančiais sunkumais – ši liga buvo diagnozuota jo pirmajai žmonai. „Tuo metu ji laukėsi pirmagimio ir vieną dieną pasijuto blogai. Nuvykus į Kauno klinikas mums pasakė, kad vaisius stumiamas. Kraujo rodikliai geri, akivaizdžių ligų nėra, bet vaisius vis tiek stumiamas. Mažyliui buvo subrandinti plaučiai, o Kristinai po dviejų dienų atliktas Cezario pjūvis“, – turėjęs gimti kovo pabaigoje, sūnus Dominykas, anot E. Žilinsko, pasaulį pasveikino vasario 6 d.

Nors gimė mažesnis, berniukas augo harmoningai, jautėsi gerai. Priešingai nei jo mama. Po gimdymo Kristina negalėjo pakilti iš lovos, jautė silpnumą. Vieną dieną nešdamas basoną Egidijus pamatė, kad išmatos jame yra juodos. Tokia spalva gali būti dėl geležies papildų ar kitų vaistų vartojimo, tačiau juodos išmatos gali reikšti, kad galimas kraujavimas virškinimo trakte. Gastroenterologas prof. doc. dr. Kęstutis Adamonis gimdyvei atliko skrandžio endoskopiją, o aptikęs kelias žaizdas paėmė biopsiją. Atsakymas – trečios stadijos vėžys.

„Kristina niekada nesiskundė. Taip, būdavo, kad kyla rėmuo, nevirškina, tačiau jūs man parodykite žmogų, kuriam taip nebūna“, – E. Žilinskas nemanė, kad minėti simptomai buvo sunkios ligos pranašai.

Praėjus mėnesiui po sūnaus gimimo, Kristinai buvo pašalintas skrandis, o moteris ėmė mokytis gyventi nauju – ligos diktuojamu – ritmu. Kiekvieną žingsnį lydėjo nežinia ir klausimai, kurie iki tol nebuvo aktualūs: kaip elgtis tarp chemoterapijų kursų, kaip padėti atsistatyti kraujui, kokius maisto produktus rinktis, ką daryti, jei kankina nemiga? Bendravimas su medikais ne visuomet vyko sklandžiai. Vieniems stigdavo laiko, kitiems – kompetencijos.

„Būdavo, patys ieškodavome informacijos, bendraudavome su sergančiais žmonėmis. Esame išbandę ir netradicinius gydymo metodus“, – anot E. Žilinsko, dienos šviesesnės tapo sutikus onkologą chemoterapeutą Alvydą Česą. Pas šį specialistą juodu vykdavo į Klaipėdą. Vienu metu Kristina buvo pasiekusi remisiją. Deja, daugiau nei po pusantrų metų trukusios kovos su agresyvia liga Kristina mirė.

Kad istorijos nesikartotų

Klinikoje dirbantis gydytojas onkologas chemoterapeutas A. Česas sako, kad, deja, bet panašių istorijų daugybė, tačiau laiku pastebėtas vėžys yra suvaldomos, kontroliuojamas ar apskritai nugalimas.

„Susirgęs vėžiu, nesvarbu, krūties, skrandžio ar plaučių, žmogus klausia: tai mirtina liga? Galiu pasakyti, kad taip nėra. Šiandienė onkologija mums leidžia daryti didelių stebuklų, – savo ilgamete patirtimi rėmėsi gydytojas onkologas chemoterapeutas A. Česas. – Prieš dešimt ar penkiolika metų sakydavome, kad piktybinei melanomai metastazavus, pacientui liko gyventi šeši mėnesiai, ir tai būdavo tiesa. Dabar galime sakyti, kad yra tokių pacientų, kurie po pirmosios imunoterapijos gyvena penkiolika metų. Tarkim, anksčiau apie 80 proc. ligonių, susirgusių plaučių vėžiu, mirdavo per pirmuosius dvejus metus. Vos 3–4 proc. išgyvendavo penkerius metus. Dabar turime pacientų, kurie išgyvena penkerius, aštuonerius, dešimt metų. Tai iš esmės keičia situaciją.“

Kiekvienu atveju, anot onkologo chemoterapeuto, būtina dirbti išvien, vadinasi, aktyviai stebėti pacientus, atlikti tyrimus, sudaryti planą.

„Tai labai svarbios aktualijos, kai kada netgi svarbesnės negu pats gydymas. Todėl visų mūsų nuostata yra tokia, kad gydant onkologines ligas būtinas bendradarbiavimas, visų komandų darbas, darbų koordinavimas ir ilgalaikis kokybiškas stebėjimas“, – A. Česas pabrėžė, kad ne mažiau svarbus ir paties paciento nusiteikimas.

Prie klinikos įkūrimo idėjos prisidėjo ir E. Žilinsko žmona Sandra. Ji žino apie vyro praeitį ir palaikė idėją steigti gydymo įstaigą, kurioje būtų teikiama koncentruota specializuota onkologinė pagalba. Šiuolaikinės Onkologijos klinika veikia Kaune, istorinėje miesto vietoje – Vytauto prospekte netoli Autobusų ir Geležinkelio stočių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs