Pasak Kauno klinikinės ligoninės direktoriaus Gedimino Abeciūno, ligoninės Vaikų priėmimo, skubios pagalbos ir intensyvios terapijos skyriaus perkėlimas į atskiras patalpas buvo viena svarbiausių ligoninės strateginių užduočių.
„Parengus investicinį projektą pavyko pritraukti lėšų iš Valstybės investicijų programos. Dėkoju visiems padėjusiems pritraukti šias investicijas ir įgyvendinti projektą. Dabar turime šiuolaikinį, visus reikalavimus atitinkantį skyrių“, – kalbėjo G.Abeciūnas.
Kauno klinikinėje ligoninėje pagalba vaikams teikiama jaukiose ir patogiose tėvams bei jų atžaloms patalpose. Jos padalytos į atskiras dalis priklausomai nuo ligos pobūdžio, todėl nėra tikimybės, kad ligoniukai užsikrės kitomis infekcijomis.
Naujame skyriuje yra trys apžiūros kabinetai, dvi stebėjimo palatos, echoskopijos ir procedūrų kabinetai. Visose palatose įrengti dušai, kriauklės, klozetai. Jose ligoniukai praleidžia nuo 4 iki 24 val., kol atliekami tyrimai, apžiūros ir nusprendžiama, kokį gydymą – ambulatorinį ar stacionarinį – skirti.
Skyrius aprūpintas patrauklaus dizaino baldais, sienos apipavidalintos spalvingais piešiniais, kabinetai irgi turi daug vaiko akiai mielų akcentų. Į skyriaus įrengimą investuota apie 350 tūkst. eurų. Intensyvios terapijos postas įkurtas atskirose, anksčiau rekonstruotose patalpose.
Per metus su įvairiais negalavimais į Kauno klinikinės ligoninės Vaikų priėmimo, skubios pagalbos ir intensyvios terapijos skyrių atvyksta apie 7 tūkst. ligonių, stacionarizuojama iki 4,5 tūkst. mažųjų pacientų.
Kaip sakė Kauno klinikinės ligoninės Vaikų priėmimo, skubios pagalbos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjas Darius Varaškevičius, ligoniai dabar priimami ne tik jaukiose ir estetiškai gražiai apipavidalintose patalpose, bet ir gali būti saugūs dėl kitų infekcijų.
„Vaikai, kuriems įtariama žarnyno infekcija, priimami atskirai nuo tų, kurie atvyksta dėl kitų ligų. Į izoliuotą nuo kitų patalpų boksą su atskiru įėjimu vežami lakiųjų pavojingųjų infekcijų (meningokoko, vėjaraupių) simptomų turintys mažyliai. Taigi dabar skyrius padalytas į tris erdves“, – pasakojo vedėjas.
Anksčiau vaikai buvo priimami bendrose su suaugusiais patalpose. Įrengus atskiras vaikų priėmimui ir pagalbai patalpas daugiau vietos yra ir suaugusiems.