„Dailymail.co.uk“ rašo, kad Kanados mokslininkai atliko tyrimą. Buvo ištirti 1200 žmonių, kurių amžiaus vidurkis – 61-eri metai. Tų, kurie valgė ne mažiau nei po du kiaušinius per savaitę, organizme buvo dažniau aptinkama medžiaga, kuri užkemša kraujagysles ir sukelia kraujotakos ligas.
Mokslininkai teigia, kad dėl to kaltas kiaušinio trynys.
Tačiau šie tyrėjai neatsižvelgė į ištirtų žmonių gyvenimo būdą – likusią mitybą ir fizinius pratimus.
Prieš kelerius metus vienas profesorius – Bruce'as Griffinas – išanalizavo 30 tyrimų, susijusių su kiaušiniais ir atliktų per pastaruosius 30 metų, ir konstatavo, kad kiaušiniai neturi kliniškai reikšmingo poveikio cholesterolio lygiui.
O amerikietiškame žurnale „Clinical Nutrinion“ buvo atrasta, kad kiaušiniai padeda sureguliuoti kraujo spaudimą.
Pernai mokslininkai iš Albertos universiteto atrado, kad kiaušinio tryniai turi dvi svarbias amino rūgštis – triptofaną ir tiroziną, ir kad du žali kiaušinio tryniai turi beveik dvigubai daugiau antioksidantų už obuolį. Kiaušinių virimas ar kepimas sumažina antikoksidantų kiekį maždaug perpus.
Teigiama, kad, pasikeitus vištų mitybai, šiandieniniai kiaušiniai yra neva sveikesni, nei prieš trisdešimt metų. Negana to, jie turi 70 proc. daugiau vitamino D ir dvigubai daugiau seleno.
Britanijos sveikatos departamentas teigia, kad žmonės gali valgyti tiek kiaušinių, kiek nori, jei tik likusi mityba yra sveika, subalansuota. Nebent cholesterolio kiekis kraujyje yra per aukštas.
Departamentas taip pat ištyrė, kad dabartiniuose kiaušiniuose yra 20 proc. mažiau riebalų, 13 proc. mažiau kalorijų ir 10 proc. mažiau cholesterolio nei prieš 30 metų.
Dar viename tyrime antsvorio turinčioms moterims buvo pasiūlyta kiaušinių arba bandelių pusryčiams. Tos, kurios valgė kiaušinių, likusias 24 valandas suvartodavo mažiau kalorijų. Iš to galima daryti išvadą, kad kiaušiniai padeda lieknėti.
Viską susumavus, išeina, kad kiaušiniai turi teigiamą poveikį sveikatai, jeigu jais nepiktnaudžiaujama.