15 diena važiuoja! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kiek valandų iš tiesų reikia skirti miegui?

Daugelis sveikatos ekspertų mums jau seniai įrodinėjo, kad per naktį suaugęs žmogus neprabusdamas privalo išmiegoti maždaug 7 ar 8 valandas.
Miegas
Miegas / Shutterstock nuotr.

Vis dėlto mokslininkų mums nuolat kalama „vienafazio“ miego idėja, kad privalome išmiegoti lygiai aštuonias nepertraukiamas valandas, tiems, kurie nepasiekia šio tikslo, sukelia tik stresą, rašoma psychologytoday.com tinklapyje.

„Visi žmonės skirtingi. Vieniems naktį užtenka išmiegoti šešias valandas, nes jie randa laiko nusnausti dieną, kitiems aštuonių valandų miego gali ir pritrūkti“, – tikina Masačusetso ligoninės miego sutrikimų padalinio vadovas Mattas Bianchi.

Tačiau įsitikinimas, kad būtent toks nepertaukiamas miego laiko tarpas žmogaus organizmui yra tobulas, iš tiesų yra mitas. Kiekvienas organizmas turi savo laikrodį, ir pats žmogus turėtų žinoti, kiek miego jam užtenka, kad ryte jaustųsi žvalus ir kupinas jėgų.

Fotolia nuotr./Miegas
Fotolia nuotr./Miegas

Juk atlikta daug tyrimų, kuriais įrodyta, jog miego trūkumas neigiamai veikia ne tik mūsų smegenų darbą, bet ir bendrą mūsų sveikatą. Štai viename tyrime mokslininkai įrodė, kad žmogui miegant smegenys valosi nuo įvairių toksinų.

Yra keletas įvairių daugiafazio miego variacijų, todėl tai, kad žmogus naktį kas kažkiek laiko vis prabunda, tikrai nereiškia, kad ryte jis jausis neišsimiegojęs. Vieniems reikia nepertraukiamo aštuonių valandų miego per naktį, kitiems netrukdo ir naktiniai prabudimai.

Mokslininkai atkreipė dėmesį į faktą, kad anksčiau, kai visuomenė dar nebuvo tokia skubanti ir vartotojiška, žmonės naktį miegodavo dviem segmentais – pamiegoję keletą valandų, jie valandėlei nubusdavo,o o po kiek laiko miegodavo toliau. XIX amžiuje toks miegas atrodė visiškai normalus ir niekam didelių problemų nekėlė, tuo tarpu šiais laikais toks miego būdas jau pradėtas vadinti nemiga.

Iš tiesų tai daroma visiškai be reikalo. Jeigu vidury nakties vis prabundante, dar tikrai nereiškia, kad jus kamuoja nemiga. „Jeigu nubundate pamiegoję keletą valandų, nebijokite, tai dar nereiškia, kad jūsų miego ritmas sutrikęs, apsiverskite ant kito šono ir pabandykite vėl užmigti“, – pataria miego specialistai.

Gyvename modernioje visuomenėje ir natūralu, kad patiriame nemažai streso, kam dar be reikalo jaudintis, kad per naktį neišmiegojote lygiai aštuonių valandų? Jeigu jaučiate, kad jūsų organizmui vis dėlto trūksta miego, tiesiog nusnauskite dieną ar vakare po darbų. Bet iš tiesų pagalvokite, gal visai neverta – juk ir taip pramiegame mažiausiai trečdalį savo gyvenimo...

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais