Klaipėdos vaikų ligoninės vyriausiasis gydytojas Virginijus Žalimas pripažino – pacientų srautas ligoninėje karantino metu sumažėjęs.
„Ligoninė šiuo metu laikosi sugriežtintų higienos normų reikalavimų. Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymu nevyksta planinės konsultacijos, neatliekamos planinės operacijos, tačiau būtinoji, chirurgų ir traumatologų pagalba teikiama“, – aiškino ligoninės vadovas.
Anot jo, įprasta, kad didžioji dalis vaikų į ligoninę guldomi dėl infekcinių ligų. O šiomis jie suserga užsikrėtę vienas nuo kito, dažniausiai kolektyvuose. Kilus pandemijai vaikų darželiai ir mokyklos buvo uždaryti.
„Supratingi tėvai nesiveda vaikų į parduotuves ir patys stengiasi kuo mažiau užtrukti prekybos centruose. Nėra kontaktų žaidimų aikštelėse ir kitose viešose vietose, todėl ir užsikrėtimų infekcinėmis ligomis labai sumažėjo. Taigi vaikų dabar mūsų ligoninėje gydoma nedaug“, – teigė V.Žalimas.
Didžioji dalis pacientų, sergančių lėtinėmis ligomis, nenorėdami rizikuoti, kol nebloga būklė, atideda planinį ištyrimą bei gydymą. Dar viena priežastis, anot uostamiesčio vaikų ligoninės vadovo, kodėl ligonių mažiau – sumažėjus infekcinių susirgimų, mažiau kyla lėtinių ligų paūmėjimų.
„Pastebime, kad pagerėjo mūsų pacientų priežiūra namuose. Daugelio vaikų tėvai dirba nuotoliniu būdu, namie, ir gali kontroliuoti vaiko gydymo, maitinimo režimą, o to negalėdavo daryti eidami į darbą ir išleidę vaiką į bendraamžių kolektyvą“, – pastebėjo ligoninės vadovas.
Jis pasidalino ir preliminaria analize, kuri rodo, kad vaikų traumų sumažėjo apie 60–70 proc.
„Uždaryti sporto klubai, nevyksta treniruotės, labai mažai vaikų pamatysi kieme, dar mažiau gatvėje – manome, ši situacija lemia mažiau traumų“, – 15min komentavo V.Žalimas.