Ir tik reta moteris susimąsto, kad įtakos šiai ligai suvešėti gali turėti ir mūsų valgiaraštis. Pienligę sukelia 1000 ir viena priežastis: sumenkęs imunitetas, stresas, klimaksas, antibiotikai, kai kurios kontraceptinės priemonės, sintetinis, aptemptas apatinis trikotažas, intymios higienos nepaisymas, agresyvios kosmetikos naudojimas ir daugelis kitų dalykų.
O patiriamų pienligės požymių nenorėtų pakartoti nė viena moteris, tad pravartu atsižvelgti į atitinkamus maisto produktus.
Kaip maitintis, kai kamuoja pienligė
Patariama rinktis priešgrybelinį, antibakterinį poveikį turinčius maisto produktus, taip pat tinka maistas, kuris stiprina imuninę sistemą, apsaugines organizmo funkcijas.
O rinktis tikrai surasite iš ko, kadangi su grybeliu kovojanti dieta jums puikiai tiks ne tik norinti išvengti ligos, bet ir padės pagražinti formas.
Taip pat skaitykite: Pienligė ir bakterinė vaginozė: ką derėtų žinoti?
Svogūnai ir česnakai. Dvi puikios prieskoninės daržovės, kurias lengva suderinti su bet kokiais patiekalais, tačiau dar geriau rinktis valgyti šviežius. Svogūnai ir česnakai stabdo grybelio dauginimąsi ligos metu.
Produktai, kuriuose gausu probiotikų. Natūralus jogurtas (nesaldus), kefyras, žalieji dumbliai. Mokslininkai atskleidžia, kad kasdienis produktų su probiotikais vartojimas net 38 proc. sumažina pienligės vystymąsi. Svarbiausia, šiuo atveju, laikytis stabilumo ir probiotikų gausų maistą valgyti reguliariai.
Baltymai. Paukštiena, žuvis, kiaušiniai ir kiti baltyminiai produktai stiprina imunitetą, padeda organizmui apsisaugoti nuo įvairių ligų, tapti atsparesniu.
Taip pat skaitykite: Kaip nustatyti, kad jūsų organizmui trūksta baltymų
Mokslininkai atskleidžia, kad kasdienis produktų su probiotikais vartojimas net 38 proc. sumažina pienligės vystymąsi.
Riešutai. Tinka migdolai, žemės, graikiniai riešutai, pakeliantys organizmo tonusą ir užtikrinantys jo atsparumą infekcijomis ir virusams.
Avižų kruopos ir ryžiai – taip pat geras pasirinkimas. Košės tegu tampa idealiais jūsų pusryčiais.
Daržovės, kuriose mažiau angliavandenių. Tinka valgyti tiek žalias, tiek virtas, troškintas ar paruoštas garuose. Rinkitės briuselinius, brokolinius, įvairių spalvų kopūstus, baklažanus, saldžiąsias paprikas.
Ką išmesti iš raciono?
Grybeliui labiausiai patinka mielės ir cukrus, dėl kurių jis pradeda vešėti žaibišku greičiu.
Pamirškite saldžius kepinius: tortus, pyragus, pyragaičius, keksus, bandeles, spurgas, baltą duoną.
Saldumynus, kuriuose gausu rafinuoto cukraus: saldainius, marmeladus, zefyrus, šokoladus ir pan.
Pienas, grietinėlė ir sūriai taip pat skatina ligos eigos vystymąsi, tačiau jeigu sunkiai atsisakote tokio maisto, tuomet galite vartoti labai retai ir mažomis porcijomis.
Taip pat skaitykite: Sveikos mitybos specialistė Vaida Kurpienė: „Atsargiai žavėkitės visomis cukraus alternatyvomis“
Gausūs angliavandenių produktai: bulvės, kukurūzai, ankštiniai nėra tinkamiausias pasirinkimas.
Pusgaminiai, dešrelės ir dešros. Juose gausu druskos, skonio ir kvapo stipriklių, kitų įvairių medžiagų, kurios tikrai nestiprina mūsų sveikatos.
Saldūs gėrimai. Gazuoti ar ne, tokie yra tikra cukraus talpykla. Todėl atidžiai rinkitės, ką geriate. Geriausia – paprastas vanduo, kokybiška žalioji arbata.