Greičiausiai šį fenomeną jau esate pastebėję. Po kiekvienos ledų porcijos norisi išgerti stiklinę vandens. Aišku, panašų poveikį turi ir kiti saldumynai, tačiau ledai, atrodo, veikia daug stipriau. Kita vertus, cukrus yra viena iš priežasčių.
Cukrus sugeria drėgmę. Natūraliai, kuo daugiau cukraus valgome, tuo daugiau vandens mūsų kūnas reikalauja. Ledai, beje, sukelia troškulį dar stipriau nei kiti saldumynai dėl savo konsistencijos. Burnoje jie virsta viską padengiančiu lipniu skysčiu, kuriame esantis cukrus sugeria seiles. Taigi, visa burnos ertmė tampa padengta tirpstančiu saldžiu desertu, todėl norisi visą tai nuplauti.
Tuo pat metu mūsų kūnas signalizuoja apie sumažėjusią vandens koncentraciją, tačiau tai daro ne tik cukrus.
Druska taip pat sugeria vandenį, bet negi leduose yra druskos? Kai kuriuose leduose yra ir gana nemažai, bet ne dėl skonio. Druska keičia mišinio savybes ir leidžia jam sutirštėti prie žemesnės temperatūros. Aišku, tuomet problema yra tai, kad dieną ledai per greitai tirpsta, tačiau tai palengvina ledų formavimą gamybos procese.
Taigi, cukrus ir druska patenka į kraują ir jį tarsi koncentruoja. Pagumburio sritis smegenyse tai užfiksuoja ir sukuria troškulio pojūtį. Prie to prisideda ir ledų lipnumas, kurį norisi nuplauti. Net ir malonų poskonį dažnai norisi pašalinti greičiau.
Įdomu ir tai, kad tas troškulio pojūtis nėra tokia jau didelė problema - tiesiog išgerkite stiklinę vandens. Stipresnį efektą sukeltų tik didesnis ledų kiekis, tačiau juk visi ir taip žino, kad saldumynus reikia valgyti su saiku.
Kita vertus, ledai gali būti geras energijos, mineralų ir net vitaminų šaltinis (priklausomai nuo ledų rūšies pasirinkimo). Jie taip pat nuramina, mažina stresą ir gali pagerinti nakties miegą.