Kodėl šiuolaikinis žmogus dažnai pasijunta tarsi „apsunkęs“, ypač pavasarį, kai pradeda šviesti saulė, atbunda gamta? Rodos, kartu su ja pabusti taip sunku?
Šiuolaikinis žmogus atitolęs nuo gamtos ir gyvena ne pagal jos dėsnius. Jis pats susikūrė gyvenimo taisykles, gamina nenatūralų maistą, vartoja sintetinius vaistus, dažnai serga. Netinkama mityba, mažas judrumas daro didžiulę žalą žmogaus organizmui.
Atrodo, apie tai jau prirašyta ir prikalbėta, bet vis tiek – tema neišsemiama. Kiekvieną pavasarį sulaukiame daugybės pacientų, kuriems reikalinga pagalba. Jie neturi energijos, jaučiasi išsekę, pavargę, jiems sunku atsikratyti antsvorio.
Kiek tokią mūsų būseną lemia tai, ką „dedame į burną“?
Labai daug. Didelę žalą daro nitratai, kurie ant mūsų stalo atkeliauja kartu su daržovėmis, vaisiais. Intensyvus ūkininkavimas ir konkurencija, siekiant išauginti kuo didesnį derlių, skatina gausų trąšų naudojimą, kurios nitratų pavidalu kaupiasi daržovėse, vaisiuose. Šiuolaikinis žmogus valgo per daug, per dažnai, kaloringą, riebų, rafinuotą maistą. Trumpos dienos, lietinga lietuviška žiema daugelį žmonių prikausto prie sofų, jie nenori niekur eiti, ir populiariausias laisvalaikis yra maistas ir televizoriaus žiūrėjimas. Alkoholis ir rūkymas taip pat prisideda prie organizmo taršos. Kaip ir nepakankamas skysčių vartojimas, nes būtent skysčiai galėtų padėti išplauti visus šlakus ir nuodus. Taip organizmas užteršiamas, žmogus priauga svorio. Ypač tai jaučiame žiemą.
Kita blogybė, apie kurią vis garsiau kalbama, – elektros smogas (elektros teršalai). Teigiama, kad 50 Hz elektros tinklas supa dabartinį žmogų dieną naktį. Jeigu anksčiau, išjungę elektros lemputę, buvome tikri, kad elektros srovė mūsų aplinkoje necirkuliuoja, šiandien tuo pasidžiaugti negalime. Elektros instaliacija sukuria elektros lauką – vieną smogo komponentą. Šiuolaikiniai pasiekimai – kompiuteriai, belaidis internetas („Wi-Fi“), belaidės ausinės, radio- ir išmanieji telefonai, televizoriai, šaldytuvai ir kiti buities prietaisai skleidžia kenksmingą žmogaus organizmui elektromagnetinę spinduliuotę – kitą smogo komponentą. Pavojingiausias belaidžio interneto ryšys, nes jo dažnis yra 2,45 GHz, prilygstantis mikrobangų krosnelės dažniui, kuris daro didžiulę žalą žmogui, nes, vaizdžiai kalbant, įkaitina, „užvirina“ ląstelių baltymus. Taigi ląsteles struktūros pažeidimas gali sukelti jos išsigimimą, pvz., išprovokuoti jaunų ląstelių dauginimąsi, o toks procesas gali reikšti onkologinės ligos pradžią.
Kodėl žiemą sukaupiame daugiau šlakų, toksinų?
Žiema ne tik sumažina žmonių aktyvumą, bet neretai padidina ir vaistų vartojimą. Kaip žinoma, šaltuoju metu periodu daugėja peršalimo ligų, gali paūmėti kitos lėtinės ligos. Suprantama, kad auga ir vaistų vartojimas. Cheminiai vaistai šalinami per kepenis, inkstus, bet dažnai net ir nepašalinami.
Be to, žiemą žmogaus organizmas gauna mažiau saulės šviesos, todėl blogiau veikia ir detoksikacijos procesai, ir atitinkamai daugiau kaupiasi toksinų. Saulės šviesa gerina kraujotaką, suaktyvina imuninę sistemą, teigiamai veikia organizmą. Todėl dėl šviesos trūkumo nulemtų kraujotakos spazmų šaltuoju metu laiku lėtėja medžiagų apykaita, o kartu ir toksinų utilizacija per inkstus, kepenis.
Kas yra toksinai?
Toksinai – tai įvairios medžiagos, kurios susidaro, kaip jau minėta, valgant sintetinį maistą, taip pat kai vartojama per daug gyvulinės kilmės (mėsos) produktų, cheminių vaistų, taip pat dėl užteršto oro, aplinkos, vandens, rūkymo, alkoholio vartojimo. Toksinai susidaro ir pačiame organizme, pvz., irstant mikrobams, vykstant medžiagų apykaitos procesams. Iš graikų kalbos kilęs žodis „toksinai“ reiškia nuodai.
Kaip toksinai kenkia organizmui? Ar tiesa, kad jie trukdo mesti svorį?
Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelius ir vaistus vartoti, kaip nurodyta.
Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.