„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kofermentas Q10 gali smarkiai sumažinti mirštamumą nuo širdies ligų

Reguliariai vartojant į vitaminus panašią veikliąją medžiagą kofermentą Q10, sunkiomis širdies ligomis sergančiųjų pacientų mirštamumas sumažėjo perpus, rodo tarptautinio tyrimo rezultatai.
Riešutai
Riešutai / Fotolia nuotr.

Mokslininkai taip pat nustatė, kad kofermentą Q10 (KoQ10) vartojusieji širdies ligoniai žymiai rečiau buvo guldomi į ligoninę. Maždaug 14 proc. šį papildą vartojusių pacientų patyrė žymų širdies ir kraujagyslių sutrikimą, dėl kurio turėjo gultis į ligoninę, palyginti su 25 proc. pacientų, kurie vartojo placebą. 

Kontroliuojamo klinikinio tyrimo rezultatai pristatyti metinėje Europos kardiologijos draugijos Širdies sutrikimų asociacijos konferencijoje Lisabonoje, praneša „HealthDay News“. 

„KoQ10 yra pirma medicininė priemonė po ACE inhibitorių ir beta blokatorių, atrastų daugiau nei prieš dešimtmetį, kuri padeda išgyventi sergantiems sunkiomis širdies ligomis ir kuri turi būti priskirta įprastiniam širdies ligų gydymui“, teigia Kopenhagos universiteto ligoninės Širdies centro prof. Svend Aage Mortensen.

Jam vadovaujant, mokslininkai tyrė 420 pacientų Danijoje, Švedijoje, Lenkijoje, Vengrijoje, Slovakijoje, Austrijoje, Indijoje, Malaizijoje ir Australijoje. 

Nuo vidutinių iki sunkių širdies sutrikimų turėję pacientai buvo stebimi dvejus metus. Pusė jų triskart per dieną gaudavo 100 miligramų KoQ10, kita pusė – placebo. 

Baigiant tyrimą, buvo mirę 18 pacientų iš vartojusiųjų KoQ10 palyginti su 36-iais iš placebo grupės. Hospitalizacijos dėl rimtų širdies ir kraujagyslių sutrikimų prireikė atitinkamai 29 ir 55 tiriamiesiems. 

JAV kardiologai tyrimo išvadas sveikino su atsargiu optimizmu. 

Kaip pastebi Minesotoje veikiančios prestižinės Mayo klinikos kraujotakos sutrikimų tyrimų grupės vadovė dr. Margaret Redfield, iki šiol tai yra didžiausias tyrimas apie KoQ10 gydomąjį poveikį širdies ligoms. 

Tačiau kartu ji pastebi, kad tyrimas gana mažas ir vertinti jo rezultatus reikia atsargiai. 

Pasak dr. Michael Givertz, Bostono Brigham ir moterų ligoninės širdies persodinimų medicinos direktoriaus, jau daugiau nei du dešimtmečius kalbama apie KoQ10 potencialą gydyti širdies ligonius. Anksčiau nustatyta, kad KoQ10 neatneša žalos ir nesukelia šalutinių reiškinių, tačiau nebuvo pavykę įrodyti ir jokios apčiuopiamos naudos. 

Kofermentas Q10 yra stiprus antioksidantas, saugantis ląsteles nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio, stabdo cholesterolio oksidavimąsi ir mažina aterosklerozės tikimybę. KoQ10 stiprina organizmo imuninę sistemą, padeda išvengti kai kurių vėžio formų tikimybę. Didžioji dalis KoQ10 yra kaupiama širdies raumenyje, jis pagerina širdies raumens funkciją, ypač esant širdies nepakankamumui, nereguliariam širdies ritmui, padidėjusiam kraujospūdžiui.

KoQ10 šaltiniai yra riebi žuvis, mėsa, kepenys, grūdai, riešutai, sezamas, bulvės, svogūnai, morkos, špinatai. Rekomenduojama KoQ10 paros norma nėra nustatyta.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“