Kojos ir jūsų mėgstami batai: kokių sveikatos problemų jie gali sukelti?

Manote, kad kojų sveikatos problemas gali sukelti tik 10 centimetrų aukščio batelių pakulnė? Smarkiai klystate! Nors nesveikiausių batų sąraše jie ir užima pirmąją vietą, tai tikrai nėra vieninteliai sveikų kojų priešai.
Bėgimas
Sportiniai bateliai / „Fotolia“ nuotr.

Portalas becomegorgeous.com pataria, kuriuos batus vertėtų avėti kur kas rečiau, jei norite, kad ir senatvėje kojos išliktų tokios pat gražios ir sveikos, kaip ir dabar.

Aukštakulniai ir siauri bateliai deformuoja pėdą

„Shutterstock“ nuotr./Aukštakulniai
„Shutterstock“ nuotr./Aukštakulniai

Aukštakulniai – ne tik patys nepatogiausi batai, bet ir patys nesveikiausi jūsų kojoms. Dažnai ir ilgai juos avėdama vos per keletą metų galite prisidaryti išties nemenkos žalos savo kojų sveikatai.

Kadangi į aukštakulnius koja yra tiesiog įspraudžiama ir batų kraštai ganėtinai stipriai suspaudžia pėdos kauliuką, ilgainiui jis gali deformuotis ir tapti itin skausmingas.

Remiantis Amerikos Ortopedų asociacijos pateiktais duomenimis, net 88 proc. amerikiečių avi batus, kurie yra kiek per siauri ar per maži jų pėdoms ir dėl to net 55 proc. jų galiausiai išsivysto pėdų deformacijos – iššoksta pėdos kauliukas. Būtent šis sutrikimas ir yra viena dažniausių kojų sveikatos problemų, kurią sukelia netinkami batai.

O jei mėgstate aukštakulnius itin aukšta pakulne, galite susidurti ir su dar didesne kojų sveikatos problema – patemptomis Achilo sausgyslėmis. Taip, perskaitėte teisingai, nereikia būti ir atletu, kad jas pasitemptumėte.

Taip pat skaitykite: Nuo aukštakulnių skauda kojas? Šie lengvi pratimai jus išgelbės

Žinoma, tokios žalos neprisidarysite, jei aukštakulnius avėsite tik ypatingomis progomis, tačiau jei juos aunatės kasdien į darbą ir vaikštote su jais visą dieną, tuomet artimiausiu metu tikrai galite susidurti su kojų sveikatos problemomis.

Batai su platformomis sukelia blauzdų skausmus

„Scanpix“ nuotr./Batai su „platforma“
„Scanpix“ nuotr./Batai su „platforma“

Galbūt manote, kad prieš tai minėtų kojų sveikatos problemų išvengsite, aukštakulnius iškeitusi į batus su platformomis? Deja, gali tekti nusivilti, mat tokio tipo batai sukelia kitokią problemą – juos avint ilgainiui gali imti varginti blauzdos skausmai.

Tad jei norite išvengti stiprių skausmo spazmų ar netgi mėšlungio, platformą verčiau gerokai sumažinkite arba visai jos atsisakykite.

Šlepetės per pirštą gali sukelti plantarinį fascitą

Vida Press nuotr./Paplūdimio šlepetės
Vida Press nuotr./Paplūdimio šlepetės

Plantarinis fascitas – tai stipraus, storo, fibrozinio raiščio, jungiančio kulnakaulį ir pėdų priekį, uždegimas. Šią ligą žmonės vadina „kulno pentinais“. Pentinai – tai kaulinės išaugos, susiformavusios ant kulnikaulio po uždegimo.

Kai kamuoja plantarinis fascitas, dažniausiai skauda kulnų srityse, ir mokslininkai tikina, kad dažnai šią kojų sveikatos problemą sukelti gali paprasčiausios guminės šlepetės per pirštą.

Ilgaauliai aptempti batai pažeidžia kojų nervus

„Shutterstock“ nuotr./Ilgaauliai batai
„Shutterstock“ nuotr./Ilgaauliai batai

Net jei rudenį ir norisi apsiauti ilgaaulius batus, visų pirma įsitikinkite, kad jie nėra per siauri jums per blauzdas, mat kitaip galite pakenkti savo kojų nervams. Ir nepamirškite, kad į juos koja turi tilpti ne nuoga, mat gi norėsis jais pasipuošti ne tik prie sijono!

Nudėvėti sportiniai batai sukelia sąnarių skausmus

Shutterstock nuotr./Sportiniai bateliai
Shutterstock nuotr./Sportiniai bateliai

Kad ir kaip mėgtumėte savo laimę nešančius sportinius batelius, derėtų nepamiršti, kad ir jie nusidėvi. O kai jų padas nusitrina, sportiniai bateliai praranda visą turėtą apsaugą kojų sąnariams, tad nesistebėkite, jei netikėtai vėl pradės juos skaudėti.

Taip pat skaitykite: Kryžiuojate kojas? Štai ką turite žinoti

Specialistai rekomenduoja savo sportinius batelius į naujus keisti su jais prabėgus maždaug 800–900 kilometrų.

„Ugsai“ gali sukelti kojų grybelį
„Fotolia“ nuotr./Ugsai
„Fotolia“ nuotr./Ugsai

Kad ir kaip malonu lauke bėgioti kojas įkišus į natūralaus avies kailio batus, jokiu būdu to nederėtų daryti basomis, mat taip gali atsirasti kojų grybelis. Nemanykite, kad juo galima tik užsikrėsti – kojų grybelis gali atsirasti ir dėl drėgmės, mat tai puiki terpė bakterijoms veistis. Tad kitą kartą nepamirškite užsimauti kojinių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai