Kamparmedžiai auga Tolimojoje Azijoje. Iš jų medienos ir šaknų išgaunami gelsvos, rusvos ir baltos spalvos kristalai. Rudojo ir gelsvojo kamparo rekomenduojama vengti, nes juose yra didelė kancerogeno koncentracija. Baltasis kamparas, kurio galima rasti vaistinėse, turi gydomųjų savybių.
„Kamparą galima naudoti tik labai nedideliais kiekiais, galima maišyti su rozmarinų, eukaliptų, kedrų eteriniais aliejais. Mišiniui geriau naudoti švelnesnį aliejų“, – pataria gyd. A.Unikauskas.
Daugelyje kosmetikos priemonių, skirtų jaunatviškai odai nuo spuogų, yra kamparo. Šis ingredientas pasižymi uždegimą slopinančiu poveikiu, mažina odos riebalavimąsi. Šiek tiek kamparo galima sumaišyti su įprastai naudojama veido kauke. Ją naudokite kartą ar du per savaitę.
„Jis padės pagerinti odos išvaizdą, sumažins nuo spuogų likusius randus ir gydys. Žinoma, tuo pat metu nepamirškite reguliuoti mitybos, tai taip pat yra labai svarbu, kaip ir gerti daug vandens“, – atkreipia dėmesį A.Unikauskas.
Dar viena kamparo aliejaus teikiama nauda – jis veikia kaip dekongestantas, sumažina gleivinės paburkimą. Pavyzdžiui, sloguojate, nosis išburkusi, sunku kvėpuoti. Esant viršutinių kvėpavimo takų infekcijoms, kamparo aliejus palengvina kvėpavimą.
„Tai nėra gydomoji priemonė nuo infekcijos, tačiau ji palengvina kvėpavimą. Taip pat, sumaišius su kitais aliejais, kamparas naudojamas įtrynimams į krūtinės ląstą“, – pasakoja gydytojas.
Kamparo aliejus veikia ir kaip raumenų spazmus atpalaiduojanti priemonė. Sumaišykite kelis lašus kamparo aliejaus, pavyzdžiui, su arbatiniu šaukšteliu alyvuogių aliejaus ir išmasažuokite įsitempusių raumenų zoną.
Nervinės įtampos metu kamparą galima naudoti aromaterapijai. Įlašinkite 2–3 lašus aliejaus į vonią. Ši procedūra padės atsipalaiduoti.
Nors rudenėjant tai tampa mažiau aktualu, kamparo aliejus puikiai atbaido vabzdžius.
Gydytojas A.Unikauskas atkreipia dėmesį, kad kamparo aliejų reikėtų labai atsargiai naudoti vaikams, nėščiosioms ir tiems žmonėms, kurių oda jautri.
„Atsargūs turi būti sergantieji astma ir epilepsija. Kamparo aliejaus taip pat negalima naudoti ant atvirų žaizdų. Jis vartojamas tik išoriškai, o išgėrus gali nudeginti gleivines ir apnuodyti organizmą“, – sako A. Unikauskas.