Geresnis miegas
Kartais labai koncentruojamės į tai, kaip ir kada užmigti, ir nepagalvojame, kad gal yra dalykų, kurie trukdo kokybiškam komfortiškam miegui.
- Pavyzdžiui, ar miegate ant lovos (t. y. čiužinio), ar ant sofos? Net ir patogi sofa neatstos gero čiužinio! Kitas klausimas, kokio senumo yra jūsų lova ir čiužinys? Natūralu, kad retas kuris juos keičia dažnai, tai netgi skatintų bereikalingą vartojimą, bet turėtumėte žinoti, kad po šešerių metų lova jau nebelaiko taip tvirtai kaip anksčiau. O, kalbant apie čiužinį, net ir pačius geriausius rekomenduojama keisti kas 8–12 metų. Tikriausiai patys pastebėjote, kad bėgant metams čiužinyje (ar sofoje) atsiranda pragulų, atsigulę tarsi įsmingate į duobę ir turite miegoti tik taip, kitu atveju bus nepatogu.
- Kad čiužinys tarnautų kuo ilgiau, kad jame nesiveistų dulkių erkutės, pasistenkite dažniau nuvilkti ir išplauti jo apvalkalą – jame kaupiasi tūkstančiai parazitų. Jei nenusivelka, matyt, čiužinys labai senas ir reikėtų pagalvoti apie naują?
- Kol apvalkalas džius, pats čiužinys išsivėdins ir galėsite ramiau miegoti, žinodami, kad bent dalis mikrobų buvo pašalinta. Taip pat galima kartkartėmis apversti čiužinį – tai padės ilgesnį laiką išvengti pragulų.
- Patalynę, žinoma, taip pat reikia dažnai skalbti ir ne mažesnėje nei 60 laipsnių temperatūroje. Kaip ir skalbti pagalvių bei antklodžių įvalkalus. Tai darome per sezoninį namų tvarkymą, o reikėtų dažniau.
Tarša namie gali būti iki 10 kartų didesnė nei lauke. Nesvarbu, koks būtų sezonas, gerai išvėdinti kambarį prieš miegą – privaloma.
- Tarša namie gali būti iki dešimties kartų didesnė nei lauke. Nesvarbu, koks būtų sezonas, gerai išvėdinti kambarį prieš miegą – privaloma. Tai reikalinga, kad į kambarį patektų pakankamai deguonies, būtų gaivu ir šiek tiek vėsu. Geriau jau apsikloti šiltesne antklode, nei kad pačiame kambaryje būtų karšta. Rekomenduojama kambario temperatūra – 18–22 °C. Atsikėlę ryte padarykite tą patį – išvėdinkite kambarį ir įkvėpkite gaivaus oro.
Žvalesnis rytas
Ar žinojote, kad kasmet žmogus praleidžia vidutiniškai 100 valandų prausdamasis duše? Rytinis dušas suteikia energijos pradėti naujai dienai.
- Kad ir kaip būtų malonu turkštis po karšto vandens srove, ypač kai kol kas ryte išlipus iš lovos būna šaltoka, žinokite, kad vandens temperatūra negali būti aukštesnė nei 43 °C, antraip oda praras drėgmę, bus pašalinti jos natūralūs aliejai. Vanduo gali būti truputį šiltesnis nei būna uždaruose baseinuose. O jei norite tikrai žvaliai nusiteikti, prauskitės po kontrastinio dušo srove. Sušalt nesušalsite, o štai oda taps stangresnė, kūnas – gyvybingesnis.
- Praustis po dušu nereikėtų ilgiau nei 7 minutes, antraip oda išsausės. Pirmiausia apsišlakstote galvą, išplaunate ją šampūnu, tuomet galite užtepti ant plaukų galų kondicionieriaus ir prausti likusį kūną. Veikliosioms kondicionieriaus medžiagoms įsigerti gali pakakti minutės-dviejų.
- Dušo želę rinkitės citrusų kvapo – tyrimais nustatyta, kad užtenka vien įkvėpti citrusų, kad žmogus pasijustų žvalesnis. Taigi citrusų kvapas – energijos bomba. Tinka ir suvalgyti pusryčiams apelsiną.
- Apsiprausę po dušu, šiek tiek apsišluostykite ir patepkite dar drėgną kūną aliejumi arba drėkinamuoju kremu.
- Ir – pirmyn gerti vandens su citrina, kavos ar šviežiai spaustų sulčių. Jei namiškiai nemiega, pasileiskite nuotaikingos muzikos.