Koronavirusu persirgęs aktorius S.Siparis: „Jei ne skiepai, nežinau, kaip viskas būtų pasibaigę“

Spalio pabaiga aktoriui Sauliui Sipariui buvo sudėtingiausias metų laikas – jam patvirtintas koronavirusas. Nors S.Siparis sako vengiantis nebūtinų kontaktų ir laikosi rekomendacijų, tačiau liga vis tik jo neaplenkė.
Saulius Siparis
Saulius Siparis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Sirgo tris savaites

Pirminiai ligos simptomai, sako aktorius, panašėjo į peršalimą, pakilo temperatūra. „Mane pradėjo krėsti šaltis, temperatūra labai greitai pakilo iki 40 laipsnių, labai svaigo galva. Staigiai. Supratau, kad blogai ir įtariau, kad tai gali būti koronavirusas. Nes savijauta, pojūčiai – visai kitokie, nei sergant paprastomis peršalimo ligomis“, – sakė S.Siparis.

Savijauta, pojūčiai – visai kitokie, nei sergant paprastomis peršalimo ligomis

Visų pirma S.Siparis pasidarė greitąjį antigeno testą. Jis, anot aktoriaus, teigiamą atsakymą parodė vos kelias sekundes – akimirksniu.

S.Siparis sirgo tris savaites, gydėsi namuose – ligoninės jam neprireikė. „Mano draugė yra gydytoja, tad namuose ji man įrengė kone visą palatą. Stovėjo lašinės, nuolat matavo deguonies kiekį, o kelias naktis prie manęs teko net budėti – jaučiausi labai prastai“, – sako S.Siparis.

Pirmomis dienomis, kol temperatūra buvo itin aukšta, aktorius sako regėjęs net haliucinacijas: „Atrodė, kad namai pilni žmonių, kažkokių svečių ir visi jie kažkodėl pasislėpę kampuose, o kai kurie aplinkui skraido. Aš juos gaudau. Tokie vaizdai man matėsi. Kai aukšta temperatūra – išties prasideda kliedesiai.“

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Saulius Siparis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Saulius Siparis

Temperatūra krito iš lėto

S.Siparis džiaugiasi, kad liga nepasiekė plaučių, kad jam nereikėjo deguonies ir neteko pajusti jausmo, ką reiškia, kai trūksta gyvybiškai svarbaus oro.

„Temperatūra man krito iš lėto. Tačiau visą tą laiką jautėsi silpnumas, kuris neparėjo iki šiol. Ši liga sudėtinga tuo, kad yra liekamieji reiškiniai ir nežinia, kokie jie bus. Viskas turėtų paaiškėti maždaug per pusę metų. Šiuo metu jaučiuosi jau neblogai, tik greičiau pavargstu, atsiranda nuovargis, silpnumas, nėra praėjęs ir kosulys.

Tai nesuvokiamai bjauri liga. Ir kai tau būna išties blogai, atrodo, kad prieš akis prabėga visas gyvenimas, imi suprasti daug dalykų. Savo gyvenime esu turėjęs susitikimų su mirtimi. Nepasakosiu to detaliai, bet tai yra tam tikri barjerai, kuriuos man teko peržengti. Tai keistas jausmas“, – kalbėjo S.Siparis.

Mažai Lietuvai mirčių skaičius – per didelis

Aktorius buvo pasiskiepijęs dviem vakcinos nuo koronoviruso dozėmis ir tai, sako jis, greičiausiai ir išgelbėjo gyvybę.

„Man gydytoja sakė, kad jei ne skiepai, kažin, ar būčiau išgyvenęs. Tad esu gyvas pavyzdys, kad vakcina veikia, kad ji svarbi. Beje, įdomu tai, kad iki šiol buvau vakcinų priešininkas ir, pavyzdžiui, nuo gripo niekada nesiskiepijau. Beje, ir nesirgau.

Esu gyvas pavyzdys, kad vakcina veikia, kad ji svarbi.

Tačiau ši liga – visai kas kita, ji kitokia, pavojinga, todėl ir skiepai – svarbūs. Nesu idiotas ir supratau, kad nuo šios ligos skiepytis reikia. Kartais net pagalvoju: nebūčiau nieko prieš, jei jie būtų privalomi visiems.

Kasdien nuo šios ligos Lietuvoje miršta 20-30 žmonių, didžioji jų dalis būna nesiskiepiję. Toks skaičius mirčių mažai Lietuvai yra tiesiog per didelis“, – kalbėjo S.Siparis.

Su liga susidūręs aktorius svarsto, kad tie, kurie aršiai pasisako prieš skiepus, kenkia kitiems žmonėms, o neskiepijantys rizikuoja ne tik savo sveikata, tačiau ir kitų žmonių sveikata ir gyvybe.

„Kalbos prieš skiepus veikia žmones. Tie, kurie kalba apie skiepų žalą, nėra šios srities specialistai, tačiau tokiomis kalbomis jie verčia suabejoti kitus žmones, jie tarsi pasėja vėžį.

Žmonės, kurie to neišmano, tokiomis kalbomis skatina nepasitikėjimą vakcina, mokslu, medicina. Neva kas iš to, jei pasiskiepijo ir serga?

Jei ne skiepai, ši liga galėjo baigtis liūdnai.

Bet mano pavyzdys ir įrodo – jei ne skiepai, ši liga galėjo baigtis liūdnai.

Beje, manyčiau, kad tokiems žmonėms labai praverstų pabūti, pamatyti ligoninės reanimacijos skyrių – kaip atrodo tie ligoniai, kurie serga sunkiai, kurie miršta, dūsta“, – kalbėjo S.Siparis.


Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis