„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Krūties vėžį išgyvenusi Danguolė: „Ką darau, kaip gyvenu, kad liga negrįžtų“

„Mano ligos istorija paprasta ir niekuo neišsiskirianti. Tikiu, kad žmonėms, kurių nepalietė onkologinė liga, ji gali būti visai neįdomi. Tačiau taip pat tikiu, kad tiems, kurie susirgo, ji gali padėti, nes sergantiesiems be galo svarbu ne tik gauti kuo daugiau patikimų žinių, bet ir pasakojimai apie nueitą ligos įveikimo kelią, – sako Danguolė. – Spalis – kovos su krūties vėžiu mėnuo, kuris skirtas dar kartą priminti apie ligą. Tad noriu pasidalyti savo patirtimi, papasakoti, ką dariau ir darau, kaip gyvenu, kad liga nesugrįžtų.“
Krūties vėžio simbolis – rožinis kaspinas
Krūties vėžio simbolis – rožinis kaspinas / „Fotolia“ nuotr.

Darinuką aptiko vyras

„Vieną vakarą kartu su vyru išsitiesę ant sofos žiūrėjome televizorių, kai jis, užmetęs ranką man ant pilvo, po krūtine pajuto kažkokį kietą darinuką. Pasakiau, kad tai greičiausiai šonkaulis, bet kažkodėl pasidarė neramu ir filmo toliau žiūrėti negalėjau. Nubėgau į vonią ir prieš veidrodį apžiūrėjau krūtis. Nieko įtartino nepamačiau. Tada atsiguliau į lovą ir... užčiuopiau kietą vynuogės dydžio darinuką. Kitą dieną nuėjau pas šeimos gydytoją, ir ji nusiuntė pas onkologą. Buvo atlikta echoskopija, mamografija, paimta biopsija. Baisiausia buvo nežinia, laukimo laikas. Bandžiau sau įteigti, kad pikta liga mane aplenks, nes mano šeimoje niekas (nei mama, nei senelė, nei tetos) nesirgo onkologinėmis ligomis. Per tą laiką, kol laukiau tyrimo rezultatų, visur ieškojau informacijos apie krūties vėžį, apie jo diagnostiką ir svarbiausia – apie gydymą ir pasveikimo tikimybę. Deja, bet pasitvirtino blogiausia prognozė – tapau viena iš 8 moterų (radau statistinių duomenų), kurioms per gyvenimą pasireiškia krūties vėžys. Ligos pradžia – 2013 m. rugsėjis, man tuomet buvo 41-eri. Liga buvo progresavusi, III stadijos. Tad iš pradžių buvo paskirta chemoterapija, po to operacija, po to vėl chemoterapija, po to švitinimas ir hormonų terapija. Informacijos ieškojau visur: kiekvienas surastas straipsnis buvo perskaitytas, kiekvienas forumas aplankytas“, – savo istoriją atskleidžia Danguolė.

Daug domėjausi, kas man gali padėti

„Susirgusi praėjau visas stadijas, kurias praeina žmogus, kuriam diagnozuotas vėžys. Buvo ir išgąsčio, šoko, panikos, neigimo... Bet po to aprimau, supratau, kitaip nebus.

Akistatoje su liga, su mirties grėsme (juk liga buvo nustatyta progresavusi, meluočiau, jei sakyčiau, kad mintys apie mirtį nelindo į galvą) pasižadėjau, jog darysiu viską, kad pasveikčiau. Gydymą pakėliau sunkiai. Per ilgą gydymosi laiką buvo visokių minčių ir nuotaikų: kad galiu neištverti gydymo, nes buvau išsekusi, be jėgų, pykino, kibo infekcijos, kartais atrodė, kad neišsikapstysiu. Būčiau neatvira, jei sakyčiau, kad visada buvau tik optimistiškai nusiteikusi. Tačiau labai palaikė šeima, sūnūs, vyras, jie mokėjo rasti padrąsinantį, paskatinantį žodį. Gyvas žodis veikė gydančiai. Be abejo, susitvarkyti su nepageidaujamais poveikiais padėjo ne vien žodžiai ir valia. Kaip jau sakiau, domėjausi viskuo, visais būdais, kurie tik galėtų padėti greičiau atgauti jėgas ir sveikti. Dar noriu pabrėžti, kad viską, ką vartojau gydymo metu ir po to, aptariau su gydytoja, nes labai bijojau dar labiau pabloginti sveikatą.

Daug skaičiau apie onkologines ligas, apie tai, kodėl susergame. Supratau viena: kad ligos atsiradimo kelias labai sudėtingas, bet svarbiausia, ką dėl savo sveikatos gali padaryti pats žmogus, yra domėjimasis liga ir visais alternatyviais būdais bei pastangos pasveikti, kol yra gydomas, ir sveika gyvensena bei gydytojų rekomendacijų laikymasis po gydymo.

Nuo pat mažens pamenu močiutę, kuri tikėjo augalų galia. Todėl susirgusi pirmiausia gydytojos paklausiau, kokios vaistažolės tinka man. Sužinojau apie augalus antioksidantus, apie augalus, kurie pasižymi poveikiu vėžiui. Pavyzdžiui, ugniažolė. Tai plačiai paplitęs, augantis patvoriuose, soduose, šiukšlynuose, tačiau dėl to nesantis mažiau vertingas, liaudies medicinoje jis žinomas nuo senų laikų. Sakoma, kad naudingiausios daržovės – sezoninės, o vaistiniai augalai – tie, kurie auga savam krašte“, – žiniomis ir išgyvenimais dalijasi pašnekovė. Iš gydytojos ji sužinojo, kad kartu su Nacionalinio vėžio instituto Fitoterapijos laboratorija sukurtas saugus preparatas su ugniažole – Lidonium, kurio rekomenduojama vartoti pasibaigus gydymui ir kuris skirtas ligos atkryčiams išvengti.

Danguolė taip pat rado nemažai medžiagos apie kurkuminą su resveratroliu.

„Man pasisekė, nes mano gydytoja domėjosi fitoterapija. Todėl kai sesuo, gyvenanti JAV, atvežė kurkumino ir resveratrolio papildą, dėl jo vartojimo taip pat tariausi su gydytoja. Dabar sužinojau, kad Lietuvoje atsirado dar geresnis papildas kurkumino su resveratrolio kompleksas mikrokapsulėmis. Kad mikrokapsulėse jis geriau pasisavinamas, neerzina skrandžio, nes pasisavinimas vyksta ne per skrandį, o tiesiai per žarnyną. Mano atveju skrandis ir kepenys itin jautrūs, pažeisti gydymo. Tad pagal gydytojų sudarytą planą vartoju kurkumino ir resveratrolio kompleksą mikrokapsulėmis ir kartu vartoju preparatą su ugniažole Lidonium“, – pagalbines priemones vardija pašnekovė.

Nuo ligos pradžios praėjo jau šešeri metai

„Kiekvienas mano rytas prasideda pasivaikščiojimu su šuniuku. Po to lekiu į darbą, vakare – laikas šeimai, sau, knygai, šokiams. Domiuosi sveika mityba, lankau konferencijas šia tema, vasarą netgi su draugėmis dalyvavome sveikatinimo stovykloje. O svarbiausia – išmokau džiaugtis smulkmenomis. Nepasakysiu, kad liga pakeitė mano gyvenimo prioritetus, jie išliko, tačiau ji išmokė džiaugtis mažais, bet nuostabiais dalykais. Tad galiu pasakyti, kad po ligos tapau laimingesnė“, – sako besišypsanti ir energijos kupina moteris.

Danguolės patirtis ir profilaktikos patarimai:

Pagal specialiai man sudarytą planą imunitetui palaikyti ir kad liga neatsinaujintų, vartoju ugniažolės preparato (Lidonium), taip pat mitybai papildyti vartoju mikrokapsuliuotą kurkumino su resveratroliu kompleksą, laikausi ir kitų medikų, fitoterapeutų patarimų. Štai jie:

  • stebėkite kūno svorį;
  • būkite fiziškai aktyvios – įrodyta, kad fizinis aktyvumas mažina krūties vėžio riziką;
  • nepamirškite savityros;
  • tikrinkitės profilaktiškai pagal numatytą planą;
  • nedelsdamos kreipkitės į gydytoją, jei pajutote kad ir menkiausią ir galbūt nereikšmingai atrodantį negalavimą;
  • išnaudokite visas galimybes ligai įveikti ir, kad ji neatsinaujintų, vartokite tik patikimus produktus.

***Apie Lidonium

Specialios medicininės paskirties maisto papildas.

Vartojamas esant susilpnėjusiam ląsteliniam imunitetui, po chirurginio, chemoterapinio, spindulinio gydymo, vėžio profilaktikos metu, siekiant pagerinti onkologinių ligonių gyvenimo kokybę bei esant skrandžio, žarnyno, kepenų ir tulžies pūslės latakų, kvėpavimo takų spazmams, uždegimams.

Specialios medicininės paskirties maisto produkto Lidonium sudėtį sudaro vaistažolių kompleksas: vaistinės medetkos, siauralapis gyslotis, didžioji ugniažolė, aminorūgštys (glutationas, L-metioninas, L-cisteinas) ir selenas.

Vartojimas: suaugusiesiems ir vaikams, vyresniems nei 12 metų: gerti po 1 tabletę 2 kartus per dieną, 5–10 min. prieš valgį, užgeriant puse stiklinės vandens.

Pirmus metus po vėžio gydymo rekomenduojamas 12 ciklų kursas, po to kasmet 6 mėn. kursas (iki 5-erių metų). Vartojamas 21 d., po to rekomenduojama 7 d. pertrauka.

Lidonium ieškokite visose Lietuvos vaistinėse.

Prieš vartojimą būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“