Taisyklės visada turi išimtis, taip yra net ir tiksliuosiuose moksluose, taip yra ir gyvenime – ne visi turės laiko ir galimybių sėdėti su savo artimaisiais, ne visiems bus lemta susitikti. Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrių gydytojai ir visas slaugos personalas budės dieną naktį – šiame skyriuje nei išeiginių dienų, nei švenčių nebūna. „Ir per kūčias, ir per Šv. Kalėdas skyriuje verda įprastas darbas, – sako Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės gydytoja anesteziologė reanimatologė Daiva Vilija Čičiškinienė. – Per Kūčias būna, kad pasidengiame stalą, tačiau prisėsti prie jo kartais nelieka laiko. Tai nuo mūsų nepriklauso, norai su galimybėmis nesutampa“, – nusišypso gydytoja. Paklausta, ko palinkėtų savo ligoniams, gydytoja tvirtai atsako, jog tik sveikatos: „Tegu būna visi sveiki, nesvarbu, tegu mes darbo neturėsime. Bet – tik sveikatos“.
Kūčių vakarienė ligoniams, esantiems ne namuose, o ligoninės palatoje, taip pat turi ypatingos prasmės. Juk sudėtinga nebūti drauge su savaisiais prie Kūčių stalo, vienam maldoje minėti savo svajones, išsakyti viltį. Dalintis kalėdaičiu su likimo draugais, gulinčiais gretimose lovose – su svetimais, tačiau susijusiais labai artimais ryšiais, su kuriais vienija vieningas noras įveikti ligą.
Žmogus, gavęs didžiausią dovaną savo gyvenime – donorinį organą – Kūčių vakarienei suteikia prasmės, kuri gožia
R.Pekarskienės nuotr./R.Vekerotas mėgsta ne tik pasivaikščioti, bet ir pabėgioti su ištikimu kompanionu Bartu. |
visas problemas, po transplantacijos atrodančias menkas ir nereikšmingas. Rimvydas, gyvenantis su persodinta širdimi, per Kūčias visada tyliai pagalvoja apie tuos, kurių dėka jis gyvena: „Donoro artimieji man padovanojo neįkainojamą dovaną – gyvenimą. Visad juos prisimenu“. Ir linki visiems – tikėti stebuklais: „Jei tikėsi, jie būtinai išsipildys“. Šis palinkėjimas tinka visiems – ir sveikam, ir ligoniui, ir vaikui, ir suaugusiajam.
Kūčių vakarą 18.20 val. per Lietuvos ryto televiziją laidoje „Gyvenimo būdas“ bus transliuojama laida donorystės tema. Kviečiame pasižiūrėti, pabūti drauge su laidos herojais, išklausyti jų minčių, pamąstyti, ką galime duoti kitam tokį šventą vakarą.