Naujas Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) tyrimas vertino beveik 900 mln. žmonių iš 53-jų šalių (didelės geografinės teritorijos – nuo Atlanto iki Ramiojo vandenyno) duomenis.
Vengrija ir Lietuva pateko į penketuką, kur nutukimo lygis atitinkamai siekia 26,4% ir 26,3%. Airija užėmė devintąją vietą – 25,3%.
Tarp išsivysčiusių šalių Šveicarija užima paskutinę vietą – nutukimo lygis šioje šalyje sieka vos 19,5%.
Atsakydamas į PSO pranešimą, Tam Fry, britų „National Obesity Forum“ narys, sakė: „Vyriausybė turi veikti, ir veikti greitai, jei nenori, kad Jungtinė Karalystė taptų storiausia pasaulio šalimi.
Baisu, jog yra milijonai vaikų, kurie dėl jau dabar turimo nutukimo mirs anksčiau už savo tėvus.“
Medikai pripažįsta, kad nutukę suaugusieji miršta anksti „ne tik dėl antsvorio, bet ir dėl kitų ligų, kurias sukėlė nutukimas“, – papildė T.Fry.
Tyrimas taip pat parodė, kad britai yra liūdnai pagarsėję kaip „pasaulio alkoholio vartojimo čempionai“, teigia „The Sun“.
Britai suvartoja 24% daugiau alkoholio už Europos vidurkį. Ir, kaip pažymi pranešimo autorė dr. Claudia Stein, „suaugusiųjų alkoholio vartojimas labai prisideda prie nutukimo“.
Ekspertai sakė „Daily Mail“, kad JK svorio problema taip pat gali būti stiprios JAV (kurios nutukimo lygis dar aukštesnis – 38%) įtakos pasekmė.
Europos šalys, tokios kaip Prancūzija ir Italija, turėtų būti mažiau imlios Amerikos reklamoms dėl kalbos barjero.
Martinas McKee, Europos Visuomenės sveikatos profesorius Londono higienos ir atogrąžų medicinos mokykloje, sakė: „Mes jau seniai žinojome, kad iš dideles pajamas turinčių šalių nutukimo lygis yra didesnis anglakalbėse šalyse, įskaitant JAV ir Jungtinę Karalystę. Europos ribose į nutukusių šalių sąrašą patenka tokios šalys, kaip Airija ir Malta.
Tai sudėtingas galvosūkis, ir kai kurie svarstė, gal taip yra dėl to, kad intensyvi JAV rinkodara anglų kalba sklinda po visą pasaulį, tačiau didžiausią įtaką turi šalyse, kur visi kalba angliškai.“
10 labiausiai nutukusių Europos šalių
1. Turkija – 31,2%
2. Malta – 28,9%
3. Jungtinė Karalystė – 27,8%
4. Vengrija – 26,4%
5. Lietuva – 26,3%
6. Izraelis – 26,1%
7. Čekija – 26%
8. Andora – 25,6%
9. Airija – 25,3%
10. Bulgarija – 25%