Laiku nepastebėta liga privertė vilnietę išgyventi košmarą: trumpam neteko regėjimo, prasidėjo haliucinacijos

Pastarąjį mėnesį vilnietei Gabijai (vardas pakeistas – red. past.) teko išgyventi tikrą pragarą. Pašlijus sveikatai ir atlikus tyrimus Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje, ji turėjo, vos tik gavusi siuntimą iš Karoliniškių poliklinikos šeimos gydytojos, nedelsdama kreiptis į Santaros klinikų medikus. Visgi, pasak merginos sužadėtinio Simo, šeimos gydytoja dvi savaites delsė tą padaryti, todėl šiandien Gabija esą kenčia komplikacijas, kurių nebūtų buvę, jei ji laiku būtų atsidūrusi Santaros klinikose. 26-erių merginai nustatyta vilkligė, dėl kurios – jau tris savaites sunkiai atsigauna inkstai, o negana to, mergina buvo kuriam laikui praradusi regėjimą, patyrė haliucinacijas.
Karoliniškių poliklinika
Karoliniškių poliklinika / Luko Balandžio / 15min nuotr.

15min redakcija sulaukė vilniečio Simo (vardas pakeistas – red.) laiško, kuriame vaikinas teigė norintis įspėti kitus, pasidalindamas košmariška situacija, kurią pastarąsias savaites išgyvena jo sužadėtinė Gabija.

Jau tris savaites ligoninėje gulinti mergina kenčia padarinius to, kad esą per vėlai pateko pas Santaros klinikų medikus.

„Dėl Karoliniškių poliklinikos šeimos gydytojos aplaidumo ir vengimo dirbti šiuo metu išgyvename tikrą košmarą. Nežinia, kokios komplikacijos dėl jų uždelsimo laukia mūsų ateityje“, – tiesiai šviesiai rėžė Simas.

Šeimos gydytoja gydė nuo peršalimo

„Gegužės 13 dieną mano mergina pasijuto lyg būtų apsinuodijusi maistu, jai buvo silpna, todėl nuvažiavome į Lazdynų ligoninę. Jai padarė tyrimus, sulašino lašinę, išrašė vaistų. Gavus kraujo tyrimo rezultatus, gydytojų jie nedžiugino, todėl mums pasakė pasiskambinti šeimos gydytojai ir gauti siuntimą į Santaros klinikas. Ten buvo labai įdomiai parašyta: skubi hematologo konsultacija VULSK, užsirašyti per „žalią koridorių“, – pasakojo Simas.

Kaip rašoma Santaros klinikų puslapyje, „VUL Santaros klinikos inicijavo vidinį pacientų eilių reguliavimo mechanizmą, vadinamą „žaliasis koridorius“, kuris įgyvendinamas siekiant pagreitinti pagalbą onkologinėmis ligomis sergantiems pacientams“.

Visgi dėl karantino sąlygų, Gabija nuvykti į Karoliniškių polikliniką pas savo šeimos gydytoją negalėjo, todėl šiai paskambino ir supažindino su situacija. Kaip pasakoja merginos sužadėtinis, šeimos gydytoja, pas kurią ji visuomet lankėsi, buvo išėjusi į dekretines atostogas, todėl poliklinika šiam laikotarpiui buvo paskyrusi kitą, nepažįstamą medikę.

Lazdynų ligoninėje sakė, kad problemos kraujyje, bet šeimos gydytoja išrašė vaistų nuo peršalimo.

„Per „Viber“ nusiuntėme Lazdynų ligoninės išrašo nuotraukas. Peržiūrėjusi jas, ji vėliau perskambino ir pasakė, kad pas visus vaikus po peršalimo būna panašūs simptomai, todėl išrašė vaistų ir tikino, kad netrukus viskas praeis, sakė, kad nėra ko į tas Santariškes važiuoti. Nuėjus į vaistinę mums davė paprastų vaistų nuo kosulio „Flavamed“... Nesupratome, kas vyksta – juk Lazdynų ligoninė sakė, kad problemos kraujyje. Aš ne medikas, bet pagal Karoliniškių poliklinikos išrinktus vaistus matėsi, kad mus bando gydyti ne nuo to“, – pasakojo Simas.

Praėjus savaitei Gabijos sveikata nė kiek nepasitaisė – toliau išliko apsinuodijimo jausmas, ėmė tinti veidas.

„Mano sužadėtinė vėl paskambino šeimos gydytojai, papasakojo apie naujus simptomus, tačiau specialistė vėl išrašė vaistų nuo peršalimo. Po dviejų savaičių baigėsi kantrybė. Vėlgi dėl karantino sąlygų niekas niekur nenorėjo mūsų priimti, bet susiradome pažįstamų ligoninėje – turbūt šiais laikais kitaip neįmanoma. Gydytojas, pamatęs Lazdynų ligoninės išrašą, iškart pasakė: čia kažkas negerai, greitai darotės kraujo tyrimą“, – prisimena jis.

Galiausiai susiradome pažįstamų ligoninėje – turbūt šiais laikais kitaip neįmanoma.

Kraujo tyrimo turėjo laukti savaitę

Bet greitai to padaryti ir vėl nepavyko. Vietoj to, kad Gabija būtų galėjusi iškart nuvažiuoti kraujo tyrimo į bet kurią privačią kliniką, progą tam ji gavo tik po savaitės.

„Mes sakėme, kad nueisime į privačią kliniką pasidaryti tyrimo, jei poliklinikoje tokios eilės – tik duokite siuntimą. Teko skambinti du kartus, kol ji pagaliau sutiko tai padaryti. Tačiau siuntimas buvo išrašytas Karoliniškių poliklinikoje atliekamam tyrimui ir tik po savaitės. Be to, gydytoja vėl išrašė vaistų iš tos pačios operos – nuo peršalimo“, – kalbėjo Simas.

Galiausiai atlikus kraujo tyrimą, Simas sako, kad net ir atsakymų teko laukti ilgiau nei įprastai.

„Mano turimomis žiniomis, rezultatus galima sužinoti per kelias valandas. O juolab, jei jie aiškiai matė, kad sveikata tik blogėja, juk galėjo iškart paskambinti. Nė velnio. Skambučio sulaukėme tik po dviejų dienų ir jau iš kitos gydytojos. Ji pasakė, kad mato pablogėjusius kraujo rodiklius, todėl išrašo siuntimą į Santaros klinikas.

Po pusvalandžio paskambino prieš tai mums vaistus išrašinėjusi gydytoja ir pasiteiravo, ar netrūksta dar kokių vaistų. Pasakius, kad jau turime siuntimą į Santaras, ji palinkėjo gero kelio. Vakare, apie 20.30 val. ji paskambino dar kartą pasiteirauti, kaip mums sekasi. Jei gydytojai skambina taip vėlai, tai kokia išvada iškart peršasi? Kad ji turbūt pasijuto kalta“, – įsitikinęs jis.

Atsibudusi nieko nematė, prasidėjo haliucinacijos

Tai buvo gegužės 29 diena, kai pagaliau gavusi siuntimą Gabija nuvyko į Santaros klinikas. Vos žengusi per durų slenkstį, ji jau per valandą buvo paguldyta į vieną iš palatų. Čia ji guli iki pat šios dienos.

„Atlikus keletą tyrimų, Santaros klinikų gydytoja iškart pasakė, kad yra rimtų, užleistų problemų su inkstais. Ligoninė nustatė, kad Gabija serga vilklige. Pasirodo, kad skaitydami jos ligos kortelę, jie pastebėjo, jog pirmieji simptomai – sąnarių skausmai – mano sužadėtinei jau buvo pasireiškę prieš trejus metus. Tačiau Karoliniškių poliklinika iki galo jos tąkart neištyrė.

Ir net dabar, kai atsirado naujų ligos požymių, net ir turėdami visą ligos istoriją prieš akis, Karoliniškių poliklinikos gydytojai patingėjo ją atsiversti. Jie be reikalo pralaikė Gabiją dvi savaites namuose, kai tuo metu ji jau galėjo pradėti gydymą“, – piktinosi sužadėtinis.

Santaros klinikos iškart pasakė, kad yra rimtų problemų su inkstais. Jie nustatė vilkligę.

Šiuo metu Gabija skaičiuoja ligoninėje jau trečią savaitę – nors iš pradžių buvo žadėta, kad čia ji užtruks daugiausiai dvi. Visgi, pasak jos sužadėtinio, gydytojams vis dar nepavyksta atstatyti inkstų veiklos.

„Santaros gydytojai labai dažnai kartoja, kad liga buvo užleista. Jie netiesiogiai yra minėję, kad jei mano draugė nebūtų tas dvi savaites sėdėjusi namuose, tai dabar viskas būtų kur kas paprasčiau“, – tikina jis.

Negana to, Gabijai atsiranda kitų šalutinių poveikių, kurie buvo merginą ne juokais išgąsdinę.

„Praėjusią savaitę jai buvo visiškai dingęs regėjimas – vieną rytą ji atsibudo nieko nematydama, kitą – jau po truputį situacija ėmė taisytis. Bet juk net ir per parą galima išprotėti – visą gyvenimą matai, o staiga netenki regėjimo! Jūs įsivaizduojat, kaip ji turėjo išsigąsti?“ – kalbėjo Simas.

Trys savaitės ligoninėje visiškoje vienumoje, kai neaišku, kada sveikata pasitaisys ir kokios bus šios ligos komplikacijos, nuvargino Gabiją ir psichologiškai.

„Vieną dieną Gabija ėmė muštis pagalvėmis ir paklode – jai pradėjo vaidentis. Gydytoja sakė, kad tai normalu, tiesiog ji buvo persigandusi dėl regėjimo netekimo ir labai pervargusi, nes negali normaliai miegoti naktimis“, – pasakojo jis.

Jei mano draugė nebūtų tas dvi savaites sėdėjusi namuose, tai dabar viskas būtų kur kas paprasčiau.

Kreipsis į teismą

Kaip sako Simas, jų šeima šiuo metu išgyvena baisiausią gyvenime košmarą. Jų nuomone, dėl viso to esą kaltas šeimos gydytojos aplaidumas.

„Vilkligė yra baisi liga, kol tu jos neprižiūri. Jei Karoliniškių medikai būtų viską darę iki galo, jei būtų nenustoję tirti, tai šiandien situacija būtų kitokia. Nors tai ir yra nepagydoma liga, rūpinantis sveikata, žmonės gyvena ir dešimtis metų. Bet kai gydytojai žiūri pro pirštus, taip ir išeina…

Mano nuomone, Karoliniškių poliklinikos gydytoja tiesiog vengė darbo. Juk dvi ligoninės – Lazdynų ir Santaros – iškart matė tą pačią problemą, bet gydytoja kažkodėl ėmėsi savo gydymo metodo“, – apmaudo neslėpė jis.

Anot Simo, šiandien jo sužadėtinė jaučiasi jau geriau – su kiekviena diena nuotaika darosi linksmesnė, praeina patinimas, daroma dializė. Tačiau šeima žada kreiptis į teismą.

„Santaros klinikų gydytojai sakė, kad dėl ligos užleidimo vis dar neaišku, kokios pasekmės mūsų laukia ateityje. Todėl manome, kad už savo veiksmus Karoliniškių poliklinika turi atsakyti. Palauksime, kol Gabija išeis iš ligoninės, o tada tegul aiškinasi teisininkai.

Jei namuose karantino metu pasislėpusi šeimos gydytoja nesugeba padaryti to, ką jai nurodo kita gydymo įstaiga, kuri turėjo progą mano sužadėtinę gyvai apžiūrėti ir padaryti visus tyrimus, turės už tai atsakyti teisme“, – piktinosi jis.

Jei namuose pasislėpusi gydytoja nesugeba padaryti to, ką jai nurodo kita gydymo įstaiga, turėjusi progą mano sužadėtinę gyvai apžiūrėti ir padaryti visus tyrimus, turės už tai atsakyti teisme.

Tačiau, pasak Simo, jų tikslas nėra prisiteisti pinigų. Pora tiesiog sieks teisybės.

„Jokie pinigai nesugrąžins prarastos sveikatos. Tačiau manome, kad jei žmogus dirba tokioje įstaigoje, jis privalo būti atsakingas ir atsakyti už savo klaidas. Tai yra principo reikalas. Galbūt taip mums pavyks apsaugoti kitų žmonių sveikatą“, – 15min sakė Simas.

Karoliniškių poliklinika situacijos nekomentuoja

15min susisiekus su Karoliniškių poliklinikos direktoriumi Vismantu Matulu, šis jokios informacijos apie situaciją suteikti nesutiko.

„Apie pacientų būklę negalime kalbėti. Tai paciento teisė, turime tokią pareigą“, – sakė V.Matulas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų