Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Laimės ekspertas iš Danijos: ar žinote, ko jums reikia, kad būtumėte laimingi?

Ar esate sau uždavę klausimą, koks jūsų gyvenimo tikslas? Kokia apskritai gyvenimo ir Visatos prasmė? Kas jus padaro laimingais?
Žvakės
Žvakės / „Fotolia“ nuotr.
Temos: 1 Ekspertas

Meikas Wikingas, žinomas Danijos laimės guru ir knygų apie laimę autorius, Laimės tyrinėjimų instituto Danijoje direktorius, atskleidžia, ką iš tikrųjų reiškia būti laimingiems. „Hygge“ – štai kuo vadovaujasi danai. Taip vadinamas konceptas, kuris šiems žmonėms padeda iškęsti ilgą ir tamsią žiemą. O visa tai, kas slypi tame, suteikia ir itin daug džiaugsmo.

Tam tikra prasme šis žodis reiškia jaukumą, šiltą atmosferą, džiaugimąsi gerais daiktais su gerais žmonėmis. „Daily Mail“ rašo: „Mes visi norime būti laimingais, kadangi laimė veikia mūsų gyvenimą, sveikatą, imunitetą, darbą, santykius, gyvenimo trukmę“.

Viso to bandome pasiekti visais įmanomais būdais – sveikai maitindamiesi, pirkdami brangias ispaninių šalavijų sėklas, badaudami, greitai kramtydami, lėtai kramtydami, medituodami, rinkdamiesi karštą jogą ar tiesiog kreipdamiesi į plastinės chirurgijos specialistą.

Taigi, Meikas Wikingas, žinomas laimės guru, kuris praleido daug metų tyrinėdamas danų gyvenimo magiją, keliauja po pasaulį ir konsultuoja laimės klausimais kitas tautas: „Mano paties laimės įvertinimas – 10 iš 10. Jaučiuosi laimingas kiekviena dieną. Į darbą nuvažiuoju per penkias minutes, man patinka mano veikla, mano šeima sveika, turiu pakankamai pinigų, o savaitgaliais džiaugiuosi iškylomis, žaisdamas tenisą. Ir svarbiausia, aš visą tai labai vertinu.

Šis žmogus yra 1 iš 33 proc. danų, kurie jaučiasi ramūs, taikūs ir laimingi visą laiką. Štai Didžiojoje Britanijoje taip jaučiasi vos 14 proc. Ar žinote, kodėl žmonės jaučiasi nelaimingi? M.Wikingas kaltina darbo, senstančių tėvų, šeimos, vaikų spaudimą ir laiko trūkumą ir prabyla apie „hygge“ konceptą, kuriuo apsėsti šie šiauriečiai. Barai ir restoranai yra vertinami pagal šį faktorių. Namų kaina taip pat priklauso nuo „hygge“, kaip ir socialinių renginių sėkmė. Vos viena diena Kopenhagoje atskleidžia, kaip tai yra svarbu danams. Viskas daug paprasčiau, sveikiau ir orientuota į susitelkimą, į čia ir dabar.

Danai netikrina savo telefonų visą laiką. Jie atsiprašo, jeigu atsitrenkia į ką nors gatvėje. Nešvaisto laiko socialiniuose tinkluose ir renkasi knygas ar iškylauja po giedru dangumi. Ir dar jie žaidžia – vienas su kitu ir su savo vaikais. „Mes susitelkiame į santykių kokybę ir pokalbius“, – sako M.Wikingas ir pažymi, kad džiaugsmas išreiškiamas ramiai.

„Hygge“ apima įvairias gyvenimo sritis, namus (deginamos žvakės), šeimą, tėvystę (nešaukiama ant vaikų), gaminimą (lėtas gaminimas, šiltas paprastas maistas), drabužius (patogūs, stilingi). Kalbant apie žvakes, M.Wikingas pabrėžia, jog jos turi raminamąjį efektą, padeda medituoti ir duoda erdvės tiesiog „būti“.

„Laimę yra labai sunku įvertinti“, – tikina laimės guru ir siūlo atkreipti dėmesį į šiuos dalykus.

Visų pirma, pasitenkinimas. Atsitraukite ir įvertinkite, kiek esate laimingi, pavyzdžiui, skalėje nuo 1 iki 10. Vėliau atkreipkite dėmesį, kokias emocijas išgyvenate kasdien – tai laimė, džiaugsmas, nusivylimas, vienatvė, liūdesys? Kitas klausimas, ko verta savęs paklausti, – ar jūsų gyvenimas turi tikslą? Ar jis yra reikšmingas? Ir atsakykite sau nuoširdžiai. Kiti faktoriai susiję su šeimine padėtimi, sveikata, vaikais, taip pat genais.

„Tačiau mes nesame tobuli, turime problemų, visgi suprantame, jog papildomi pinigai nepridės papildomos vertės mūsų kasdieniam emociniam gyvenimui ir pasitenkinimui“, – tikina laimės guru.

10 Meiko Wikingo laimės („hygge“) taisyklių

  1. Atmosfera: išjunkite šviesas.
  2. Dabartis: būkite čia dabar. Išjunkite telefonus.
  3. Pasitenkinimas: kava, šokoladas, sausainiai, pyragai, saldainiai.
  4. Lygybė: „mes“ svarbiau nei „aš“. Dalinkitės užduotimis ir pokalbiais po lygiai.
  5. Dėkingumas: duoti taip pat smagu kaip ir gauti.
  6. Harmonija: tai nėra varžybos, todėl nereikia girtis savo pasiekimais.
  7. Komfortas: pasidarykite pertrauką ir atsipalaiduokite.
  8. Paliaubos: venkite konfliktų ir dramų.
  9. Buvimas kartu: kurkite santykius ir dalinkitės patirtimi.
  10. Prieglobstis: sukurkite taikią ir saugią aplinką.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų