Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Liaudies medicinos žinovė Nijolė Degutienė: kaip paruošti savo organizmą egzaminams

Liaudies medicinos žinovė Nijolė Degutienė turi ką patarti: kaip pailsėti per trumpą laiką, kai galva svaigsta ir dėmesio nebesukaupiame. Ir kokių žolelių ar papildų galima pasiruošti iš anksto, nelaukiant egzaminų sesijos.
Galvos skausmas
Galvos skausmas / Fotolia nuotr.

Svarbiausia – fiziškai aktyvios pertraukos

Seną tiesą, kad režimo per egzaminų sesiją niekas niekada nesilaiko, žino ir mūsų močiutės, ir tėvai. Nes jie patys taip darė. Sakyti ,,darykite pertraukas ir atsijunkite nuo mokslų" tarsi beviltiška. Bet akivaizdu, jog išeiti pasivaikščioti ar pabėgioti yra geriausia priemonė sutelkti smegenų pajėgas. Tačiau dažniausiai sėdime prie knygų ilgai ir be pertraukos, iki apsvaigimo.

Būdas galvos svaigimui staigiai sumažinti

Pirmas veiksmas, kai svaigsta ar skauda galva – uždėti delnus ant skruostų taip, kad tarp smiliaus ir didžiojo piršto būtų ausys. Tada tais abiem pirštais stipriai spaudžiam skruostą ir už ausies. Triname aukštyn – žemyn kokią minutę. Jau betrindami pajusite, kaip dingsta galvos skausmas ir svaigimas.

Žolelės, ypač naudingos egzaminų laikotarpiu

Daug dirbant protui, susiaurėja galvos kapiliarai. Juos praplečia ginkmedžio lapų nuoviras ir šliaužiančiosios žiemės žolės nuoviras. Ginkmedžio lapų šaukštą užpilame puse litro ką tik virusio vandens ir laikome šiltai. Jau po 15 – 20 minučių galime išgerti stiklinę. O per parą išgeriame tą visą puslitrį antpilo per tris kartus.

Ginkmedžio lapų nuoviras gerina galvos smegenų kraujotaką bei smegenų ląstelių medžiagų apykaitą, mažina kraujo klampumą. Nustatyta, kad jo lapų nuoviras atitolina Alzhaimerio ligą, stabdo silpnaprotystės vystymąsi, gerina atmintį, didina dėmesio koncentraciją, pašalina nuotaikų kaitą, baimės jausmą.

Kita žolė, kuri panašiai veikia, yra šliaužiančioji žiemė. Šliaužiančiosios žiemės (lot. Vinca minor) poveikis yra truputėlį greitesnis, nei ginkmedžio. Tai yra populiari kaimo darželių gėlė, jūs visi ją žinote. Stiebas ilgas, šliaužiantis, lapeliai blizga. Primena bruknę, žydi mėlynais nedideliais pavieniais žiedeliais. Jos nuoviras vartojamas kraujo spaudimui mažinti, nuo galvos svaigimo, ramina centrinę nervų sistemą. Net gydo aterosklerozę. Žiemės svarbu nepadauginti. Arbatinis šaukštelis žolės be kaupo – vienai stiklinei vandens. Ir gerti per dieną irgi tris kartus.

Kaip dar galėtume atmintį sustiprinti ir suaktyvinti galvos kraujotaką? Skaitykite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?