Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lieknėjimo formulė: tinkama eisena

Daug vaikščioti pėsčiomis, kaip ir bėgti, pastaruoju metu, tampa netgi savotiškai madinga. Tiesa, net ir vaikščioti reikia mokėti, kad pasisemtumėte iš to naudos, pavyzdžiui, padailintumėte kūno formas.
Lieknėjimo formulė: tinkama eisena
Lieknėjimo formulė: tinkama eisena / Fotolia nuotr.

Štai sporto specialistė Joanna Hall labiausiai jaudinosi dėl to, kad dauguma moterų dėl netinkamos eisenos ne tik gadina savo laikyseną, bet ir kenkia figūrai. Ši sporto žinovė tikina, kad jai pavyko sukurti specialią vaikščiojimo techniką, kuri padeda atsikratyti nugaros skausmų ir netgi sulieknėti.

 

Augdami prarandame taisyklingo vaikščiojimo įgūdžius. Įtempta ir sulinkusi pečių linija, tarsi prikaltos rankos, nuleista galva – visa tai, pasak J. Hall, kenkia mūsų sveikatai ir veda nutukimo link. Moteris tikina, kad kasdienis vaikščiojimas padės atsikratyti bent kelių kilogramų ir sutvirtins kūną, sumažins stresą, depresijos simptomus, pagerins miegą ir nuotaiką. Verta prisiminti, kad judėjimo metu išsiskiria laimės hormonai endorfinai.

 

Beje, ši teorija ne be pagrindo. Taisyklingos eisenos buvo ypač paisoma jau senovės Japonijoje. Pasak japonų energinių praktikų žinovų, vaikštant netaisyklingai (susikūprinus, nuleidus galvą, įtempus pečius) sutrinka gyvybinės energijos cirkuliacija organizme ir ima rastis energinių blokų. Tuomet trinka sveikata, svyruoja svoris, ima kamuoti prislėgta nuotaika ar nevisavertiškumo kompleksas. Taigi, jei norite greitai ir nesunkiai pasijusti geriau ir grakščiau, labiau pasitikėti savo jėgomis, atkreipkite dėmesį į savo eiseną. 

 

Štai keli sporto ir mitybos specialistės J. Hall patarimai:

 

♦ Pirmiausia ištiesinkite stuburą, smakras taip pat turi būti tiesiai. Įsitikinkite, kad žingsniuojate pilna pėda – nuo kulnų iki pirštų galiukų. Tik taip dirbs visi raumenys: blauzdų, šlaunų, sėdmenų, o jūs galėsite tikėtis apčiuopiamo rezultato.

 

♦ Pernelyg nejudinkite klubų, t. y. reikėtų pasistengti juos  išlaikyti vienoje pozicijoje. „Siūbavimas gal ir atrodo seksualiai, bet geriau įsivaizduokite, kad ant klubų turite po taurę, pilną šampano, o jas reikia nunešti taip, kad ant žemės nenukristų nė vienas lašelis. Taigi tai padės sustiprinti ir sėdmenų, ir pilvo raumenis“, – sako Joanna.

 

♦ Stenkitės išlaikyti atstumą tarp pečių linijos ir ausų spenelių, t. y. ne susigūžkite, o išsitieskite. Taip padėsite savo stuburui, sumažinsite skausmus, atrodysite lieknesnė ir aukštesnė. Beje, tai puiki mankšta visą dieną dirbantiems su kompiuteriu.

 

♦ Rankos neturėtų būti medinės. Jos irgi turėtų dirbti vaikščiojimo metu. Joanna pataria rankas sulenkti per alkūnes ir ištiesti, t. y. jos turėtų judėti ėjimo procese lyg sūpuoklės – pirmyn ir atgal. Taip pagerinama laikysena, išlaikomas tempas. 

 

♦ Ir svarbiausia – susiraskite savo vaikščiojimo tempą, nepersitempkite ir nepersistenkite. Ėjimas – tai ne tik mankšta, bet ir puiki savijauta kasdien! 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs