Vis dėlto, apsisprendusi lieknėti šiuo būdu, turite gerai pasverti pliusus ir minusus, nes kefyro dietos variacijų – daugybė, o juk svarbiausia – sveikata!
Pliusai
♦ Teigiama, kad kefyras padeda pašalinti iš organizmo toksinus ir šlakus, puikiai kovoja su disbakterioze ir papildomais kilogramais, suteikia sotumo jausmą, gerina virškinimo procesą ir greitina medžiagų apykaitą.
♦ Padeda pašalinti vandenį ir susikaupusias druskas iš organizmo, dėl kurių galimi patinimai, tuo pačiu subalansuoja ir kalio kiekį.
♦ Kefyro dieta daro gerą įtaką širdies ir kraujagyslių sistemai, o jame esančios bakterijos teigiamai veikia žarnyno mikroflorą.
♦ Kefyras – tai lengvai įsisavinamų baltymų ir kalcio šaltinis. O kalcis, žinia, tvirtina kaulus, dantis, gražėja, oda, plaukai, nagai.
♦ Šis gėrimas puikus tuo, kad jame nedaug angliavandenių, riebalų, nėra kaloringas, be to, saugo nuo vidurių užkietėjimo.
Minusai
♦ Kadangi kefyro dietų variantų yra ne vienas, verta gerai apgalvoti, kurį iš jų pasirinkti. Tarkime, kai kurie jį geria savaitę ir ilgiau, o daugiau nieko nevalgo. Tai gana drastiškas ir organizmui ne itin geras sprendimas, todėl, prieš laikantis dietos, geriau pasitarti su specialistu.
♦ Dar vienas kabliukas – greitai numestas svoris grįžta su kaupu. Taigi patariama kefyrą įtraukti į dietą greta kitų produktų, o ne gerti vieną.
♦ Taip pat svarbu su gydytoju pasikonsultuoti tiems žmonėms, kurie serga virškinamojo trakto, žarnyno ligomis, kenčia nuo padidėjusio skrandžio rūgštingumo.
ŠTAI PORA SVEIKŲ KEFYRO DIETOS VARIANTŲ
► Pirmasis variantas
Tai greičiau gali būti pavadinta mitybos planu, o ne dieta, nes tikrąsias dietas turėtų sudaryti gydytojai dietologai, atsižvelgę į kiekvieno žmogaus gyvenimo ir sveikatos ypatybes.
Kefyro mitybos plano patariama laikytis iki 21 dienos, o svarbiausia tuo metu pasistengti sumažinti suvartojamų produktų kalorijų kiekį. Ko atsisakyti? Cukraus, bulvių, saldžių kepinių, duonos, mėsą ir žuvį rinktis tik liesą ir valgyti ne daugiau kaip keturis kartus per savaitę. Riebalai – tik augaliniai, vaisiai ir daržovės – be krakmolo. Atsargiai su druska – kuo jos mažiau, tuo geriau.
Kefyro kasdien patariama išgerti bent 1 l, paskirstant tolygiomis porcijomis, o valgyti tris kartus per dieną nedidelėmis porcijomis tuo pačiu metu.
► Antrasis variantas
Ši dieta tinka, jei norime greito rezultato ir mūsų tikslas yra ne drastiškai sulieknėti, o tapti truputį grakštesnei, pavyzdžiui, prieš kokią šventę, kai norisi, kad aptempta suknelė ant mūsų kūno atrodytų lyg nulieta ir negadintų vaizdo atsikišęs pilvukas.
Pusryčiai: stiklinė kefyro ir 2–3 džiūvėsėliai.
Priešpiečiai: stiklinė kefyro.
Pietūs: 200 g virtos vištos krūtinėlės su šviežiomis salotomis (rinkitės mėgstamas). Galite salotas maišyti su šviežiais špinatų ar prieskoninių augalų lapeliais. Labai geras pasirinkimas yra kiaulpienės. Salotų galite valgyti kiek tik norite. Gardinkite jas šlakeliu gryno alyvuogių aliejaus ir šviežiai spaustomis citrinų sultimis.
Vakarienė: stiklinė kefyro.
Prieš miegą: stiklinė kefyro.
Kefyrą galite gurkšnoti visą dieną. Kai tik pajuntate norą kažko užkrimsti, iškart gerkite kefyro.
► Trečiasis variantas
Kefyro iškrovos dieta tinkamiausia sočiai persivalgius, po švenčių, vakarėlių ar savaitgalio. Be to, trunka tik vieną dieną. Taigi padės subalansuoti svorį ir organizmui atsigauti.
Jos esmė paprasta: visą dieną visiškai nieko nevalgykite, gerkite tik kefyrą. Jo kiekis neribotas. Gerkite, kai tik pajuntate alkį. Jei turite tikslą sureguliuoti svorį, tokiai iškrovos dienai galite ryžtis kartą per savaitę.
Jei laukia koks ypatingas atvejis ir šiek tiek sulieknėti norisi grietai. Šią iškrovos dietą galite pratęsti ir iki trijų dienų dienų. Tačiau dietologai įspėja, kad tai daryti galima tik išskirtiniais pavieniais atvejais, antraip prisišauksite sveikatos problemų.