Net tokie požymiai kaip galvos skausmas ar energijos stoka gali rodyti reikalingų organizmui medžiagų, mineralų ar vitaminų stoką.
„Žmonės, kai juos kamuoja nuovargis ar išsekimas nuo darbų, griebiasi vaistų ar papildų, tačiau retai kada susimąsto, kad viską galima pradėti nuo mažesnių žingsnių. Vienas jų – kasdienių ritualų keitimas. Ne veltui rekomenduojama per dieną išgerti 1,5–2 litrus vandens. Toks kasdienis įprotis gali padėti jaustis geriau“, – pranešime žiniasklaidai pasakoja klinikos „Euromed“ šeimos gydytoja Ala Grigienė.
Gydytoja atkreipia dėmesį, kad, norint jaustis gerai, svarbu įvertinti vandens sudėtį. „Tam, kad žmogus būtų žvalus, energingas, būtina aprūpinti organizmą reikalingomis medžiagomis. Mineralai ir vitaminai – mikro mitybos pagrindas, jie organizmui tokie pat būtini, kaip ir maistas.
Kadangi didelę dalį mineralų organizmas pasisavina geriant vandenį, svarbu atkreipti dėmesį į jo savybes. Pavyzdžiui, kasdien geriamas mineralinis vanduo aprūpina organizmą svarbiomis medžiagomis. Klaidingai manoma, jog sūrumas rodo druskų kiekį – kuo mineralinis vanduo sūresnis, tuo jis turi daugiau mineralinių medžiagų“, – kalba A.Grigienė.
Renkantis vandenį patartina vertinti ne tik skonį, ne tik mineralinę sudėtį, bet ir atkreipti dėmesį, ar gėrimas iš tiesų turi natūralių mineralų, ar yra jais tiesiog papildytas.
Tik ketvirtadalis apklaustųjų prieš įsigydami vandenį įvertina mineralinių medžiagų kiekį ir poveikį. Tyrimo rezultatai rodo, kad vandenį parduotuvėse besirenkantys pirkėjai dėmesį pirmiausia skiria ne sveikatai naudingoms savybėms. Dažniausiai pirkėjai vandenį renkasi pagal skonį (72 proc.) ar kainą (60 proc.).
Anot A.Grigienės, turėtų būti atvirkščiai – visų pirma pirkėjai turėtų galvoti apie savijautą ir rinktis tokius produktus, kurie vertingi organizmui.
„Magnis gerina kraujotaką, širdies ritmą, kalcis svarbus kaulams, dantims ir nagams, natris palaiko skysčių balansą organizme, o chloridas daro teigiamą įtaką virškinimui. Visi šie organizmui reikalingi mineralai gali būti gaunami subalansavus mitybą ar ją papildžius kitais mineralų šaltiniais“, – pataria gydytoja.
Be to, renkantis vandenį patartina vertinti ne tik skonį, ne tik mineralinę sudėtį, bet ir atkreipti dėmesį, ar gėrimas iš tiesų turi natūralių, dar kitaip mokslininkų vadinamų aktyviųjų mineralų, ar yra jais tiesiog papildytas.
Reprezentatyvus visuomenės nuomonės tyrimas apie geriamojo vandens vartojimo įpročius ir kriterijus renkantis mineralinį vandenį atliktas gegužės mėnesį tyrimų bendrovė „Berent“.