Augalas nuo visų ligų
Nei saldi, nei kvapni, užtat žaliom pupom apsimetusi – kas? Saldžialapė kulkšnė. Vilko žirniu ar astragalu pagal lotynišką pavadinimą (lot. Astragalus glycyphyll) kartais vadinama, o ir šiaip ne itin dažnai minimas augalėlis. Užtat mūsiškėse pievose gana dažnai sutinkamas, šiuo metu žydintis ir įdomiai – žaliomis pupomis ar žirniais dvelkiantis, mat pupinių giminėj gimęs.
Kulkšnė – ne šiaip sau kokia pupa, tai elitinis gydomasis augalas kinų, persų, tibetiečių, mongolų, korėjiečių, indų ir daugelio kitų rimtų tautų liaudies medicinoje. Ir pamanykit, savo savybėmis yra stipresnis net už karališkąją šaknį ženšenį! Kulkšnių pasauly yra apie du tūkstančiai rūšių, kinai štai savąsias rūšis yra gerai išnagrinėję, o pas mus menkai tyrinėta. Kažkoks mūsiškis stebėjimus visgi yra atlikęs – mat nepastebėjo jokio negero poveikio, tik gydomąjį.
Žymusis graikas mokslininkas Dioskoridas savo veikale „De materia medica“ prieš du tūkstančius metų astragalą, ankštinį augalą, aprašė, o kinai savo veikaluose minėdami geltonuoju vadu vadina.
Rusai kulkšne nervus gydosi, o ukrainiečiai savo ruožtu tuo pačiu augalu vidurius laisvinasi. Čekai gi savo inkstus stiprinasi, belgai – perpildytus skrandžius taisosi.
Labai vertinga į 4-tą dešimtį įkopusioms moterims
O labiausiai kulkšnė vertinga turėtų būti mums, kuriems nuo kylančių kainų kraujospūdis ir zlastis lygiai taip pat kyla. Savybių kulkšnė turi ypač reikalingų, net geresnių nei mūsų pamėgtosios gudobelės, – labai stiprina ir ramina širdį, išplečia širdies, inkstų kraujagysles, tvarko miokardito padarinius, nuo širdies nepakankamumo, stenokardijos, išemijos. Ne tik mažina kraujospūdį, bet arbatą vartojant dingsta galvos svaigimas, galvos skausmai, negerumai, sunkumai širdies srityje.
Kulkšnė gerai stiprina imunitetą, turi daug seleno. Tinka vartoti nuo aterosklerozės, meteorizmo, skrandžio ligų, sutrikusio virškinimo, inkstų akmenligės, kepenų, blužnies, odos bėdų, įvairiausių kosulių ir anginų. Kulkšnėmis gydomi sifiliai, baltosios ir tinka net gimdymo veiklai, placentos atsiskyrimui skatinti. Augalas mažina kraujo krešėjimo lygį, slopina grybelius, užmuša visas bacilas.
Saldžialapė kulkšnė tiesiog būtina moterims, į ketvirtą dešimtį įkopusioms, jeigu nori išsaugoti sveikatą, grožį ir figūrą, mat kulkšnė gerai išvalo visą organizmą, tuo būdu ir lieknina, subalansuoja hormonus, o ir nervus nuramina. Vyrams gali padėti, pasireiškus lytiniam pasilpimui ar visiškam bejėgiškumui, – va, jums ir lietuviškoji viagra.
Net infarktas ar vėžys joks nesibalados, kai panosy toks stebukladarys auga!
Aišku, nereikėtų vartoti lėtai besimarkstantiems žmogeliams, kai žemas kraujo spaudimas, nėščioms (išskyrus gimdymą) ir vaikams bent iki 2 metų.
Kaip vartoti: užpilo receptas
Užpilas: žiupsnį sudžiovintos kulkšnės žolės užplikyti 1 stikline karšto neverdančio vandens. Po 3 valandų nukošti ir gerti po porą šaukštų 3 kartus per dieną. Galima ir degtine užpilti, lašais vartoti – trečdalį stiklainio žolės užpylus degtine, vėliau galės po 20 lašų gerti, o esant rimtai imuninei bėdai – ir iki penkiasdešimties lašelių.
Augalo nereikėtų padaugint, nes rimtose knygose aprašyti gyvulių apsinuodijimai, paskiau anie pasidaro per daug aktyvūs ir agresyvūs (čia apie tuos, kuriems raudona spalva akis drasko).
Augalėlis gražiai gulasi kone metrinėmis šakomis, lengvas rinkti, lengvai džiūva, tad nepatingėkim elitinio ženšenio pievose pasiieškoti – širdelę beieškodami pastiprinsim, vėliau arbatą virsim, būsim ištvermingi kaip karosai, riktingi kaip šūdvabaliai ir jokių kainų nebebijosim.
Daugiau informacijos apie vertingas įvairių žolelių savybes rasite „Facebook'“ paskyroje Žolelės. Viršūnėlės ir šaknelės.