Harvardo mokslininkų tyrimą apžvelgia tinklalapis Goodhousekeeping.co.uk.
Harvardo universiteto mokslininkai pateikia išvadą: laiką, kada maudytis po dušu, reikia rinktis įvertinus savo gyvenimo būdo ypatybes.
Dušui tinkamesnis laikas ryte, jeigu...
- ...žinote, kad laukia sunki darbo savaitė.
- ...jums teks visą savaitę spręsti sunkias problemas.
- ...jums reikia būti kūrybiškai aktyviu ir turėti daug darbinio potencialo.
Kokie argumentai?
Rytinis dušas skatina smegenų aktyvumą tuo metu, kai jos dar pakankamai ramios, tačiau jau laukia būsimų užduočių. Harvardo universiteto psichologijos dėstytojas Shelley Carsonas aiškina, kad kai mūsų visi pojūčiai dar yra atsipalaidavę, malonūs pojūčiai (kuriuos suteikia dušas) stimuliuoja asociatyviuosius ryšius bei padeda lengviau rasti gerus ir tinkamus užduočių sprendimus. Tai vyksta lengviau ir paprasčiau nei tuomet, kai sėdima susikaupus ir ieškoma sprendimo.
Tad patarlė „rytas protingesnis už vakarą“ įgyja ir mokslinį pagrindimą.
Dušui bus tinkamesnis laikas vakare, jeigu...
- ...jums sunku atsiriboti nuo dienos įvykių sukeltų minčių, apmąstymų ir išgyvenimų.
- ...jums sunku atsipalaiduoti ir užmigti.
Kokie argumentai?
Vakarinis dušas padeda reguliuoti kūno temperatūrą, sumažina nervinę įtampą ir suteikia didesnį atsipalaidavimo pojūtį, nes kūno atvėsimas po šilto dušo natūraliai „užsuka“ mieguistumo mechanizmą.
Atpalaiduojantis vakarinis dušas taip pat sumažina kortizolio (streso hormono) lygį ir padeda ramiai keliauti į sapnų pasaulį.
Kaip matote, jums nereikia vieną kartą ir visiems laikams nuspręsti, ryte ar vakare eiti į dušą. Priešingai, jeigu nebus rutinos, griežtai nustatyto maudymosi laiko, o bus orientuojamasi į savijautą, tai suteiks didžiausią teigiamą efektą organizmui, atsižvelgiant į tai, ko jam tuo metu labiausiai reikia – atsipalaiduoti ar būti aktyviu.