Atrado organizmą valančius produktus
M.Jašinskytės požiūrį į sveiką mitybą gerokai pakeitė gyvenimas Amerikoje – būtent ši šalis stipriai pakoregavo jaunos moters gyvenseną.
„Gyvendama už Atlanto pradėjau domėtis joga. Ten gyvena ne tik daug mėsainių gerbėjų, bet ir sveikos gyvensenos propaguotojų. Amerikoje rinka yra perpildyta veganiškų produktų. Ten atradau ir išbandžiau ne tik labai daug veganiškos virtuvės receptų, bet ir sužinojau apie tokius naudingus prieskoninius augalus kaip ciberžolė. Todėl grįžusi namo į Lietuvą stengiausi visas išmoktas pamokas įtraukti į savo kasdienę rutiną“, – pranešime žiniasklaidai pasakoja Milana.
Jogos trenerė džiaugiasi, kad ciberžolė, nors ir gerokai vėliau, bet pagaliau atkeliauja ir į Lietuvos gyventojų racioną. Šis prieskoninis augalas visame pasaulyje buvo iš naujo atrastas dėl savo stebuklingų priešuždegiminių ir antioksidacinių savybių. Skystą ciberžolę organizmas įsisavina net šešis kartus geriau. Ji gerina kepenų funkciją ir turi detoksikuojantį poveikį, todėl ypač tinka žmonėms, norintiems tiesiogine to žodžio prasme išsivalyti organizmą.
Skysta ciberžolė gerina virškinimą ir padeda mesti svorį. Svorio kritimas susijęs ir su ciberžolės priešuždegiminiu poveikiu. Todėl ypač esant metaboliniam sutrikimui (kurio vienas iš simptomų – didelis riebalinis sluoksnis pilvinėje srityje), ciberžolė gali turėti įtakos mažinant uždegiminius procesus ir kartu metant svorį. Esant geram virškinimui gerėja ir odos būklė. Todėl ciberžolė visame pasaulyje vertinama ir naudojama ne tik dėl geros savijautos, bet ir dėl nepriekaištingos išvaizdos.
„Svorio metimas man niekada nebuvo didelė siekiamybė. Išlaikyti svorį svarbu nebent dėl sveiko kūno ir geros savijautos. Todėl naudoti ciberžolę dėl patrauklesnės išvaizdos man niekada nebuvo pagrindinis motyvas. Pirmiausia šis prieskoninis augalas mano mityboje tapo nepakeičiamas dėl to, kad tai yra labai stipriai detoksikuojantis ir organizmą valantis produktas“, – prisipažįsta M.Jašinskytė.
Gerą savijautą suteikia iškrovos dienos
Sveikos mitybos specialistai atkreipia dėmesį, kad detoksikavimo procesas organizmui turi didžiausią poveikį rudenį ir pavasarį. Tai yra palankiausias metas pradėti valytis organizmą. Tačiau Milana prisipažįsta, kad organizmą ji valo kur kas dažniau – iškrovos dienas daro tada, kai pasijunta apsunkusi.
Ciberžolė gerina kepenų funkciją ir turi detoksikuojantį poveikį.
„Nepaisant sveikos mitybos, naudojamų ekologiškų produktų, būna ir įvairių nuklydimų, dienų, kai visoms moterims norisi riebaus, nekokybiško maisto. Kartais juo papiktnaudžiauju ir aš. Tačiau tik pradėjusi užsiimti joga lioviausi save dėl to smerkti. Užuot tai dariusi pasidarau sau iškrovos dieną“, – prisipažįsta žinoma moteris.
Per iškrovos dienas Milana geria vandenį, pagardintą citrina ar klevų sirupu. Pastarąjį ji naudoja tada, jei organizmą valo ilgiau nei vieną dieną.
„Nors dirbu fizinį darbą, man energijos per iškrovos dienas tikrai užtenka. Mes pamirštame, kad daug ir sunkiai privalgius organizmas pavargsta, nes tenka daug energijos sunaudoti maisto virškinimui. Valgome daugiau nei reikia, nereikalingas maistas organizmui tampa per didele apkrova. Po organizmo išsivalymo jaučiuosi aktyvi, netgi lekioju ant sparnų, – sako jogos trenerė.
Per iškrovos dienas Milana geria vandenį, pagardintą citrina ar klevų sirupu.
– Manau, kad nieko blogo organizmui nenutiks vieną dieną pasidarant iškrovos dieną. Tik reikia žiūrėti, kad vienos dienos nevalgymas netaptų šešių dienų rijimu. Reguliuojant svorį taip pat svarbu laikytis grafiko ir žiūrėti valandas, kada valgome. Kad būtų kuo mažiau atsitiktinių prišokimų prie valgio.“
TAIP PAT SKAITYKITE: Geriau valgyti tris ar penkis kartus per dieną? Dietologės komentaras
Į svarstykles nežiūrinti ir kitiems to daryti nepatarianti Milana pabrėžia, kad didžiausias motyvas metant svorį turėtų būti ne kilogramai, bet gera savijauta. Juo labiau kad skiriasi kiekvieno žmogaus kūno struktūra, kaulų sandara, ūgis. Vienam idealus svoris gali būti 60, kitam – 80 kg. Tačiau nė vienas antsvorį ar nereikalingų kilogramų turintis žmogus nesijaus sveikai ir gerai.
Milana neslepia, kad jos svoris taip pat kinta – vasarą jis būna vienoks, žiemą kitoks. Daug kas priklauso nuo darbo krūvio, psichologinės būsenos. Tuo metu, kai priauga svorio, ji pasijunta vangesnė, sumažėja ne tik fizinis, bet ir protinis darbingumas.
„Gera savijauta man tapo ne tik darbu, bet ir gyvenimo filosofija. Visi turi įsidėmėti, kad gyvenimas neturėtų tapti kovos su svoriu ringu. Tiesiog reikėtų pakeisti savo įpročius, išlaikyti sveiką mitybą, naudoti ekologiškus produktus, gerti sveikuoliškus kokteilius, valgyti daug vaisių ir daržovių, įsiberti ciberžolės, kuri valo organizmą ir padeda pašalinti toksinus, daugiau judėti, į darbą vaikščioti pėstute“, – geros savijautos patarimais dalijosi M.Jašinskytė.