Kas yra balti vaisiai ir daržovės?
Baltais vadinami tokie vaisiai ir daržovės, kurių neapdirbtas minkštimas yra šviesus, tad tarp jų atsiduria bananai, kriaušės, ropės, taip pat žiediniai kopūstai bei švieži svogūnai ir česnakai.
Nors šiai grupei priskiriami vaisiai bei daržovės neturi ryškios spalvos ir galėtų atrodyti, jog todėl savyje neturi ir jokių naudingų medžiagų, tačiau būtent tokiuose šviesiuose augaluose gali būti daugybė vitaminų ir kitų veikliųjų medžiagų, naudingų žmogaus organizmui.
Baltais vadinami tokie vaisiai ir daržovės, kurių neapdirbtas minkštimas yra šviesus, tad tarp jų atsiduria bananai, kriaušės, ropės, taip pat žiediniai kopūstai bei švieži svogūnai ir česnakai.
Naudinga ir žiemą, ir vasarą
Baltieji vaisiai ir daržovės savyje gali turėti medžiagų, kurios gerina organizmo imuninės sistemos veiklą. Ne be reikalo liaudies medicinoje česnakus ir imbierą naudoja gydant peršalimą ar slogą.
Anot Sveikatos ministerijos dar viena teigiama savybė, kurią savyje turi šviežios baltos daržovės bei vaisiai – jie mažina kraujo spaudimą. Nenuostabu, kodėl sportuojantiems dažnai rekomenduojama sukrimsti šviežią bananą, o norintiems sulieknėti rekomenduojama skanauti salierus.
Baltosios daržovės bei vaisiai
Į Lietuvą iš visos Europos Sąjungos ištisus metus atkeliauja įvairiausi baltos spalvos vaisiai bei daržovės. Daugiausiai produktų atvežama iš šių Europos sąjungos šalių: Ispanijos, Italijos, Graikijos, Vengrijos, Prancūzijos, Belgijos ir Olandijos.
Europos Sąjungos įstatymais griežtai reglamentuojama, kad vaisiai ir daržovės būtų auginami, saugojami, gabenami ir parduodami itin kokybiški ir saugūs. Europos Komisija nuolat konsultuojasi su mokslininkais, dirbančiais Europos maisto saugos tarnyboje ir pagal jų rekomendacijos koreguoja reikalavimus augintojams, tiekėjams ir pardavėjams, tad nepamirškite per dieną į savo racioną įtraukti keletą porcijų vaisių ir daržovių iš šių, turinčių baltą spalvą:
bananai, kriaušės, salierai, žiediniai kopūstai, česnakas, imbieras, topinambai, svogūnas, balti persikai, balti nektarinai ir kt.
Papildomas informacijos šaltinis: knygos K. Oberbeil „Vitaminų jėga“, T. Reinhard „Vertingiausi maisto produktai“.