Mankšta ir kompiuteriniai žaidimai iki 75 proc. mažina atminties problemas senoliams

Jungtinėse Amerikos Valstijose atlikto tyrimo metu mokslininkai atskleidė, kad reguliariai sportuojantys ir kompiuteriu besinaudojantys senoliai kur kas rečiau turi atminties problemų, – praneša „The Telegraph“.
Kompiuteris
Kompiuteris / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Mokslininkai 926 žmonėms, kurių amžius nuo 70 iki 93 metų, pateikė klausimyną apie jų gyvenimo būdą per pastaruosius vienus metus.

„Naudojimasis kompiuteriu šiais laikais nepaprastai išpopuliarėjo tarp visų amžiaus grupių, todėl labai svarbu ištirti, kaip jis gali paveikti senolių sveikatą. Mūsų tyrimo metu paaiškėjo, kad žaisdami kompiuterinius žaidimus senoliai kur kas rečiau suserga senatvine silpnaprotyste“, – tikina Arizonos klinikoje dirbantis tyrimo autorius dr. Yonas Geda.

Atliktos studijos metu paaiškėjo, kad tik 20,1 proc. iš 926 tirtų senolių, kurie nesportavo ir nesinaudojo kompiuteriu, buvo protiškai sveiki ir beveik 40 proc. senolių buvo diagnozuotas nedidelis protinis atsilikimas.

Kalbant apie senolius, kurie ir dažnai sportavo, ir naudojosi kompiuteriu, rezultatai kiek geresni – 36 proc. jų buvo visiškai sveiki, o 18 proc. jų sirgo senatviniu atsilikimu.

„Šis tyrimas mums įrodė, kad tam tikri gyvenimo faktoriai gali paveikti žmogaus pažinimą jam senstant. Šis tyrimas rodo, kad jeigu gyvensime aktyviai ir dažniau naudosimės kompiuteriu, vėlesniame gyvenime išsaugosime savo pažintinius sugebėjimus. Vis dėlto reikėtų atlikti daugiau tyrimų, kad paaiškėtų ar sportas ir kompiuteris tikrai tokie naudingi senyvo amžiaus žmonėms. Tačiau tokio tipo tyrimai gan brangiai kainuoja, o šis laukas gauna nepaprastai mažai finansavimo“, – pasakoja Alzheimerio ligų centre dirbanti gydytoja Marie Janson.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai