„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Marijos Duobaitės kelias į suvokimą: „Neverta kompleksuoti dėl apvalių formų. Svarbiausia – meilė sau“

„Kartą vasaros metu važiavau traukiniu iš Kauno į Klaipėdą. Traukinyje buvo daug jaunimo. Visi aktyvūs, garsiai kalbasi, juokiasi, nusiteikę vasaros linksmybėms paplūdimyje. Pamenu, man tada buvo gal 22-eji metai.

Po visų šių dietų buvau stipriai susigadinusi organizmą – vienu metu jis tiesiog nepriimdavo jokio maisto, mane nuolat pykindavo, o naktimis aš beveik neužmigdavau. Tada pavyko atsikratyti 20 kilogramų, bet kas iš to – po kurio laiko visi jie grįžo su kaupu.

Dėl to negalėdavau normaliai bendrauti su savo bendraamžiais, jaustis graži, džiaugtis savo kūnu. Nors dėmesio iš vaikinų man netrūkdavo, negalėdavau „perlipti per save“ ir tinkamai su jais bendrauti.

Tik gerokai vėliau, būdama gal 25-erių, susipažinau su vienu vaikinu, kuriam tiesiog patiko pilnesnės, apvalių formų moterys. Mano aplinkoje tokių vyrų, kuriems patinka apvalesnės moterys, pradėjo vis daugėti, sulaukdavau iš jų komplimentų, gražių žodžių, ir pamažu pradėjau kitaip į save žiūrėti.

– Kaip tas vyrų dėmesys jus pakeitė? Kaip pasikeitė jūsų požiūris į savo kūną, į save? Kaip pradojote vertinti?

– Supratau, kad reikia pažvelgti į save ne iš savo kūno formų pozicijos, bet iš asmeninių savybių pozicijos. Vėliau dar pradėjau domėtis apvalių kūno formų moterimis, gyvenančiomis užsienyje, ypač taip vadinamais „plius size“ modeliais Rusijoje ir Amerikoje. Vis žiūrėdavau į save veidrodyje ir nuolat sau sakydavau, kad esu graži.

Ir tuomet įvyko stebuklas – aš pamilau save.

Pamilau visus savo kūno apvalumus. Pamilau kiekvieną kūno lopinėlį. Atsirado energijos toliau domėtis sveika mityba, organizmo savireguliacijos metodais, sportu. Persikrausčiusi į Vilnių rimtai susidomėjau stalo tenisu ir kartu su draugu, kuris taip pat turėjo antsvorio, pradėjau jį lankyti, tuo pat metu namuose savarankiškai praktikuodama lengvąjį kultūrizmą.

Taip pat skaitykite: Kita lieknumo kulto pusė: kokie sveikatos pavojai tyko „lieknųjų nutukėlių“

Maždaug po metų kartu su draugu tapome to klubo stalo teniso instruktoriais. Abu siekėme numesti papildomų kilogramų. Ir nors jam tai pavyko, o man ne, daryti tai kartu mums sekėsi daug geriau.

Prieš metus dar pradėjau ir bėgioti – visada apie tai svajojau ir džiaugiuosi, kad dabar nubėgti galiu jau visai nemažai. Pradėjusi vos nuo penkių minučių bėgiojimo treniruočių, dabar jau galiu bėgioti ir visą valandą.

– O kaip jūsų savijauta? Jau nepasitaiko astmos ar migrenos priepuolių?

– Pasitaiko, tačiau jau gerokai rečiau. Sunkiau yra su migrena, nes užtenka kartą per vėlai pavalgyti, neišsimiegoti, ir jau kyla stiprūs galvos skausmai. Šiuo metu stengiuosi laikytis režimo: miegoti einu 23 val., keliuosi – 6 val., valgau penkis kartus per dieną ir visada tuo pat metu.

Manau, ir pakitęs mano valgiaraštis labai stipriai prisidėjo prie to, kad migrenos priepuolių sumažėjo – anksčiau man jie kildavo mažiausiai kartą per savaitę, o dabar jau – vieną–du kartus per mėnesį. Pamenu, studijų metais man galvą skaudėdavo praktiškai kasdien, tad džiaugiuosi, jog dabar mano savijauta žymiai pagerėjusi. Man tai turbūt yra pats didžiausias sveikos mitybos laimėjimas. Ką jau kalbėti apie tai, kiek daug energijos dieną turiu, kuri man puikiai praverčia sportuojant.

– Tai kaip gi šiuo metu atrodo jūsų valgiaraštis ir mitybos režimas?

– Iš tiesų labai daug domėjausi sveika mityba, skaičau daug literatūros, konsultavausi su specialistais. Supratau, kad privalau reguliariai maitintis ir nepersivalgyti vakarais. Šiuo metu rytais stengiuosi visuomet valgyti sveikas košes arba kiaušinius, taip pat daržoves. Maždaug 10 valandą sukremtu kokį sveiką užkandį (traputį ar suvalgau graikiško jogurto), išgeriu kavos. Tiesa, sugebėjau išmokti ją gerti be cukraus, nors ir buvo sunku jo atsisakyti.

Vis žiūrėdavau į save veidrodyje ir nuolat sau sakydavau, kad esu graži. Ir tuomet įvyko stebuklas – aš pamilau save.

Per pietus valgau mėsą su daržovėmis arba pilnagrūdžius makaronus, ruduosius ryžius. Po pietų, maždaug 15 valandą, vėlgi užkandu, o vakarienei renkuosi daugiau baltyminius produktus, valgau mėsą, žuvį, tuną ir panašiai. Per dieną stengiuosi vartoti ir kuo daugiau vandens – jo išgeriu bent 3 litrus.

Visiškai vengiu riebaluose kepto maisto arba taip vadinamo „sudeginto“ maisto. O jei užsinoriu saldumynų, stengiuosi valgyti juos pirmoje dienos pusėje, kai medžiagų apykaita yra greičiausia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs