Kasmet Lietuvoje gimsta apie 300 kūdikių su įgimtomis širdies ydomis. Maždaug kas dešimtam iš jų reikia skubios širdelės operacijos pirmosiomis gyvenimo valandomis. Pasauliniu mastu skaičiuojama, kad širdies ydą turi net 8 iš 1000 naujagimių.
Dalis ydų yra sunkios ir itin sunkios, nesuderinamos su gyvybe, tačiau daugelis yra sėkmingai koreguojamos, vaikas gyvena įprastą gyvenimą. Girdėti vaiko širdies ligos diagnozę tėvams yra ypač sunku, tai prilygsta nuosprendžiui, gyvenimas dažnai pasikeičia, jį lydi nuolatinis nerimas dėl vaiko ateities.
Labdaros ir paramos fondas „Mažoji širdelė“, subūręs nemažą skaičių šeimų, kuriose auga įgimtomis širdies ligomis sergantys vaikai, teikiantis informaciją bei įvairiapusišką pagalbą šeimoms, pirmą kartą Lietuvoje antradienį, vasario 14-ąją, pažymėjo įgimtų širdies ydų žinomumo skatinimo dieną.
Šventės tikslas buvo didinti įgimtų širdies ydų žinomumą, skatinti visuomenę prisidėti prie gydymo ir reabilitacijos paslaugų gerinimo, telkti šeimas, kurios vis dar turi daugybę kasdieninių klausimų ar rūpesčių dėl vaiko būklės, gyvenimo, bendravimui ir tarpusavio pagalbai.
Ta proga bendruomenės tėvai, kurie jau turi tam tikros patirties, aplankė šiuo metu Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose II įgimtų širdies chirurgijos skyriuje gulinčius vaikučius, bendravo su jų šeimomis, dalinosi patirtimi, bei gydytojais kardiologais ir kardiochirurgais ir vaikų reanimacijos medikais, kasdien gelbėjančiais vaikučių gyvybes.
Fondo mamytės prikepė pyragų, sausainių, pasirūpino dovanėlėmis mažiesiems ligoniukams.