Praėjusių metų gegužę pacientei buvo prijungta dirbtinė Berlyno širdis. Šį aparatą Valstybinė ligonių kasa išnuomojo iš Vokietijos.
Tokiu būdu buvo laimėta laiko: dirbtinė širdis palaikė Estrėjos gyvybę, kol buvo ieškomas donoras. Aparatu naudotasi palyginti labai ilgai – 10 mėnesių ir savaitę.
Viltys sulaukti donoro Lietuvoje buvo labai menkos: Estrėjos atveju buvo reikalingas donoras vaikas, kurių mūsų šalyje per metus būna 1–2.
Kovo 5-ąją Jančiauskų šeimai nušvito viltis – į Lietuvą buvo atgabenta kūdikio širdis iš Prancūzijos.
Estrėjai atlikta operacija buvo 101-oji Santariškių klinikose. Tai – devintoji širdies transplantacija, atlikta vaikui, ketvirtoji – vaikui, kuriam prieš operaciją buvo prijungta dirbtinė širdis.
Operacijai vadovavęs chirurgas, Santariškių klinikų Įgimtų širdies ydų koordinacinio centro vadovas dr. Virgilijus Tarutis iškart po transplantacijos džiaugėsi, kad širdis Estrėjos krūtinėje „užsivedė“ pati.
Praėjus savaitei po operacijos Estrėja jau kai ką darė pati – savarankiškai kvėpavo, valgė ir netgi pabuvo ant tėvų rankų.
Tačiau medikų darbą sunkino dar prieš operaciją pastebėta infekcija. Mergaitė vis dar gulėjo intensyviosios terapijos ir reanimacijos skyriuje. Antradienio vakarą ji pavargo kovoti už gyvenimą ir mirė.