„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

„Menstruacinis gripas“ – kas tai ir kuo simptomai skiriasi nuo PMS?

Jausti padidėjusį apetitą, krūtų jautrumą ar nuotaikų kaitą prieš prasidedant menstruacijoms yra įprastas reiškinys – dauguma moterų, kurioms per trisdešimt, susiduria su priešmenstruaciniu sindromu (PMS). Ir vis dėlto, kartais gali pasitaikyti tokių simptomų, kurie labiau primintų gripą.
Virškinimo problemos
Pilvo skausmai / 123RF.com nuotr.

„Menstruacinis gripas“ nėra oficiali medicininė diagnozė ir nėra susijusi su gripo virusu, vis dėlto, nemažai moterų patiria negalavimus, panašius į gripo. Tai ir nuovargis, kūno bei galvos skausmai, su kuriais galima susidurti ciklo viduryje, po ovuliacijos ir prieš prasidedant menstruacijoms, rašoma shape.com.

Kaip teigia mokslų daktarė Christine Greves, tokio „menstruacinio gripo“ trukmė priklauso nuo individualios moters organizmo, o simptomai gali būti panašūs į PMS. Įprastai tai praeina, prasidėjus menstruacijoms, tiesa, kartais dar ir jų pradžioje moteris gali justi negalavimus.

Simptomai gali priminti gripą, tačiau šiuo atveju nėra karščiavimo, gerklės ar krūtinės skausmo, kosulio.

Ši būklė dar nėra pakankamai ištirta, jos simptomai primena ne tik PMS, bet ir priešmenstruacinį disforinį sutrikimą (PMDS), tačiau tie simptomai yra ryškesni, stipresni nei PMS ar PMDS. Tai gali būti: nuovargis, viduriavimas, galvos skausmai, raumenų ir nugaros apačios skausmai, stiprūs pilvo skausmai, pilvo pūtimas, krūtų jautrumas, sąnarių skausmai, pykinimas.

Taigi, simptomai išties gali priminti gripą, tačiau šiuo atveju nėra karščiavimo, gerklės ar krūtinės skausmo, taip pat kosulio, dėl ko būtų galima įtarti gripą ar peršalimą.

Manoma, kad dėl tokios savijautos gali būti kalti hormonai, nes tarp ovuliacijos (kuri tradiciškai būna apie keturioliktą ciklo dieną) ir menstruacijų pradžios vyksta drastiški hormonų svyravimai – neįvykus apvaisinimui, hormonų kraujyje staigiai sumažėja, į ką organizmas gali nemaloniai sureaguoti.

„Toks hormonų kiekio sumažėjimas kai kurias moteris paskatina jausti simptomus, kuriuos jos apibūdina kaip viduriavimą ir pykinimą, nugaros apačios ir kitus skausmus. Aš tai pavadinčiau negalavimais, kuriuos iš esmės žmonės jaučia gripo metu, todėl nieko keista, kad žmonės tai vadina „menstruaciniu gripu“, – shape.com sako dr. Taraneh Shirazian.

Tyrimai taip pat rodo, kad progesterono pokyčiai gali lemti ir pakitusią neurotransmiterių, tarp jų ir laimės hormono serotonino, veiklą smegenyse. Tai paskatina didesnį nuovargį, skausmus ir nuotaikų kaitas. Ir galimai tokius sustiprėjusius simptomus labiau gali jausti moterys, sergančios endometrioze ir policistiniu kiaušidžių sindromu.

Laimei, visa tai praeina po kelių dienų nuo menstruacijų pradžios, o palengvinti simptomus galima sveikai maitinantis, daugiau ilsintis, geriant pakankamai vandens, palaikant fizinį aktyvumą (ne menstruacijų metu), taip pat gali praversti priešuždegiminiai vaistai nuo skausmo ar tam tikrais atvejais ir hormoninė kontracepcija.

Žinoma, dėl vaistų vartojimo visuomet verčiausia pasitarti su gydytoju. O štai kenčiant nugaros skausmus gali praversti tą vietą pašildyti kompresu ar pūsle.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“