Aiškiai nesuformuluojate tikslo
„Noriu vyro“, „noriu kito darbo“, „noriu sulieknėti“ – labai dažni, labai nekonkretūs ir retai įgyvendinami tikslai. Jei aiškiai neapsibrėžiate, ko norite, kaip jūs galite tai pasiekti?
„Noriu vyro“, „noriu kito darbo“, „noriu sulieknėti“ – labai dažni, labai nekonkretūs ir retai įgyvendinami tikslai.
Jei norite rasti antrą pusę, apgalvokite, kokios žmogaus savybės jums svarbiausios ir kur tokį žmogų galėtumėte sutikti; jei norite darbo, apsvarstykite, koks darbas jus tenkintų (jei toks apskritai yra?), ar turite jam reikiamų įgūdžių ir kokia pozicija artimu metu būtų realiausia; o jei pageidaujate sulieknėti – įvardykite sau, kodėl jums to reikia, kaip ir kiek sulieknėti trokštate.
Kai tiksliai suformuluojamas tikslas, didėja motyvacija ir aiškėja priemonės, kaip reikės to siekti.
Neįtraukiate tikslų siekimo į dienotvarkę
Jeigu įsivaizduojate, kad tikslą pasieksite „kada nors“, bet tiksliai neapgalvojate, kada tai darysite, natūralu, kad nieko nebus. Nesvarbu, ar ketinote perskaityti tris motyvacines knygas, ar sportuoti, ar išmokti naujos kalbos, jei nenusistatysite, kada ir kaip dažnai skirsite tam laiko, tikslo iki galo įgyvendinti nepavyks.
Garsiai neįvardijate
Kartais siekti tikslo padeda toks elementarus dalykas, kaip tikslo siekimo įvardijimas (ištarimas) balsu. Dar geriau, jei apie tikslą papasakojate artimam žmogui. Jis padės (ar primins), jei nusvirs rankos ar pradėsite ieškoti pasiteisinimų, kodėl neturėtumėte to tikslo įgyvendinti. Juk kartais baisu pasiekti svajonę.
Turite per daug norų
Jei užsibrėžėte, kad norite ir to, ir ano, ir apskritai visko, nieko nepasieksite, nes niekada nerasite pakankamai laiko viskam įgyvendinti. Tai dažna problema: užsimojama daugiau, nei pajėgiama vienu metu aprėpti. Išsikristalizuokite savo tikslus ir apgalvokite, ko norite labiausiai arba galbūt ką greičiausiai pavyktų įgyvendinti? Taip žingsnis po žingsnio, per tam tikrą laiką įgyvendinsite visus savo siekius.
Tarkime, norite pradėti bėgioti ir pavasarį bėgti maratone; išmokti groti gitara; lankyti kulinarijos kursus; patobulinti anglų kalbos gramatiką; nusipiešti paveikslą svetainei.
Suskirstykite šiuos tikslus į ilgalaikius (bėgimas, gitara, kursai) ir trumpalaikius (paveikslo piešimas). Taip pat į tuos, kuriuos reikia įgyvendinti nedelsiant (tarkime, anglų kalba jums reikalinga darbe), ir neskubius norus (grojimas gitara). Imkitės pirmiau tų, kurie yra skubesni. Įpratę prie ritmo, vėliau įsitraukite ir į kitą veiklą. Arba rinkitės vieną ilgalaikį ir vieną trumpalaikį tikslą.
Abejojate savimi
Blogiausia, ką galite padaryti, tai nedaryti nieko.
Kiekvienam pasitaiko akimirkų, kai atrodo, kad esi nevykęs ir nieko šiame gyvenime nepasieksi. Tokiais momentais suabejojama savo gabumais, o kur dar nepasisekusių praeities įvykių bagažas... Tačiau šios akimirkos praeina, jei nesutelkiamas dėmesys į jas.
Jei jūsų tikslas – gauti trokštamą darbą, tačiau konkurencija didelė, arba galbūt šiuo metu neieškomi nauji darbuotojai, suvokite, kad teks daug nuveikti, kol galiausiai pasieksite šį tikslą. Eikite mažais žingsneliais, neabejodami savo galimybėmis.
Atminkite: blogiausia, ką galite padaryti, tai nedaryti nieko.