Pasak G.Jonaitytės, kvietinius miltus renkamės todėl, kad jie – tradiciniai ir gerai žinomi: „Šie miltai populiarūs dėl pagrindinio dalyko: glitimo, kuris tešlai suteikia klampumą, tamprumą, elastingumą, o kepiniams – purumą, padeda išlaikyti formą ir dydį iškepus.
Tešlos ir kepinių savybės priklauso ne tik nuo glitimo kiekio, bet ir nuo jo kokybės. Kuo tvirtesnis glitimo tinklas, tuo tvirtesni produktai, o kuo silpnesnis – tuo kepiniai gležnesni, birūs. Glitimas pagerina mielinės tešlos kilimą, padidina duonos ir pyrago kepinių stabilumą.
Šie miltai kepiniuose naudojami nuo senovės, jie – lengviausia priemonė pasiekti norimą tikslą. Dauguma baidosi kitų rūšių miltų, nes galvoja, kad tada kepinys bus subliuškęs.“
Tačiau tai – ne visai tiesa. Sprendimų, kaip ir pasirinkimų – yra. Beje, kaip sakė mitybos ekspertė, kvietiniai miltai savo maistine verte yra visiškai menkaverčiai, nes tai – greiti rafinuoti (perdirbti) angliavandeniai, kurie sukelią insulino šoką organizme ir staiga kelia cukraus kiekį kraujyje, juose mažai skaidulų (iki 3 g/100 g). Cheminėmis priemonėmis balinti miltai nėra viso grūdo dalių, todėl jie ir vadinami „tuščių kalorijų“ miltais.
Tad kokios yra skirtingų miltų savybės, kaip juos išsirinkti ir į ką atkreipti dėmesį?